To się czyta! Podręcznik do języka polskiego dla klasy 2 branżowej szkoły I stopnia. Szkoły ponadpodstawowe

Podręcznik „To się czyta!” do języka polskiego dla klasy 2 branżowej szkoły I stopnia przygotowuje ucznia do świadomego odbioru różnych tekstów kultury, wyrażania własnych opinii oraz samodzielnego tworzenia tekstów użytkowych. Porusza tematy i problemy bliskie młodzieży w oparciu o współczesne...
52,99 * 57,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 51,58 zł

Opis

Podręcznik „To się czyta!” do języka polskiego dla klasy 2 branżowej szkoły I stopnia przygotowuje ucznia do świadomego odbioru różnych tekstów kultury, wyrażania własnych opinii oraz samodzielnego tworzenia tekstów użytkowych.

Porusza tematy i problemy bliskie młodzieży w oparciu o współczesne teksty literackie, obudowane prostymi, zachęcającymi ćwiczeniami, oraz omówienia popularnych filmów i seriali.

Inspiruje do refleksji i dyskusji nad przeczytanymi utworami dzięki rozpoczynającym każdy rozdział współczesnym tekstom, które wprowadzają uczniów w tematykę rozdziału i poprzedzają lektury obowiązkowe, oraz ćwiczeniom „Na początek” i „Po przeczytaniu” znajdującym się w każdej lekcji.

Jest dostosowany do możliwości percepcyjnych ucznia dzięki zastosowanym rozwiązaniom dydaktycznym, m.in.: treściom podzielonym na krótkie rozdziały, stałej, uporządkowanej strukturze każdego tematu, infografikom i schematom z wybranymi zagadnieniami, intrygującym tytułom lekcji, poleceniom formułowanym prostym i zrozumiałym dla ucznia językiem.

Umożliwia utrwalenie wiedzy za pomocą czytelnych schematów oraz ćwiczeń podsumowujących.

Kształci umiejętność przygotowywania tekstów niezbędnych w życiu codziennym i zawodowym dzięki zróżnicowanym ćwiczeniom i informacjom zamieszczonym pod nazwą „Kultura języka w zawodzie”.

Realizuje nowatorski układ treści – tematyczny z elementami chronologii historycznoliterackiej – ułatwiający zaciekawienie uczniów i zapoznanie ich z kolejnymi epokami.

Został podzielony na dwie części: literacko-kulturową i językową. Dodatkowo, informacje o poszczególnych epokach zebrano na stronach zatytułowanych „Kilka słów o epokach”, na których przedstawiono najważniejsze konteksty społeczne i artystyczne kolejnych okresów w historii literatury i kultury.

FAQ

Rozwiewamy wątpliwości! Sprawdź zadawane pytania i odpowiedzi

Kto napisał "To się czyta! Podręcznik do języka polskiego dla klasy 2 branżowej szkoły I stopnia. Szkoły ponadpodstawowe"?
Anna Klimowicz, Joanna Ginter są autorami tego tytułu.
Są autorami niewielu podręczników szkolnych, ale ich treści są bardzo wartościowe. Autorzy podręczników mają zaawansowane stopnie naukowe w dyscyplinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko 1 - 2 materiałów edukacyjnych, skupiając się bardziej na poznawaniu dziedziny nauki. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. Nie dla każdego zdarza się, że łączenie doświadczenia z ich przekazywaniem dalej idą w parze.

Jaki jest numer zatwierdzenia MEN tego podręcznika szkolnego?
Nr dopuszczenia MEN tego podręcznika szkolnego to 1025/2/2020. Poznaczenie nr MEN oznacza, że podręcznik został dopuszczony do używania przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jako ciekowostkę zaznaczamy, że termin podręcznik powinien dotyczyć wyłącznie książki szkolnej posiadającej numer dopuszczenia MEN.

Czy podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Potwierdzamy, ten podręcznik jest zgodny z wytycznymi programu nauczania obowiązującymi na dzień przyznania numeru. Przed opisaniem numerem dopuszczenia podręczniki są weryfikowane przez specjalistów Ministerstwa Edukacji Narodowej pod kątem zgodności z zakresem nauczania i z kryteriami merytorycznymi.


Jak mogę sprawdzić, czy to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Zweryfikuj uważnie wykaz książek obowiązujących w Twojej szkole w aktualnym roku szkolnym. Zwróć uwagę na zgodność numeru dopuszczenia MEN, tytułu, autora/autorów oraz wydawnictwa. Pamiętaj, że każda jednostka nauczania może mieć inne wymagania dotyczące podręczników. Z tego powodu warto jest uzyskać informacje bezpośrednio od wychowawców bądź z listy podręczników szkolnych dostępnych w szkole.


Do której serii publikacji edukacyjnych należy "To się czyta! Podręcznik do języka polskiego dla klasy 2 branżowej szkoły I stopnia. Szkoły ponadpodstawowe"?
Tytuł należy do popularnej serii "To się czyta".
Wraz z innymi składowymi cyklu, podręcznik ten ma za zadanie dostarczyć spójnych materiałów edukacyjnych, które pomogą uczniom rozwijać wiedzę jak również umiejętności systematycznie i w sposób zorganizowany.


Jaka jest data wydania tego podręcznika?
Ten podręcznik został wydany w 2020 roku. "To się czyta! Podręcznik do języka polskiego dla klasy 2 branżowej szkoły I stopnia. Szkoły ponadpodstawowe" od lat jest uznaną kopalnią wiedzy i narzędziem dla wielu szkół. Przez lata pozyskał duże zaufanie nauczycieli, co potwierdza jego wartość edukacyjną.


Dla uczniów której klasy i na jakim szczeblu nauki jest potrzebny ten podręcznik?
Książka jest przeznaczona dla uczniów klas BS 2. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, to pamiętaj, by dobrać podręcznik pasujący do poziomu edukacji, na którym znajduje się uczeń.W jakiej okładce jest książka?
Podręcznik został wydany w miękkiej okładce. Dzięki temu, że jest stosunkowo lekka, z łatwością można ją zapakować do szkolnego plecaka.


Jaka jest liczba stron w tym podręczniku?
232 - tyle stron liczy ten tytuł. Jest wypełniony treścią edukacyjną udoskonaloną graficznie. Zawarto w nim liczne i starannie dobrane informacje, które utrwalają wiedzę z danego przedmiotu.


Co, obok podręczników, warto kupić na nowy rok szkolny?
Nie zapomnij o odpowiednich zeszytach. Na stronach www szkół często można znaleźć informacje dotyczące szczególnych zapotrzebowań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: długopisy, ołówki, kredki, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj, że uczniowi otoczonemu przedmiotami, które lubi, takich jak piórnik z ulubionym bohaterem czy plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole weselej. Sprawdź, jakie produkty do szkoły polecamy w Bee.pl. Mamy tak duży wybór, że na pewno znajdziesz coś inspirującego.


Czy mogę wymienić lub zwrócić kupiony podręcznik?
Oczywiście, że możesz zwrócić nietrafiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób można zwrócić produkt, dowiesz się na tej stronie.


Szczegóły - To się czyta! Podręcznik do języka polskiego dla klasy 2 branżowej szkoły I stopnia. Szkoły ponadpodstawowe

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>