Spotkanie ze Słowem. Podręcznik do religii dla klasy 7 szkoły podstawowej

Treści zawarte w podręczniku i struktura jednostki lekcyjnej zostały tak przygotowane, aby uczeń na poziomie gimnazjum podjął próby znalezienia odpowiedzi na pytania egzystencjalne i uświadomił sobie konieczność dawania świadectwa miłości do Boga w codziennym życiu. Uczeń zachęcony jest do...
22,99 * 25,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 19,46 zł

Opis

Treści zawarte w podręczniku i struktura jednostki lekcyjnej zostały tak przygotowane, aby uczeń na poziomie gimnazjum podjął próby znalezienia odpowiedzi na pytania egzystencjalne i uświadomił sobie konieczność dawania świadectwa miłości do Boga w codziennym życiu. Uczeń zachęcony jest do pogłębienia wiary i ma możliwość odkrycia własnej tożsamości chrześcijańskiej

Podręcznik podzielony jest na 6 działów, które są tak skonstruowane, aby uczeń mógł również wykorzystać wiedzę zdobytą na innych przedmiotach (korelacja międzyprzedmiotowa). Zawiera 53 jednostki lekcyjne. Każda z nich rozmieszczona jest na dwóch kolorowych stronach. 

FAQ

Sekcja Q&A

Kto napisał "Spotkanie ze Słowem. Podręcznik do religii dla klasy 7 szkoły podstawowej"?
Autorami tytułu są (red.) ks. prof. Jan Szpet, Danuta Jackowiak.
Są autorami niewielu podręczników, ale te treści są wartościowe. Autorzy podręczników mają wysokie kompetencje w dyscyplinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko jeden do dwóch podręczników szkolnych, skupiając się na zgłębianiu dziedziny nauczania. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. Nie dla każdego zdarza się, że łączenie wiedzy z ich przekazywaniem idą w parze.

Które wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Książka "Spotkanie ze Słowem. Podręcznik do religii dla klasy 7 szkoły podstawowej" została opublikowana przez Wydawnictwo Księgarnia Św. Wojciecha.


Jaki jest numer zatwierdzenia MEN tego podręcznika?
AZ-31-01/10/P0-1/11 to nr dopuszczenia MEN podręcznika. Nazywany numerem MEN, czyli po rozwinięciu skrótu: numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, znajdujący się na podręczniku szkolnym informuje ucznia o tym, że ministerstwo oficjalnie dopuściło podręcznik do użytku w szkołach. Co ciekawe, termin podręcznik powinien dotyczyć wyłącznie książki do nauczania posiadającej właśnie nr dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Ten podręcznik jest zgodny z obowiązującymi na dzień przyznania numeru wytycznymi programu szkolnego. Przed opisaniem numerem dopuszczenia podręczniki są weryfikowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w kwestii zgodności z zakresem nauczania i z kryteriami jakościowymi.


Skąd powinnam lub powinienem wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Od weryfikacji poprawności zakupu niezbędnej listy książek szkolnych dzielą Cię 3 kroki:
1. Zdobądź wykaz podręczników w szkole.
2. Zweryfikuj na tytuł, nr MEN, autora, wydawnictwo.
3. Sprawdź, czy wymienione informacje znajdują się na stronie kupowanego produktu.


Do której serii publikacji edukacyjnych należy "Spotkanie ze Słowem. Podręcznik do religii dla klasy 7 szkoły podstawowej"?
Tytuł ten jest częścią serii edukacyjnej "SPOTKANIE ZE SŁOWEM".
Wraz z innymi tytułami z cyklu, ta książka ma za zadanie dostarczyć spójnych materiałów edukacyjnych, które pomogą ich studentom rozwijać wiedzę jak również umiejętności systematycznie i w sposób zorganizowany.


Dla uczniów której klasy i na jakim etapie nauki jest niezbędny ten wspomniany podręcznik?
Pozycja jest przeznaczona dla uczniów klas SP 7. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od nauczyciela, pamiętaj, aby dobrać podręcznik dopasowany do poziomu edukacji, na którym znajduje się uczeń.

W kontekście jakiego przedmiotu ta książka jest przydatna?
Przedstawiony podręcznik dedykowany jest jednemu, specyficznemu działowi nauki, którym jest religia.


Co, oprócz podręczników, należy kupić na kolejny rok szkolny?
Pamiętaj o odpowiednich zeszytach. Na stronach www szkół często można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych zapotrzebowań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: przybory do pisania, kredki, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj, że uczniowi używającemu przedmiotów, które mu się podobają, np. piórnik z ulubionym bohaterem albo plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole trochę raźniej. Sprawdź, jakie przybory szkolne polecamy w Bee.pl. Mamy tak szeroki wybór, że z dużym prawdopodobieństwem znajdziesz coś interesującego.


Czy w razie pomyłki mogę wymienić lub zwrócić zakupiony podręcznik?
Nie wymieniamy produktów, ale pamiętaj o tym, że przy zakupie online możesz zwrócić, i w zamian zamówić ten właściwy. Chcesz wiedzieć więcej o tym, jak zwracać podręczniki? Komplet informacji znajdziesz na tej stronie.


Szczegóły - Spotkanie ze Słowem. Podręcznik do religii dla klasy 7 szkoły podstawowej

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>