Spotkanie ze Słowem. Podręcznik i karty pracy do religii dla klasy 7 szkoły podstawowej

Spotkanie ze Słowem. Podręcznik do religii dla klasy 7 szkoły podstawowej Treści zawarte w podręczniku i struktura jednostki lekcyjnej zostały tak przygotowane, aby uczeń na poziomie gimnazjum podjął próby znalezienia odpowiedzi na pytania egzystencjalne i uświadomił sobie konieczność dawania...
41,54 * 46,80 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 37,86 zł

Opis

Spotkanie ze Słowem. Podręcznik do religii dla klasy 7 szkoły podstawowej

Treści zawarte w podręczniku i struktura jednostki lekcyjnej zostały tak przygotowane, aby uczeń na poziomie gimnazjum podjął próby znalezienia odpowiedzi na pytania egzystencjalne i uświadomił sobie konieczność dawania świadectwa miłości do Boga w codziennym życiu. Uczeń zachęcony jest do pogłębienia wiary i ma możliwość odkrycia własnej tożsamości chrześcijańskiej

Podręcznik podzielony jest na 6 działów, które są tak skonstruowane, aby uczeń mógł również wykorzystać wiedzę zdobytą na innych przedmiotach (korelacja międzyprzedmiotowa). Zawiera 53 jednostki lekcyjne. Każda z nich rozmieszczona jest na dwóch kolorowych stronach.


Spotkanie ze Słowem. Karty pracy do religii do klasy 7 szkoły podstawowej

Karty pracy są uzupełnieniem tematów zawartych w podręczniku. Zostały podzielone na 5 rozdziałów. Zadania dostosowane są do rozwoju dzieci: zaprojektuj plakat, uzupełnij diagram, ale też pomyśl, wyobraź sobie, zinterpretuj itp. Proponowane do wykonania zadania zapraszają ucznia do podjęcia intelektualnej wędrówki, dzięki której będzie miał możliwość wykazania się swoją wszechstronną wiedzą. Karty pracy pomogą w utrwaleniu przerobionego materiału oraz pozwolą nauczycielowi na pracę zarówno z uczniem zdolnym, jak i przeciętnym oraz słabszym.

W związku z reformą edukacji i z zaleceniami Komisji Wychowania KEP do nauki religii będą obowiązywały podręczniki do klas gimnazjalnych. Mają one zmieniony napis na okładce, zawartość merytoryczna zostaje taka sama.

FAQ

Rozwiewamy wątpliwości! Sprawdź sekcję Q&A

Kto napisał "Spotkanie ze Słowem. Podręcznik i karty pracy do religii dla klasy 7 szkoły podstawowej"?
Za treścią książki stoją Jan Szpet, Danuta Jackowiak.
Ci autorzy są niezwykle płodni! Posiadamy ogromną kolekcję ich podręczników. To ewenement wręcz w skali światowej! Grono autorów, którzy opublikowali ponad 15 książek jest stosunkowo niewielkie. Szczególnie, jeśli chodzi o podręczniki . Pisanie podręczników wymaga bowiem, poza wiedzą, również umiejętności jasnego i zrozumiałego przekazywania informacji. Autorzy podręczników powinni znać program nauczania, spełniać wymagania edukacyjne dostosowane do uczniów o różnych poziomach edukacji.

Które wydawnictwo opracowało tę książkę?
Pomoc naukowa Spotkanie ze Słowem. Podręcznik i karty pracy do religii dla klasy 7 szkoły podstawowej została opracowana przez Wydawnictwo Księgarnia Św. Wojciecha.


Jaki numer zatwierdzenia MEN posiada opisywany podręcznik szkolny?
AZ-31-01/10/P0-1/11 jest numerem dopuszczenia MEN podręcznika szkolnego. Posiadanie nr MEN oznacza, że podręcznik został dopuszczony do używania przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Z ciekawostek: termin podręcznik powinien być używany wyłącznie w przypadku książki do nauczania posiadającej właśnie numer dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Tak, "Spotkanie ze Słowem. Podręcznik i karty pracy do religii dla klasy 7 szkoły podstawowej" został stworzony zgodnie z obowiązującymi na dzień nadania numeru wytycznymi programu nauki. Podręcznik posiada numer dopuszczenia MEN, czyli Ministerstwa Edukacji Narodowej, co oznacza, że został oceniony pod kątem merytorycznym.


Jak mogę sprawdzić, czy to ten podręcznik muszę kupić?
Zweryfikuj uważnie wykaz książek w Twojej szkole w bieżącym roku szkolnym. Zwróć szczególną uwagę na zgodność numeru dopuszczenia MEN, tytułu, autora/autorów oraz wydawnictwa. Miej na uwadze, że każda jednostka nauczania może mieć inne wymagania dotyczące wykazu podręczników. Z tego powodu warto uzyskać informacje bezpośrednio od wychowawców lub z wykazu podręczników szkolnych opublikowanych w szkole.


Do której serii podręczników należy "Spotkanie ze Słowem. Podręcznik i karty pracy do religii dla klasy 7 szkoły podstawowej"?
Tytuł ten jest częścią popularnej serii SPOTKANIE ZE SŁOWEM.
Analogicznie do pozostałych tytułów z cyklu, podręcznik został stworzony celem zapewnienia uczniom kompleksowych materiałów edukacyjnych, których uważna lektura wspomoże rozwijanie umiejętności i wiedzy w sposób uporządkowany, jak również logiczny.


Do czego służą karty pracy?
Karty pracy to dodatkowe narzędzia edukacyjne zawarte w podręcznikach lub dołączane do nich, które zawierają różne ćwiczenia i zadania.


W co, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Na stronach www szkół często można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: przybory do pisania, mazaki, artykuły plastyczne i kreatywne. Miej na uwadze nabycie odpowiednich zeszytów. Pamiętaj, że uczniowi używającemu przedmiotów, które cieszą jego oko, takich jak piórnik z ulubionym bohaterem oraz plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole trochę weselej. Sprawdź, jakie wyposażenie szkolne polecamy w Bee.pl. Mamy tak imponujący wybór, że z dużym prawdopodobieństwem znajdziesz coś inspirującego.


Czy w razie pomyłki mogę zwrócić lub wymienić zakupiony podręcznik?
Nie wymieniamy produktów, ale musisz wiedzieć, że przy zakupie online możesz zwrócić, a w zamian kupić ten właściwy. Chcesz wiedzieć więcej o tym, jak zwracać podręczniki? Wszystkie informacje znajdziesz tutaj.


Szczegóły - Spotkanie ze Słowem. Podręcznik i karty pracy do religii dla klasy 7 szkoły podstawowej

Produkty w zestawie (2)

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>