Fizyka. Zbiór zadań. Klasa 3. Zakres rozszerzony

Zbiór zadań jest ściśle skorelowany z podręcznikiem Fizyka. Zakres rozszerzony do klasy 3. Zbiór zadań do klasy 3 obejmuje następujące działy: Prąd stały i modele przewodnictwa. Pole magnetyczne. Indukcja elektromagnetyczna. Optyka geometryczna. Fale mechaniczne. Jest przystosowaną do nowej...
51,99 * 53,10 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 50,69 zł

Opis

Zbiór zadań jest ściśle skorelowany z podręcznikiem Fizyka. Zakres rozszerzony do klasy 3.

Zbiór zadań do klasy 3 obejmuje następujące działy:

  • Prąd stały i modele przewodnictwa.
  • Pole magnetyczne.
  • Indukcja elektromagnetyczna.
  • Optyka geometryczna.
  • Fale mechaniczne.

Jest przystosowaną do nowej podstawy programowej i udoskonaloną wersją cieszącego się uznaniem uczniów i nauczycieli zbioru zadań Z fizyką w przyszłość.  

Adresowany jest przede wszystkim do uczniów, którzy zdają egzamin maturalny z fizyki i planują kontynuować naukę na uczelniach technicznych, a także do tych, którzy przygotowują się do konkursów fizycznych.

Każdy dział zbioru rozpoczynają rozwiązane przykłady, stanowiące wzorzec poprawnego rozwiązania typowych problemów - analiza rozwiązań pomoże uczniowi poradzić sobie z problemami trudniejszymi.

W każdym rozdziale są zadania otwarte uporządkowane według wzrastającego stopnia trudności.

Na końcu zbioru są zamieszczone odpowiedzi do zadań.

Zbiór zadań umożliwia uczenie się przez analizowanie przykładów. Zadania odwołujące się do sytuacji rzeczywistych pobudzą uczniów do myślenia, stawiania pytań i radzenia sobie z trudniejszymi problemami - zarówno sprawdzą wiedzę i umiejętności, jak i rozwiną zainteresowania.

FAQ

Sprawdź popularne pytania i odpowiedzi

Kto jest autorem "Fizyka. Zbiór zadań. Klasa 3. Zakres rozszerzony"?
Za treścią tytułu stoją Bożk Agnieszka, Nessing Katarzyna, Salach Jadwiga.
Są autorami niewielu podręczników, ale ich treści są bardzo wartościowe. Zdarza się, że autorzy podręczników szkolnych mają wyższe stopnie naukowe w dziedzinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko do 2 materiałów szkolnych, skupiając się bardziej na zgłębianiu dziedziny nauki. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. Dla niewielu zdarza się, że łączenie wiedzy i doświadczenia, z ich przekazywaniem idą w parze.

Jakie wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Pozycja "Fizyka. Zbiór zadań. Klasa 3. Zakres rozszerzony" została wydana przez Wydawnictwo WSiP.


Na podstawie czego powinnam lub powinienem wiedzieć, że to ten podręcznik muszę kupić?
Zweryfikuj dokładnie wykaz książek obowiązujących w Twojej szkole w aktualnym roku szkolnym. Zwróć szczególną uwagę na zgodność tytułu, autora lub autorów oraz wydawnictwa. Pamiętaj, że każda szkoła może mieć inne wymagania dotyczące podręczników. Z tego powodu warto jest uzyskać informacje bezpośrednio od wychowawców lub z wykazu podręczników szkolnych przesłanych przez szkołę.


Dla uczniów której klasy i na jakim poziomie nauki jest wymagany ten wspomniany podręcznik?
Książka jest przeznaczona dla uczniów klas LO 3. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, to pamiętaj, by dobrać podręcznik odpowiedni do poziomu edukacji, na którym jest uczeń.

Do którego przedmiotu jest przeznaczona ta publikacja?
Przedstawiony podręcznik dedykowany jest jednemu wybranemu obszarowi nauki, jakim jest fizyka.


Jaki jest zakres podręcznika Fizyka. Zbiór zadań. Klasa 3. Zakres rozszerzony?
Ta książka jest przygotowana do wykorzystania na poziomie rozszerzonym. Dedykowana dla uczniów mocniej zaawansowanych.


Informacje o wydającym opisywany podręcznik:
Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, z ponad 70-letnim doświadczeniem, to ceniony podmiot na polskim rynku edukacyjnym. Zaczynając od publikacji pierwszego podręcznika w 1945 roku, WSiP wydało gigantyczną liczbę publikacji edukacyjnychwe współpracy z wybitnymi ekspertami i naukowcami. Oferta wydawnictwa zawiera liczne serie podręczników, poradniki, kursy i repetytoria, a także innowacyjne serwisy edukacyjne, takie jak WSiPnet. Dodatkowo, WSiP prowadzi Klub Nauczyciela, oferując dodatkowe wsparcie dla profesjonalistów w dziedzinie edukacji.

W co jeszcze, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Na stronach www szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: długopisy, ołówki, mazaki, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj o zdobyciu zeszytów. Pamiętaj, że uczniowi używającemu artykułów, które lubi, takich jak piórnik z ulubionym bohaterem oraz plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole trochę weselej. Sprawdź, jakie artykuły i przybory szkolne polecamy w Bee.pl. Mamy tak szeroki wybór, że z dużym prawdopodobieństwem znajdziesz coś interesującego.


Czy jeśli zaszła pomyłka podczas zakupów to czy mogę zwrócić lub wymienić podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić nietrafiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób można zwrócić produkt, dowiesz się na tej stronie.


Szczegóły - Fizyka. Zbiór zadań. Klasa 3. Zakres rozszerzony

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>