Przeszłość i dziś. Młoda polska. Język polski. Podręcznik. Klasa 3. Część 1. Szkoła ponadpodstawowa

W podręczniku Przeszłość i dziś dla klasy 3, część 1 znajdują się teksty epoki Młodej Polski. Materiał nauczania jest ułożony chronologicznie i podzielony na działy według epok historycznoliterackich, a te na rozdziały odpowiadające najważniejszym zagadnieniom poszczególnych epok. Chronologiczny...
54,99 * 56,50 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 54,80 zł

Opis

W podręczniku Przeszłość i dziś dla klasy 3, część 1 znajdują się teksty epoki Młodej Polski.

Materiał nauczania jest ułożony chronologicznie i podzielony na działy według epok historycznoliterackich, a te na rozdziały odpowiadające najważniejszym zagadnieniom poszczególnych epok. Chronologiczny układ treści nauczania pozwala uczniom poznawać literaturę i kulturę ze świadomością procesu historycznoliterackiego, w naturalnym porządku i w różnych kontekstach.

Stałą cechą serii jest wiązanie perspektywy historycznej i współczesnej. Tej zasadzie podporządkowano prezentację i interpretację zjawisk kultury. Starannie dobrana faktografia ilustruje żywe dziedzictwo, formujące i wzbogacające współczesność. Element Dialogi z tradycją służy uświadomieniu uczniom, jak teksty współczesne nawiązują do przeszłości i jak przeszłość ożywa dzięki współczesnym reinterpretacjom.

W centrum uwagi autora pozostaje tekst literacki. Jego interpretacja ma służyć refleksji nad kondycją człowieka we współczesnym świecie i sprzyjać kształtowaniu tożsamości ucznia.

Podręcznik jest wystarczającym źródłem do poznania tych utworów, które podstawa programowa zaleca czytać we fragmentach. Dzieła, które mają być poznane w całości, są reprezentowane fragmentami oraz omówieniami całości.

Każdy tekst literacki jest opatrzony Wskazówkami do analizy i interpretacji, które są dla ucznia zachętą i instrukcją do pracy z tekstem oraz samodzielnego odkrywania jego struktury i sensów.

Lektury przeznaczone do czytania w całości mają oprócz obudowy fragmentów tzw. Przewodniki po lekturze.

FAQ

Sprawdź popularne pytania i odpowiedzi

Kto napisał "Przeszłość i dziś. Młoda polska. Język polski. Podręcznik. Klasa 3. Część 1. Szkoła ponadpodstawowa"?
Autorem tytułu jest Ewa Paczoska.
Jest autorem paru podręczników szkolnych, ale ich treści są wartościowe. Zdarza się, że autorzy podręczników szkolnych mają wyższe stopnie naukowe w dziedzinie, na temat której piszą. Czy wiesz, że niektórzy autorzy tworzą tylko 1 - 2 podręczników szkolnych, skupiając się bardziej na eksplorowaniu dziedziny nauki. Wynikać to może przykładowo z konieczności intensywnego zaangażowania w proces pisania. W przypadku niewielu zdarza się, że łączenie doświadczenia z ich przekazywaniem dalej idą w parze.

Które wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Pozycja "Przeszłość i dziś. Młoda polska. Język polski. Podręcznik. Klasa 3. Część 1. Szkoła ponadpodstawowa" została opublikowana przez Wydawnictwo WSiP.


Jaki numer zatwierdzenia MEN charakteryzuje opisywany podręcznik?
951/5/2021 to numer dopuszczenia MEN podręcznika szkolnego. Informuje on o tym, że podręcznik został dopuszczony do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Co ciekawe, termin "podręcznik" powinien dotyczyć wyłącznie książki szkolnej posiadającej numer dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Potwierdzamy, podręcznik jest zgodny z obowiązującymi na dzień przyznania numeru wytycznymi programu nauczania. Podręcznik posiada numer dopuszczenia MEN, czyli Ministerstwa Edukacji Narodowej, co oznacza, że został oceniony pod kątem zgodności z programem nauki.


Jak zyskać pewność, czy to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
By zwiększyć prawdopodobieństwo udanych zakupów książek do szkoły:
1. Sprawdź listę niezbędnych do kupienia podręczników w szkole.
2. Zwróć uwagę na zgodność tytułu, nr MEN, autora, wydawnictwa.
3. Upewnij się, że wymienione szczegóły znajdują się na stronie opisywanego produktu.


Do której serii podręczników szkolnych należy "Przeszłość i dziś. Młoda polska. Język polski. Podręcznik. Klasa 3. Część 1. Szkoła ponadpodstawowa"?
Tytuł jest częścią serii edukacyjnej "Przeszłość i Dziś".
Podobnie jak pozostałe tytuły z tego cyklu, podręcznik został stworzony celem zapewnienia uczniom kompleksowych materiałów edukacyjnych, które umożliwią im rozwój wiedzy i umiejętności w sposób uporządkowany i logiczny.


O wydawcy opisywanego podręcznika szkolnego:
Od 1945 roku, Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne (WSiP) wydają wysokiej jakości materiały edukacyjne dla nauczycieli i uczniów w całej Polsce. Publikując 25 tys. tytułów z łącznym nakładem ponad 2 mld sztuk, WSiP jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych wydawnictw w Polsce. Specjalizuje się w produkcji wielu typów materiałów, takich jak podręczniki, poradniki, kursy i repetytoria. WSiP rozwija też innowacyjne serwisy edukacyjne, jak WSiPnet, oferujące podręczniki w wersji elektronicznej, jak również prowadzi Klub Nauczyciela.

Do której klasy i na jakim szczeblu nauki jest niezbędny ten podręcznik?
Książka została wydana dla uczniów klas LO 3. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od nauczyciela, pamiętaj, aby dobrać podręcznik odpowiedni do poziomu edukacji, na którym jest uczeń.

Do zgłębiania wiedzy, z jakiego przedmiotu ta książka jest przydatna?
Podręcznik wydano do nauki konkretnego przedmiotu, tj. język polski.


Ile stron zawiera ta pozycja?
Ten tytuł ma 178 stron.
Jest wypełniony treścią edukacyjną uwydatnioną obrazkami i ilustracjami. Zawiera ważne, starannie dobrane informacje, które dostarczają wymaganą wiedzę z danego przedmiotu.


Która to część książki?
To wydanie stanowi 1 część.


Co powinien posiadać uczeń oprócz podręczników?
Pamiętaj o odpowiednich zeszytach. Plus na stronach www szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych zapotrzebowań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: przybory do pisania, kredki, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj, że uczniowi otoczonemu artykułami szkolnymi, które cieszą jego oko, takich jak piórnik z ulubionym bohaterem czy plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole trochę weselej. Sprawdź, jakie przybory do szkoły polecamy w Bee.pl. Mamy tak imponujący wybór, że z pewnością znajdziesz coś interesującego.


Czy w razie pomyłki mogę wymienić lub zwrócić podręcznik?
Nie wymieniamy produktów, ale pamiętaj o tym, że przy zakupie online zawsze możesz zwrócić, i w zamian zamówić ten właściwy. Chcesz wiedzieć więcej o tym, jak można zwracać produkty? Komplet informacji znajdziesz tutaj.


Szczegóły - Przeszłość i dziś. Młoda polska. Język polski. Podręcznik. Klasa 3. Część 1. Szkoła ponadpodstawowa

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>