Kuku i Rajtek sprzątają pokój

Kuku i jego nieodłączny pies Rajtek w nowej odsłonie, która (nie obiecujemy!) może pomóc w utrzymaniu porządku w dziecięcym pokoju. Pogłaszcz pieska, przeturlaj piłkę, policz klocki, wydawaj dźwięki jak samochód, a na koniec podskocz wysoko z radości razem z bohaterami tej wyjątkowej książki!...
25,59 * 44,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 27,73 zł

Opis

Kuku i jego nieodłączny pies Rajtek w nowej odsłonie, która (nie obiecujemy!) może pomóc w utrzymaniu porządku w dziecięcym pokoju.

Pogłaszcz pieska, przeturlaj piłkę, policz klocki, wydawaj dźwięki jak samochód, a na koniec podskocz wysoko z radości razem z bohaterami tej wyjątkowej książki!

Kolejna książka niezrównanego duetu autorki Moniki Kamińskiej i ilustratora Andrzeja Tylkowskiego. Pierwsza z serii, „Kuku i historia pępka”, została niezwykle ciepło przyjęta przez małych czytelników i ich rodziców, znalazła się również na pokonkursowej liście Książki Roku 2018 Polskiej Sekcji Ibby. Monika Kamińska jest również autorką serii o przygodach Bąbli („Wakacje z Bąblami”, „Mroźne przygody Bąbli”) oraz powieści dla starszych dzieci („Tajemnica niebieskich drzwi”, „Wspomnienia z planety Ziemia”).

Autorem tytułu "Kuku i Rajtek sprzątają pokój" jest Monika Kamińska, Andrzej Tylkowski.

Książeczka pt. "Kuku i Rajtek sprzątają pokój" została zakwalifikowana do kategorii "Bajki wiersze i opowiadania". Świetnie przydaje się do czytania o każdej porze dnia, również przed zaśnięciem. Wesołe historyjki z morałem dają maluchowi świetną rozrywkę oraz tłumaczą świat. Krótka forma to dobry sposób na to, by kilkuletnie dziecko zachowało uwagę. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Dzieci w wieku 2-4 lat rozwijają się w tym okresie bardzo intensywnie. Zachodzące procesy warto wspierać m.in. za pomocą wartościowych książeczek.

Przedstawiamy 5 zalet czytania książek z dziećmi:

  • Znacząco wpływa na rozwój intelektualny dziecka. Wzmacnia umiejętność kojarzenia faktów i rozwiązywania problemów w prawdziwym życiu.
  • Poprzez lekturę rozbudza się w nich zainteresowanie światem. Ta książka z całą pewnością zmotywuje malucha do zadawania niekończących się pytań.
  • Obrazy uzupełniające treść pomogą lepiej poznać historię i lepiej ją zrozumieć. Mogą być również fantastycznym narzędziem rozwoju kreatywności dzieci.
  • Czytanie z przedszkolakiem daje mu dobrą okazję do ćwiczenia i rozwijania umiejętności mówienia. Rozmowa z rodzicem na temat fabuły korzystnie wpływa na jego rozwój.
  • Czytanie to wspaniała zabawa dla dziecka i rodzica. Przeznaczając maluchowi czas, budujesz z nim relację.

Opowieść wydano w twardej okładce. Dzięki dobremu jakościowo wykonaniu lektura zdecydowanie dłużej zachowa estetyczny wygląd i będzie odporna na zniszczenia.

Jeśli po ukończeniu książki, Twoje dziecko będzie chciało poznać ciąg dalszy losów bohaterów tej serii, nie czekaj i sprawdź również kolejne części z cyklu "Kuku".

Jest to bardzo krótka lektura - jej długość: 40 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane książeczki. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może się różnić. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długie godziny.

"Kuku i Rajtek sprzątają pokój" udostępniło Wydawnictwo Mamania. Jeśli ta książeczka przyciągnie uwagę małego człowieka, to wybierz również inne tytuły od tego wydawcy.