Plastyka. Podręcznik Klasa 4. Szkoła podstawowa

Podręcznik Plastyka do klasy 4 napisany prostym, gawędziarskim językiem, przystępnym dla uczniów, gwarantuje dobre zrozumienie treści. Stopniowo wprowadza zagadnienia plastyczne – od kropki i kreski do tematów bardziej skomplikowanych – co zapewnia wygodne i efektywne kształcenie. Nowością w klasie...
22,59 * 24,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 22,59 zł

Opis

Podręcznik Plastyka do klasy 4 napisany prostym, gawędziarskim językiem, przystępnym dla uczniów, gwarantuje dobre zrozumienie treści. Stopniowo wprowadza zagadnienia plastyczne – od kropki i kreski do tematów bardziej skomplikowanych – co zapewnia wygodne i efektywne kształcenie. Nowością w klasie 4 jest duży rozdział poświęcony sztuce ludowej.

Wiadomościom teoretycznym towarzyszą ćwiczenia plastyczne, których celem jest zastosowanie w praktyce poznanych wiadomości i ugruntowanie wiedzy.

Przejrzystą strukturę podręcznika zapewnia podział na działy i rozdziały, z których każdy stanowi oddzielną jednostkę lekcyjną. Po każdym rozdziale znajdują się pytania i polecenia Pomyśl i odpowiedz, zawierające również trudniejsze zadania oznaczone gwiazdką.

Na końcu podręcznika zamieszczono Indeks pojęć plastycznych stanowiący doskonałą pomoc w zapamiętaniu wymaganej terminologii.

FAQ

Rozwiewamy wątpliwości! Sprawdź popularne pytania i odpowiedzi

Kto napisał "Plastyka. Podręcznik Klasa 4. Szkoła podstawowa"?
Autorami tytułu są Stanisław Stopczyk, Barbara Neubart.
Są autorami niewielu podręczników, ale te treści są wartościowe. Często autorzy podręczników szkolnych mają zaawansowane stopnie naukowe w dyscyplinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko niewiele podręczników edukacyjnych, skupiając się na zgłębianiu dziedziny nauki. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. Nie dla każdego zdarza się, że łączenie doświadczenia z ich przekazywaniem idą w parze.

Które wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Podręcznik Plastyka. Podręcznik Klasa 4. Szkoła podstawowa został wydany przez Wydawnictwo WSiP.


Jaki numer dopuszczenia MEN charakteryzuje opisywany podręcznik?
779/1/2017 jest numerem dopuszczenia MEN podręcznika szkolnego. Nazywany numerem MEN, czyli numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, znajdujący się na podręczniku szkolnym informuje ucznia o tym, że minister oficjalnie dopuścił podręcznik do użytku w szkołach. Co do zasady termin "podręcznik" powinien dotyczyć wyłącznie książki do nauki posiadającej właśnie numer dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi aktualnego programu nauczania?
Potwierdzamy, ten podręcznik jest zgodny z obowiązującymi w dniu nadania numeru wytycznymi programu nauki. Przed przyznaniem numeru dopuszczenia podręczniki są oceniane przez metodyków Ministerstwa Edukacji Narodowej w kwestii zgodności z zakresem nauczania, a także z kryteriami merytorycznymi.


Na podstawie czego powinnam lub powinienem wiedzieć, że to ten podręcznik muszę kupić?
Sprawdź dokładnie wykaz książek w Twojej szkole w aktualnym roku szkolnym. Zwróć szczególną uwagę na numer dopuszczenia MEN, tytuł, autora/autorów oraz wydawnictwo. Pamiętaj, że każda jednostka nauczania może mieć inne wymagania dotyczące wykazu podręczników. Z tego powodu warto jest uzyskać informacje bezpośrednio od wychowawców bądź z wykazu podręczników szkolnych opublikowanych w szkole.


Do której serii podręczników szkolnych należy "Plastyka. Podręcznik Klasa 4. Szkoła podstawowa"?
Tytuł jest częścią popularnej serii edukacyjnej "WSIP; Plastyka".
Wraz z innymi składowymi cyklu, ta książka ma na celu dostarczenie kompleksowych materiałów edukacyjnych, które pomogą uczniom rozwijać wiedzę i umiejętności w sposób zorganizowany oraz systematyczny.


Kilka słów o wydawcy opisywanego podręcznika szkolnego:
Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne (WSiP) to jedno z najstarszych wydawnictw na terenie Polski, które rozpoczęło działalność w 1945 r. Od momentu publikacji pierwszego podręcznika, opublikowano ponad 25 tysięcy tytułów, z łącznym nakładem ponad 2 mld książek. Obecnie Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne specjalizują się w wydawaniu materiałów edukacyjnych, takich jak podręczniki, poradniki, kursy i repetytoria, z udziałem cenionych ekspertów, naukowców i metodyków. Oprócz tradycyjnych wydań oferuje również serwis internetowy WSiPnet z e-podręcznikami, a także Klub Nauczyciela.

Jaka jest liczba stron w tym podręczniku?
Plastyka. Podręcznik Klasa 4. Szkoła podstawowa to książka złożona z 92 stron.
Jest wypełniona edukacyjną treścią uatrakcyjnioną grafikami. Zawiera liczne i starannie dobrane materiały, które rozwijają wiedzę z danego zakresu.


Dla uczniów której klasy i na jakim szczeblu nauki jest niezbędny ten wspomniany podręcznik?
Książka została wydana dla uczniów klas SP 4. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od nauczyciela, pamiętaj, aby dobrać podręcznik dopasowany do poziomu edukacji, na którym obecnie jest uczeń.

Do którego przedmiotu jest przeznaczona ta publikacja?
Przedstawiony podręcznik dedykowany jest jednemu działowi nauki, jakim jest plastyka.


W co jeszcze, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Na stronach internetowych szkół często można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: przybory do pisania, mazaki, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj o zakupie zeszytów. Pamiętaj, że uczniowi otoczonemu artykułami szkolnymi, które lubi, takich jak piórnik z ulubionym bohaterem czy plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole raźniej. Sprawdź, jakie przybory i inne artykuły szkolne polecamy w Bee.pl. Mamy tak duży wybór, że z dużym prawdopodobieństwem znajdziesz coś interesującego.


Czy w razie pomyłki mogę wymienić lub zwrócić podręcznik?
Oczywiście, że możesz zwrócić zakupiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz zwrócić produkt, przeczytasz na tej stronie.


Szczegóły - Plastyka. Podręcznik Klasa 4. Szkoła podstawowa

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>