Dziś historia 2. Podręcznik dla szkoły branżowej I stopnia

Podręcznik "Dziś historia 2" przeznaczony jest do nauczania historii w klasie drugiej szkoły branżowej I stopnia. Obejmuje dzieje od czasów napoleońskich do przedednia II wojny światowej. Zawiera 23 tematy, które ujęte są w trzech działach chronologicznych: Jak być Polakiem pod zaborami?, W cieniu...
39,15 * 43,50 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 36,98 zł

Opis

Podręcznik "Dziś historia 2" przeznaczony jest do nauczania historii w klasie drugiej szkoły branżowej I stopnia. Obejmuje dzieje od czasów napoleońskich do przedednia II wojny światowej.

Zawiera 23 tematy, które ujęte są w trzech działach chronologicznych: Jak być Polakiem pod zaborami?, W cieniu Wielkiej Wojny, Odrodzona Rzeczpospolita Polska.

W książce uwzględniono różne źródła wiedzy, m.in. opis wydarzeń i zjawisk, ilustracje, mapki, schematy, wykresy, dane statystyczne. Zamieszczone zostały też krótkie fragmenty tekstów źródłowych, które mają sprzyjać twórczemu poznawaniu historii.

Podręcznik napisany jest bardzo prostym i przyjaznym dla ucznia językiem. Trudniejsze pojęcia pojawiające się w tekście są na bieżąco wyjaśniane w wydzielonych ramkach. Do utrwalania i porządkowania wiedzy ucznia przydatne będą kilkupunktowe podsumowania po każdej lekcji.

Końcowym elementem podręcznika jest oryginalne, bardzo krótkie ujęcie historii Polski od 1795 roku do 1939 roku. Przedstawione ono zostało w ujęciu problemowym, w jedenastu działach tematycznych

FAQ

Sekcja FAQ

Kto jest autorem "Dziś historia 2. Podręcznik dla szkoły branżowej I stopnia"?
Za treścią podręcznika stoi Stanisław Zając.
Jest autorem paru podręczników szkolnych, ale te treści są wyjątkowo wartościowe. Autorzy podręczników szkolnych mają wysokie kompetencje w dyscyplinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko 1 - 2 podręczników szkolnych, skupiając się na eksploracji dziedziny nauki. Wynikać to może przykładowo z konieczności dużego zaangażowania w proces pisania. Dla niewielu zdarza się, że łączenie doświadczenia z ich przekazywaniem dalej idą w parze.

Jaki numer zatwierdzenia MEN ma ten podręcznik szkolny?
Numer dopuszczenia MEN tego podręcznika to 1023/2/2020. Nr MEN, czyli po rozwinięciu skrótu: numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, umieszczony na podręczniku szkolnym informuje nauczyciela o tym, że ministerstwo oficjalnie dopuściło podręcznik do użytku w publicznych szkołach. Jako ciekowostkę zaznaczmy, że termin podręcznik powinien być używany wyłącznie w przypadku książki do nauczania posiadającej właśnie nr dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi aktualnego programu nauczania?
Tak, "Dziś historia 2. Podręcznik dla szkoły branżowej I stopnia" został napisany zgodnie z obowiązującymi w dniu przyznania numeru wytycznymi programu nauki. Podręcznik został oznaczony numerem dopuszczenia MEN, czyli Ministerstwa Edukacji Narodowej, co oznacza, że został zweryfikowany pod kątem zgodności z programem nauki.


Jak się upewnić, czy to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Od weryfikacji poprawności zakupu książek szkolnych dzielą Cię trzy kroki:
1. Sprawdź wykaz podręczników w szkole.
2. Zweryfikuj na tytuł, nr MEN, autorów, wydawnictwo.
3. Upewnij się, że wymienione informacje znajdują się na karcie opisywanego produktu.


W jaką okładkę oprawiony jest podręcznik?
Podręcznik został wydany w miękkiej oprawie. Dzięki temu, że nie waży za dużo, z łatwością można ją wrzucić do szkolnej torby lub plecaka.


Do jakiej serii podręczników szkolnych należy "Dziś historia 2. Podręcznik dla szkoły branżowej I stopnia"?
Tytuł ten jest częścią serii edukacyjnej Dziś historia.
Wraz z innymi częściami cyklu, podręcznik ten ma za zadanie dostarczyć kompleksowych materiałów edukacyjnych, które pomogą ich studentom rozwijać wiedzę, a także umiejętności systematycznie i w sposób zorganizowany.


Ile stron ma ta pozycja?
140: tyle stron liczy ta książka.
Jest wypełniona treścią edukacyjną uatrakcyjnioną ilustracjami. Zawiera liczne, starannie dobrane materiały, które rozwijają wiedzę z danego zakresu.


Kiedy wydano ten podręcznik?
Rok wydania Dziś historia 2. Podręcznik dla szkoły branżowej I stopnia to 2021. Od lat jest uznanym źródłem wiedzy i narzędziem dla wielu uczniów. Przez te lata pozyskał zaufanie nauczycieli, co potwierdza jego wartość edukacyjną.


Co, oprócz podręczników, należy kupić na kolejny rok szkolny?
Pamiętaj o zeszytach! Plus na stronach www szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych zapotrzebowań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: przybory do pisania, mazaki, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj, że uczniowi używającemu artykułów szkolnych, które cieszą jego oko, np. piórnik z ulubionym bohaterem czy plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole raźniej. Sprawdź, jakie wyposażenie szkolne polecamy w Bee.pl. Mamy tak szeroki wybór, że z dużym prawdopodobieństwem znajdziesz coś interesującego.


Czy w razie pomyłki podczas zakupów mogę wymienić lub zwrócić zakupiony podręcznik?
Produkty nie podlegają wymianie, ale musisz wiedzieć, że nietrafiony podręcznik kupiony online zawsze możesz zwrócić, i w zamian zamówić ten właściwy. Chcesz wiedzieć więcej o tym, jak zwracać nietrafione zakupy? Wszystkie informacje znajdziesz tutaj.


Szczegóły - Dziś historia 2. Podręcznik dla szkoły branżowej I stopnia

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>