Fizyka. Zbiór zadań. Liceum i technikum. Klasa 1. Zakres rozszerzony. Szkoła ponadpodstawowa

Zbiór zadań jest ściśle skorelowany z podręcznikiem fizyki do klasy 1 do zakresu rozszerzonego. Adresowany jest przede wszystkim do uczniów, którzy zdają egzamin maturalny z fizyki i planują kontynuować naukę na uczelniach technicznych, a także do tych, którzy przygotowują się do konkursów...
51,99 * 53,10 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 49,70 zł

Opis

Zbiór zadań jest ściśle skorelowany z podręcznikiem fizyki do klasy 1 do zakresu rozszerzonego.

Adresowany jest przede wszystkim do uczniów, którzy zdają egzamin maturalny z fizyki i planują kontynuować naukę na uczelniach technicznych, a także do tych, którzy przygotowują się do konkursów fizycznych. Jest przystosowaną do nowej podstawy programowej i udoskonaloną wersją cieszącego się uznaniem uczniów i nauczycieli zbioru zadań Z fizyką w przyszłość.  

Każdy dział zbioru rozpoczynają rozwiązane przykłady, stanowiące wzorzec poprawnego rozwiązania typowych problemów – analiza rozwiązań pomoże uczniowi poradzić sobie z problemami trudniejszymi. W każdym rozdziale są zadania otwarte uporządkowane według wzrastającego stopnia trudności. Na końcu zbioru są zamieszczone odpowiedzi do zadań.

Zbiór zadań umożliwia uczenie się przez analizowanie przykładów. Zadania odwołujące się do sytuacji rzeczywistych pobudzą uczniów do myślenia, stawiania pytań i radzenia sobie z trudniejszymi problemami – zarówno sprawdzą wiedzę i umiejętności, jak i rozwiną zainteresowania.

Zbiór zadań do klasy 1 szkoły ponadpodstawowej obejmuje następujące działy szkolnej fizyki:

  • Opis ruchu postępowego
  • Siła jako przyczyna zmian ruchu
  • Praca, moc, energia mechaniczna
  • Zjawiska hydrostatyczne

FAQ

Sekcja FAQ

Kto jest autorem "Fizyka. Zbiór zadań. Liceum i technikum. Klasa 1. Zakres rozszerzony. Szkoła ponadpodstawowa"?
Katarzyna Nessing, Jadwiga Salach, Agnieszka Bożek są autorami tego tytułu.
Są autorami niewielu podręczników szkolnych, ale ich treści są bardzo wartościowe. Zdarza się, że autorzy podręczników mają wysokie kompetencje w dyscyplinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko do dwóch podręczników szkolnych, skupiając się bardziej na eksploracji dziedziny nauczania. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. Nie dla każdego zdarza się, że łączenie doświadczenia z ich przekazywaniem idą w parze.

Jakie wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
"Fizyka. Zbiór zadań. Liceum i technikum. Klasa 1. Zakres rozszerzony. Szkoła ponadpodstawowa" wydało Wydawnictwo WSiP.


Jak zweryfikować, czy to ten podręcznik muszę kupić?
Sprawdź wykaz książek obowiązujących w Twojej szkole w bieżącym roku szkolnym. Zwróć szczególną uwagę na tytuł, autora lub autorów oraz wydawnictwo. Miej na uwadze, że każda jednostka nauczania może mieć inne wymagania dotyczące podręczników. Dlatego warto uzyskać informacje bezpośrednio od nauczycieli lub z listy podręczników szkolnych otrzymanych w szkole.


Jakiego zakresu wiedzy jest ta ksiażka?
Podręcznik został przygotowany z myślą o poziomie rozszerzonym. Przygotowana dla uczniów bardziej zaawansowanych.


Dla uczniów której klasy i na jakim stopniu edukacji jest wymagany ten wspomniany podręcznik?
Publikacja jest przeznaczona dla uczniów klas LO 1. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, to pamiętaj, by dobrać podręcznik odpowiedni do poziomu edukacji, na którym obecnie jest uczeń.

Do nauki, jakiego przedmiotu potrzebna jest ta publikacja?
Przedstawiony podręcznik dedykowany jest jednemu obszarowi nauki, jakim jest fizyka.


Przeczytaj o wydawcy opisywanego podręcznika:
Od 1945 roku, Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne (WSiP) produkują wysokiej jakości materiały edukacyjne dla uczniów i nauczycieli w Polsce. Publikując 25 tysięcy pozycji z łącznym nakładem ponad 2 mld egzemplarzy, Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne są jednym z najbardziej rozpoznawalnych wydawnictw w Polsce. Specjalizuje się w wydawaniu wielu typów materiałów, takich jak podręczniki, poradniki, kursy i repetytoria. WSiP rozwija też innowacyjne serwisy edukacyjne, jak WSiPnet, oferujące elektroniczne podręczniki, a także prowadzi Klub Nauczyciela.

Co powinien posiadać uczeń oprócz wymaganych podręczników?
Nie zapomnij o odpowiednich zeszytach! Plus na stronach www szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych zapotrzebowań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: przybory do pisania, mazaki, artykuły plastyczne i kreatywne. Plecak z motywem z ulubionej gry, piórnik z wizerunkiem lubianego zwierzaka... W rok szkolny warto wejść z dobrą energią i we własnym stylu. Dedykowane artykuły szkolne mogą dostarczyć radości, a wręcz zwiększyć pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą zainspirować do pracy twórczej. Sprawdź produkty szkolne, z którymi, w naszej opinii, warto zacząć nowy rok szkolny.


Czy w razie pomyłki podczas zakupów mogę wymienić lub zwrócić podręcznik?
Produkty nie podlegają wymianie, ale pamiętaj o tym, że nietrafiony podręcznik kupiony online możesz zwrócić, i w zamian zamówić ten właściwy. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak zwracać produkty? Komplet informacji znajdziesz na tej stronie.


Szczegóły - Fizyka. Zbiór zadań. Liceum i technikum. Klasa 1. Zakres rozszerzony. Szkoła ponadpodstawowa

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>