Prawdziwi przyjaciele

Dennis ma swój własny sposób wyrażania siebie. Aby go zrozumieć, trzeba mieć wyobraźnię, ale nie wszyscy chcą się wysilać. Dlatego Dennis bywa czasem samotny. Pewnego dnia spotyka Joy… Dziewczynka od razu dostrzega w nim przyjaciela. Ta poruszająca, podnosząca na duchu historia autorstwa Saliny...
16,64 * 44,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 16,50 zł

Opis

Dennis ma swój własny sposób wyrażania siebie. Aby go zrozumieć, trzeba mieć wyobraźnię, ale nie wszyscy chcą się wysilać. Dlatego Dennis bywa czasem samotny. Pewnego dnia spotyka Joy… Dziewczynka od razu dostrzega w nim przyjaciela. Ta poruszająca, podnosząca na duchu historia autorstwa Saliny Yoon, pisarki i ilustratorki, laureatki wielu nagród, jest przeznaczona dla każdego, kto choć raz poczuł się inny. Historia Dennisa z pewnością spodoba się małym wrażliwcom. Główny bohater książeczki stworzonej przez Salinę Yoon wypracował swój własny, niepowtarzalny sposób wyrażania siebie. Jest mimem. Gdy dzieci w klasie chwalą się różnymi drobiazgami i opowiadają o nich, Dennis doskonale udaje konkretne rzeczy. Szybko uzmysławia sobie jednak, że indywidualizm i wyjątkowa wyobraźnia są barierą oddzielającą go od rówieśników. Chłopiec czuje się samotny, lecz gdy pewnego dnia kopie niewidzialną piłkę – ktoś ją łapie. Tak mały mim poznaje Joy, która go doskonale rozumie… W tym uroczym picturebooku najważniejsze są ilustracje. To one prezentują małemu czytelnikowi to, co Dennis chce przedstawić za pomocą pantomimy. Minimalna ilość tekstu, wyjątkowa szata graficzna, oddziaływanie na emocje i uczucia – wszystko to łączy się w tym tytule w jedną spójną całość.

Salina Yoon jest autorem historii "Prawdziwi przyjaciele".

Tytuł oryginalny oferowanej książki to Be a Friend.

Jeśli szukasz dla przedszkolaka książki, której lektura sprawi mu wielką radość i zapewni świetną zabawę, wybierz coś z kategorii "Bajki, wiersze i opowiadania" chociażby opisywany tytuł "Prawdziwi przyjaciele". Wybór krótkich form to świetny sposób na to, aby dziecko będące w wieku od 3 do 5 lat utrzymało uwagę. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Pragnąc wspierać prawidłowy rozwój maluchów w wieku od 5 do 11 lat, warto wręczać im odpowiednie książki.

Czytanie książeczek ma liczne zalety i ułatwia rozwój dzieci na wielu płaszczyznach:

  • Pozytywnie wpływa na rozwój intelektualny dziecka. Rozwija jego zdolność kojarzenia faktów i znajdowania rozwiązań problemów w prawdziwym życiu.
  • Rozbudza w nich zainteresowanie światem.
  • Obrazy uzupełniające treść pomogą im poznać historię i ją zrozumieć. Są również świetnym narzędziem wspomagania rozwoju kreatywności u dzieci.
  • Poza tym lektura książeczek wspomaga małych ludzi w kształceniu mówienia oraz opowiadania historii. Powtarzanie fraz trenuje aparat mowy i poszerza zakres słownictwa dzieci.
  • To wspaniała zabawa dla dziecka i opiekuna. Spędzając wartościowy czas ze szkrabem, budujesz z nim relację.

Książka ma twardą oprawę, która zapewnia jej dużo lepszą ochronę przed zagięciami, dzięki czemu dużo większym wyzwaniem jest ją zniszczyć.

Ta pozycja to 1. wydanie w jęz. polskim. Oryginalnie publikacja została napisana w języku angielskim. Za przekład pozycji na polski odpowiada Duda-Gryc Marta

Jest to krótka publikacja - jej długość: 36 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane książki. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może się różnić. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długie godziny.

Publikacja Prawdziwi przyjaciele została opublikowana przez Wydawnictwo Czytalisek. Jeśli ta książeczka zaintryguje malucha, to zobacz również inne publikacje od tego wydawcy.