Spotkanie ze Słowem. Karty pracy do religii do klasy 7 szkoły podstawowej

Karty pracy są uzupełnieniem tematów zawartych w podręczniku. Zostały podzielone na 5 rozdziałów. Zadania dostosowane są do rozwoju dzieci: zaprojektuj plakat, uzupełnij diagram, ale też pomyśl, wyobraź sobie, zinterpretuj itp. Proponowane do wykonania zadania zapraszają ucznia do podjęcia...
18,55 * 20,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 16,03 zł

Opis

Karty pracy są uzupełnieniem tematów zawartych w podręczniku. Zostały podzielone na 5 rozdziałów. Zadania dostosowane są do rozwoju dzieci: zaprojektuj plakat, uzupełnij diagram, ale też pomyśl, wyobraź sobie, zinterpretuj itp. Proponowane do wykonania zadania zapraszają ucznia do podjęcia intelektualnej wędrówki, dzięki której będzie miał możliwość wykazania się swoją wszechstronną wiedzą. Karty pracy pomogą w utrwaleniu przerobionego materiału oraz pozwolą nauczycielowi na pracę zarówno z uczniem zdolnym, jak i przeciętnym oraz słabszym.

W związku z reformą edukacji i z zaleceniami Komisji Wychowania KEP do nauki religii będą obowiązywały podręczniki do klas gimnazjalnych. Mają one zmieniony napis na okładce, zawartość merytoryczna zostaje taka sama.

FAQ

Sekcja najczęstszych pytań i odpowiedzi

Kto jest autorem "Spotkanie ze Słowem. Karty pracy do religii do klasy 7 szkoły podstawowej"?
(red.) ks. prof. Jan Szpet, Danuta Jackowiak są autorami tej książki.
Są autorami paru podręczników szkolnych, jednak są one wyjątkowo wartościowe. Autorzy podręczników szkolnych mają zaawansowane stopnie naukowe w dziedzinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko jeden do dwóch podręczników edukacyjnych, skupiając się na poznawaniu dziedziny nauki. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. Dla niewielu zdarza się, że łączenie doświadczenia, a także wiedzy, z ich przekazywaniem dalej idą w parze.

Jakie wydawnictwo opracowało tę książkę?
Szkolny niezbędnik Spotkanie ze Słowem. Karty pracy do religii do klasy 7 szkoły podstawowej został opracowany przez Wydawnictwo Księgarnia Św. Wojciecha.


Jaki numer zatwierdzenia MEN charakteryzuje opisywany podręcznik szkolny?
Numer dopuszczenia MEN opisywanego podręcznika szkolnego to AZ-31-01/10/P0-1/11. Wskazuje on, że podręcznik został dopuszczony do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jako ciekowostkę zaznaczamy, że termin podręcznik powinien być używany wyłącznie w przypadku książki szkolnej posiadającej numer dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi aktualnego programu nauczania?
Tak, "Spotkanie ze Słowem. Karty pracy do religii do klasy 7 szkoły podstawowej" został napisany zgodnie z obowiązującymi w dniu nadania numeru wytycznymi programu nauczania. Przed opisaniem numerem dopuszczenia podręczniki są oceniane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pod kątem zgodności z ramą programową i z kryteriami merytorycznymi.


Jak się upewnić, czy to ten podręcznik muszę kupić?
3 kroki do sprawdzenia zgodności zamawianych książek szkolnych:
1. Sprawdź listę niezbędnych do kupienia podręczników w szkole.
2. Zwróć uwagę na tytuł, nr MEN, autora, wydawnictwo.
3. Sprawdź, czy wymienione wyżej dane znajdują się na karcie opisywanego produktu.


Ile stron ma ta pozycja?
52 stanowi objętość stronicową książki "Spotkanie ze Słowem. Karty pracy do religii do klasy 7 szkoły podstawowej".
Jest wypełniona edukacyjną treścią uatrakcyjnioną obrazkami i ilustracjami. Zawiera znaczące i starannie dobrane informacje, które dostarczają wymaganą wiedzę z danego zakresu.


Do jakiej serii podręczników należy "Spotkanie ze Słowem. Karty pracy do religii do klasy 7 szkoły podstawowej"?
Tytuł jest częścią serii "SPOTKANIE ZE SŁOWEM".
Wzorem pozostałych tytułów z tego cyklu, podręcznik został stworzony w celu zapewnienia uczniom spójnych materiałów edukacyjnych, które umożliwią im rozwijanie wiedzy i umiejętności w sposób uporządkowany i logiczny.


Do której klasy i na jakim szczeblu edukacji jest wymagany ten podręcznik?
Książka została wydana dla uczniów klas SP 7. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, to pamiętaj, by dobrać podręcznik pasujący do poziomu edukacji, na którym znajduje się uczeń.

Do jakiego przedmiotu odnosi się ta książka?
Przedstawiony podręcznik dedykowany jest jednemu obszarowi nauki, którym jest religia.


Co, obok podręczników, należy kupić na kolejny rok szkolny?
Na stronach www szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: przybory do pisania, przybory do rysowania, artykuły plastyczne i kreatywne. Miej na uwadze zakup odpowiednich zeszytów! Plecak z motywem z ulubionej gry, piórnik z wizerunkiem ukochanego bohatera... W rok szkolny warto wejść z energią i w dobrym stylu! Dobrze dobrane artykuły szkolne dostarczą radości, a wręcz zwiększyć pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą zainspirować do pracy twórczej. Sprawdź przybory i inne artykuły do szkoły, z którymi warto wejść w rok szkolny.


Czy mogę wymienić lub zwrócić kupiony u Was podręcznik?
Produkty nie podlegają wymianie, ale musisz wiedzieć, że nietrafiony podręcznik kupiony online zawsze możesz zwrócić, i w zamian kupić odpowiedni. Chcesz wiedzieć więcej o tym, jak można zwracać produkty? Wszystkie informacje znajdziesz na tej stronie.


Szczegóły - Spotkanie ze Słowem. Karty pracy do religii do klasy 7 szkoły podstawowej

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>