Plastyka 6. Podręcznik dla szkoły podstawowej

Podręcznik prezentuje tradycyjne dyscypliny sztuk wizualnych. Inspiruje do  twórczych działań, rozwijając kreatywność ucznia. Pomoże na lekcjach plastyki zapoznać ucznia z dziedzictwem kulturowym ludzkości i najwspanialszymi dziełami sztuki na świecie. Wspiera w rozwoju wrażliwości wizualnej,...
63,50

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 54,62 zł

Opis

Podręcznik prezentuje tradycyjne dyscypliny sztuk wizualnych. Inspiruje do  twórczych działań, rozwijając kreatywność ucznia.

Pomoże na lekcjach plastyki zapoznać ucznia z dziedzictwem kulturowym ludzkości i najwspanialszymi dziełami sztuki na świecie. Wspiera w rozwoju wrażliwości wizualnej, wyobraźni  i myślenia abstrakcyjnego. Ten tom podręcznika zawiera treści z zakresu tradycyjnych dyscyplin sztuki: rysunku, malarstwa rzeźby i architektury.

Podręcznik do Plastyki dla klasy 6 szkoły podstawowej składa się z 8 działów:

 • Jak pokazać przstrzeń na płaszczyźnie?
 • Perspektywa linerna i aksometryczna
 • Jak mówić o sztuce?
 • Dyscypliny sztuki
 • Rysunek
 • Malarstwo
 • Rzeźba
 • Architektura

Przemyślana i sprawdzona formuła:

 • duża liczba starannie dobranych zdjęć i reprodukcji umożliwia poznawanie najwybitniejszych dzieł sztuki
 • najbardziej charakterystyczne dzieła poszczególnych dyscyplin sztuki pokazane w układzie chronologicznym pozwalają uczniowi uporządkować wiedzę
 • omówienia dzieł pomagają kształtować umiejętność praktycznego wykorzystania wiedzy oraz rozwijania wrażliwości wizualnej
 • przykładowe opisy dzieł sztuki umożliwiają uczniom zdobycie umiejętności ich analizy
 • ćwiczenia plastyczne inspirowane poznawanymi dyscyplinami sztuki pozwalają na wykorzystanie zdobytej wiedzy w praktyce

FAQ

Sprawdź sekcję FAQ

Kto jest autorem "Plastyka 6. Podręcznik dla szkoły podstawowej"?
Anita Przybyszewska-Pietrasiak jest autorem tego podręcznika.
Jest autorem niewielu podręczników szkolnych, ale są one wartościowe. Często autorzy podręczników mają wysokie kompetencje w dziedzinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko niewiele materiałów edukacyjnych, skupiając się bardziej na eksploracji dziedziny nauczania. Wynikać to może na przykład z włożenia dużego wysyłku w proces przygotowywania treści. Nie u każdego zdarza się, że łączenie doświadczenia z ich przekazywaniem dalej idą w parze.

Jakie wydawnictwo opracowało tę książkę?
Książka Plastyka 6. Podręcznik dla szkoły podstawowej została wydana przez Wydawnictwo Operon.


Jaki jest numer dopuszczenia przez Ministerstwo Edukacji Narodowej tego podręcznika?
842/3/2019 jest nr dopuszczenia MEN opisywanego podręcznika. Dodanie nr MEN oznacza, że podręcznik został dopuszczony do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Co ciekawe, termin "podręcznik" powinien dotyczyć wyłącznie książki do nauki posiadającej numer dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Ten podręcznik jest zgodny z wytycznymi programu szkolnego obowiązującymi na dzień przyznania numeru. Podręcznik został określony numerem dopuszczenia MEN, czyli Ministerstwa Edukacji Narodowej, co w praktyce oznacza, że został oceniony pod kątem merytorycznym.


Skąd mam wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Sprawdź szczegółowo wykaz książek obowiązujących w Twojej szkole w aktualnym roku szkolnym. Zwróć uwagę na zgodność nr dopuszczenia MEN, tytułu, autora/autorów oraz wydawnictwa. Miej na uwadze, że każda szkoła może mieć inne wymagania dotyczące podręczników. Z tego powodu warto uzyskać informacje bezpośrednio od nauczycieli lub z listy podręczników szkolnych opublikowanych przez szkołę.


Z ilu stron składa się ten podręcznik?
84 jest długością książki Plastyka 6. Podręcznik dla szkoły podstawowej.
Jest wypełniona treścią edukacyjną udoskonaloną graficznie. Zawiera liczne, starannie dobrane informacje, które rozwijają wiedzę z danego zakresu.


Dla uczniów której klasy i na jakim szczeblu nauki jest wymagany ten wspomniany podręcznik?
Pozycja została wydana dla uczniów klas SP 6. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, pamiętaj, aby dobrać podręcznik dopasowany do poziomu edukacji, na którym jest uczeń.

Dla jakiego przedmiotu ta książka jest sugerowana?
Przedstawiony podręcznik dedykowany jest jednemu, specyficznemu działowi nauki, którym jest plastyka.


Przeczytaj o wydawnictwie tego podręcznika:
Operon to wydawnictwo pedagogiczne, które skupia się na dostarczaniu publikacji, dotyczących wszystkich poziomów nauki - od wczesnej edukacji szkolnej aż do szkół ponadpodstawowych. Dostarcza materiały przygotowujące do testów końcowych, które są zgodne z aktualną podstawą programową i przygotowane we współpracy z MEN. Książki są wzbogacone pomocami naukowymi i plikami multimedialnymi, które można kupić w pakietach lub oddzielnie. Takie wszechstronne i kompleksowe podejście do nauczania powoduje, że Operon jest dobrym partnerem zarówno dla nauczycieli, uczniów i rodziców.

Co powinien posiadać uczeń oprócz wymaganych podręczników?
Na stronach internetowych szkół często można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: długopisy, ołówki, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj o zdobyciu odpowiednich zeszytów. Pamiętaj, że uczniowi używającemu przedmiotów, które mu się podobają, takich jak piórnik z ulubionym bohaterem czy plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole trochę weselej. Sprawdź, jakie wyposażenie do szkoły polecamy w Bee.pl. Mamy tak duży wybór, że na pewno znajdziesz coś interesującego.


Czy mogę zwrócić lub wymienić kupiony podręcznik?
Oczywiście, że możesz zwrócić podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz dokonac zwrotu produktu, przeczytasz na tej stronie.


Szczegóły - Plastyka 6. Podręcznik dla szkoły podstawowej

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>