Radosne dzieci Boże. Podręcznik do religii dla dziecka trzyletniego

Podręcznik do nauczania religii dla dzieci trzyletnich nr AZ-01-01/10-KI-1/15 zgodny z programem nauczania nr AZ-0-01/10. Podręcznik obejmuje 40 jednostek. Omawiane zagadnienia (Moja rodzina; Świat wokół mnie; Mój dzień; To, co dla mnie ważne; Kto mi pomaga?; Chwalę Boga zawsze i wszędzie),...
11,55 * 15,00 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 11,99 zł

Opis

Podręcznik do nauczania religii dla dzieci trzyletnich nr AZ-01-01/10-KI-1/15 zgodny z programem nauczania nr AZ-0-01/10.

Podręcznik obejmuje 40 jednostek. Omawiane zagadnienia (Moja rodzina; Świat wokół mnie; Mój dzień; To, co dla mnie ważne; Kto mi pomaga?; Chwalę Boga zawsze i wszędzie), pokazują, że cała rzeczywistość, w której funkcjonujemy, przeniknięta jest Bożą obecnością. Również jednostki mówiące o przyrodzie, otoczeniu dziecka, zabawie, ważnych słowach oraz o osobach najbliższych dziecku przybliżają prawdę o Bogu, który pierwszy nas ukochał i hojnie obdarował. Obcowanie z przyrodą i ludźmi przynosi radość i pobudza do dziękowania dobremu Bogu za Jego dary.

Podręcznik zawiera wiele propozycji aktywizujących naukę dziecka, zabawy, proste łamigłówki i obrazki do pokolorowania. Książeczka pełni rolę zeszytu ćwiczeń.

Dołączono wkładkę z naklejkami oraz dodatek: ,Baw się i ćwicz".

FAQ

Sprawdź Q&A

Kto napisał "Radosne dzieci Boże. Podręcznik do religii dla dziecka trzyletniego"?
Autorami podręcznika są Jerzy Snopek, Dariusz Kurpiński.
Są autorami paru podręczników szkolnych, jednak są one wyjątkowo wartościowe. Często autorzy podręczników szkolnych mają wysokie kompetencje w dyscyplinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko 1 - 2 podręczników edukacyjnych, skupiając się na eksploracji dziedziny nauki. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. W przypadku niewielu zdarza się, że łączenie wiedzy z ich przekazywaniem idą w parze.

Które wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Publikacja "Radosne dzieci Boże. Podręcznik do religii dla dziecka trzyletniego" została opracowana przez Wydawnictwo Jedność.


Jaki numer dopuszczenia MEN ma ten podręcznik?
AZ-01-01/10-KI-1/15 jest numerem dopuszczenia MEN opisywanego podręcznika. Numer MEN, czyli numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, znajdujący się na podręczniku szkolnym informuje kupującego o tym, że minister oficjalnie dopuścił podręcznik do użytku edukacyjnego. Wbrew obiegowej opinii termin "podręcznik" powinien być używany wyłącznie w przypadku książki szkolnej posiadającej numer dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Tak, "Radosne dzieci Boże. Podręcznik do religii dla dziecka trzyletniego" został napisany zgodnie z obowiązującymi w dniu wydania numeru wytycznymi programu szkolnego. Przed opisaniem numerem dopuszczenia podręczniki są weryfikowane przez specjalistów Ministerstwa Edukacji Narodowej pod kątem zgodności z ramą programową, jak również z kryteriami merytorycznymi.


Na podstawie czego powinnam lub powinienem wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
3 kroki do sprawdzenia zgodności zamawianych książek szkolnych z listą potrzebnych:
  • Sprawdź listę niezbędnych do kupienia podręczników w szkole.
  • Zwróć szczególną uwagę na zgodność tytułu, nr MEN, autorów, wydawnictwa.
  • Upewnij się, że wymienione informacje znajdują się na karcie kupowanego produktu.Jaka jest liczba stron w tym podręczniku?
48 jest liczbą stron Radosne dzieci Boże. Podręcznik do religii dla dziecka trzyletniego.
Jest wypełniony edukacyjną treścią udoskonaloną ilustracjami. Zawarto w nim liczne, starannie dobrane informacje, które dostarczają wymaganą wiedzę z danego przedmiotu.


Dla uczniów której klasy i na jakim szczeblu nauki jest niezbędny ten podręcznik?
Pozycja została wydana dla uczniów klas Przedszkole 3-latki. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, pamiętaj, by dobrać podręcznik dopasowany do poziomu edukacji, na którym obecnie znajduje się uczeń.

W kontekście którego przedmiotu ta publikacja jest przydatna?
Podręcznik wydano do nauki konkretnego przedmiotu, to jest: religia.


Do której serii podręczników szkolnych należy "Radosne dzieci Boże. Podręcznik do religii dla dziecka trzyletniego"?
Tytuł jest częścią serii "KOCHAMY DOBREGO BOGA".
Wraz z innymi częściami cyklu, podręcznik ten ma na celu dostarczenie spójnych materiałów edukacyjnych, które pomogą uczniom rozwijać wiedzę i umiejętności w sposób systematyczny i zorganizowany.


W co jeszcze, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Na stronach internetowych szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: przybory do pisania, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj o zdobyciu odpowiednich zeszytów. Pamiętaj, że uczniowi otoczonemu przedmiotami, które cieszą jego oko, np. piórnik z ulubionym bohaterem lub plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole raźniej. Sprawdź, jakie produkty do szkoły polecamy w Bee.pl. Mamy tak imponujący wybór, że z pewnością znajdziesz coś inspirującego.


Jeśli zaszła pomyłka podczas kupowania to czy mogę wymienić lub zwrócić podręcznik?
Oczywiście, że możesz zwrócić zakupiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób można zwrócić produkt, przeczytasz na tej stronie.


Szczegóły - Radosne dzieci Boże. Podręcznik do religii dla dziecka trzyletniego

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>