Religia 1. Bóg jest naszym Ojcem. Poradnik metodyczny. Pierwsza klasa szkoły podstawowej

Poradnik metodyczny do nauki religii w klasie pierwszej szkoły podstawowej został opracowany zgodnie z wymogami zawartymi w nowej podstawie programowej „Podstawa programowa katechezy Kościoła katolickiego w Polsce” z 9 czerwca 2018 roku, a skonkretyzowanymi w dokumencie „Program nauczania religii...
41,89 * 44,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 39,99 zł

Opis

Poradnik metodyczny do nauki religii w klasie pierwszej szkoły podstawowej został opracowany zgodnie z wymogami zawartymi w nowej podstawie programowej „Podstawa programowa katechezy Kościoła katolickiego w Polsce” z 9 czerwca 2018 roku, a skonkretyzowanymi w dokumencie „Program nauczania religii katolickiej w przedszkolach i szkołach”.

Dołączono do niego pakiet materiałów dodatkowych (płyta CD i DVD). W poradniku metodycznym umieszczono szczegółowe scenariusze lekcji do wszystkich katechez zawartych w podręczniku ucznia. Każda jednostka katechetyczna została opisana według niezmieniającej się struktury.

Lekcja rozpoczyna się modlitwą. Zaproponowano różnorodne modlitwy (od klasycznych po spontaniczne oraz takie, którym towarzyszy ruch lub jakiś rekwizyt). Wprowadzą one uczniów
w bogactwo modlitewne i liturgiczne Kościoła. Po modlitwie następuje nawiązanie do poprzedniej katechezy, co umożliwia sprawdzenie poziomu opanowanej przez uczniów wiedzy.

W części Odkrywam uczniowie przez cały rok będą spotykać się ze swoją rówieśnicą, Zuzią, by razem z nią i jej bliskimi odkrywać obecność Boga w życiu. Opowiadania o Zuzi można przeczytać lub odtworzyć.

W części Spotykam dzięki rozmowie kierowanej lub innej formie aktywizacji uczniowie poznają, jak dana prawda realizuje się w codziennym życiu dziecka Bożego.

W części Poznaję następuje pogłębienie odkrytego problemu w oparciu o słowo Boże.

W części Odpowiadam uczniowie poprzez różne formy pracy na lekcji poszukują odpowiedzi na pytanie, jak słowo Boże ma realizować się w ich życiu, jakie postawy powinni przyjmować i jak się zachowywać.

W części Utrwalam uczniowie ugruntowują i zapamiętują poznane prawdy poprzez zabawy edukacyjne oraz wykonywane zadania. Pomogą one zainteresować dzieci poruszanymi
zagadnieniami, urozmaicą zajęcia, wprowadzą nieco ruchu.

W części Modlę się uczniowie wraz z katechetą się modlą. Już na tym etapie edukacji wprowadzamy modlitwę spontaniczną, aby dzieci miały świadomość, że jest to rozmowa z Bogiem, kochającym Ojcem.

Część Rodzina i wiara stanowi list do rodziców – zapisany w podręczniku ucznia i na płycie DVD.

Piosenki (płyta CD)

Do wielu katechez autorzy zaproponowali piosenki, gdyż stanowią one świetne uzupełnienie zajęć. Dużą część sugerowanych utworów zamieszczono na płycie CD. Inne są do znalezienia w internecie – na przykład na platformie YouTube. Płytę CD będzie można wykorzystać także w klasach 2, 3 i 4 oraz w pracy z dziećmi sześcioletnimi.
 
Inne dodatki (płyta DVD)

Na płycie DVD zawarto następujące materiały:

  • opowiadania – w formacie mp3;
  • prezentacje multimedialne – poszerzające informacje zawarte w podręczniku i wspomagające utrwalanie wiedzy;
  • dodatkowe zdjęcia i ilustracje – które można wydrukować lub zaprezentować na tablicy multimedialnej;
  • zadania multimedialne – przygotowane na platformie Learning Apps;
  • ćwiczenia do wydrukowania – uzupełnianki, wycinanki i inne;
  • listy do rodziców – które można wydrukować lub wkleić do dziennika elektronicznego

FAQ

Sekcja FAQ

Kto jest autorem "Religia 1. Bóg jest naszym Ojcem. Poradnik metodyczny. Pierwsza klasa szkoły podstawowej"?
Książka "Religia 1. Bóg jest naszym Ojcem. Poradnik metodyczny. Pierwsza klasa szkoły podstawowej" jest pracą zbiorową,za napisanie treści odpowiada grono autorów, a do tworzenia treści zaangażowanych było wiele osób.


Skąd mam wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Zweryfikuj dokładnie wykaz książek w Twojej szkole w bieżącym roku szkolnym. Zwróć szczególną uwagę na tytuł, autora/autorów oraz wydawnictwo. Miej na uwadze, że każda placówka może mieć inne wymagania dotyczące podręczników. Z tego powodu warto jest uzyskać informacje bezpośrednio od nauczycieli lub z wykazu podręczników szkolnych przesłanych przez szkołę.


Do której klasy i na jakim szczeblu nauki jest niezbędny ten wspomniany podręcznik?
Książka została wydana dla uczniów klas SP 1. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, pamiętaj, aby dobrać podręcznik pasujący do poziomu edukacji, na którym jest uczeń.Kiedy wydano tę publikację?
Rok wydania Religia 1. Bóg jest naszym Ojcem. Poradnik metodyczny. Pierwsza klasa szkoły podstawowej to 2020. Podręcznik "Religia 1. Bóg jest naszym Ojcem. Poradnik metodyczny. Pierwsza klasa szkoły podstawowej" od lat jest uznanym źródłem wiedzy i narzędziem dla wielu uczących się. Przez te lata pozyskał duże zaufanie nauczycieli, co świadczy o jego wartości edukacyjnej.


Ile stron ma ta pozycja?
Religia 1. Bóg jest naszym Ojcem. Poradnik metodyczny. Pierwsza klasa szkoły podstawowej to książka złożona z 320 stron.
Jest wypełniona edukacyjną treścią uwydatnioną graficznie. Zawiera wartościowe, starannie dobrane informacje, które rozwijają wiedzę z danego zakresu.


Do jakiej serii podręczników należy "Religia 1. Bóg jest naszym Ojcem. Poradnik metodyczny. Pierwsza klasa szkoły podstawowej"?
Tytuł ten jest częścią serii edukacyjnej Pan Bóg jest naszym Ojcem.
Podobnie jak pozostałe tytuły z tego cyklu, podręcznik został stworzony celem zapewnienia uczniom spójnych materiałów edukacyjnych, których uważna lektura wspomoże rozwój wiedzy i umiejętności w sposób uporządkowany, a także logiczny.


W jakiej oprawie jest książka?
Podręcznik wydano w miękkiej oprawie. Dzięki temu, że nie waży za dużo, z łatwością można ją wrzucić do szkolnej torby lub plecaka.


Co, oprócz podręczników, należy kupić na kolejny rok szkolny?
Pamiętaj o zeszytach! Plus na stronach www szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych zapotrzebowań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: długopisy, ołówki, kredki, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj, że uczniowi używającemu artykułów, które mu się podobają, takich jak piórnik z ulubionym bohaterem albo plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole raźniej. Sprawdź, jakie produkty szkolne polecamy w Bee.pl. Mamy tak szeroki wybór, że z dużym prawdopodobieństwem znajdziesz coś interesującego.


Czy mogę zwrócić lub wymienić kupiony podręcznik?
Nie wymieniamy produktów, ale musisz wiedzieć, że przy zakupie online możesz zwrócić, i w zamian kupić odpowiedni. Chcesz wiedzieć więcej o tym, jak można zwracać produkty? Wszystkie informacje znajdziesz tutaj.


Szczegóły - Religia 1. Bóg jest naszym Ojcem. Poradnik metodyczny. Pierwsza klasa szkoły podstawowej

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>