Kuku szuka szczęścia

Kuku ma urodziny i wszyscy życzą mu szczęścia. Więc koniecznie chce je złapać, dotknąć i zobaczyć jak ono wygląda! Szuka po całym domu i nigdzie go nie ma… Na szczęście jest mama, która cierpliwie i łagodnie wytłumaczy, czym jest szczęście i gdzie można je odnaleźć - nawet będąc już w piżamie. To...
22,74 * 39,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 22,74 zł

Opis

Kuku ma urodziny i wszyscy życzą mu szczęścia. Więc koniecznie chce je złapać, dotknąć i zobaczyć jak ono wygląda! Szuka po całym domu i nigdzie go nie ma… Na szczęście jest mama, która cierpliwie i łagodnie wytłumaczy, czym jest szczęście i gdzie można je odnaleźć - nawet będąc już w piżamie.

To już druga książka niezrównanego duetu autorki Moniki Kamińskiej i ilustratora Andrzeja Tylkowskiego. Pierwsza z serii, „Kuku i historia pępka”, została niezwykle ciepło przyjęta przez małych czytelników i ich rodziców, znalazła się również na pokonkursowej liście Książki Roku 2018 Polskiej Sekcji Ibby.

Autorem tytułu "Kuku szuka szczęścia" jest Kamińska Monika.

Wspieraj poznawanie świata przez kilkulatka za pomocą fascynujących książeczek poruszających interesujące zagadnienia. "Kuku szuka szczęścia" to wyśmienity upominek dla ciekawskiego brzdąca. Książeczka inspiruje do zadawania pytań, poszukiwania odpowiedzi i zgłębiania tajemnic świata.

Przedszkolaki w wieku 0-4 lat rozwijają się w tym okresie bardzo intensywnie. Zachodzące procesy można wspierać m.in. za pomocą wartościowych książeczek.

Czytanie książeczek ma liczne zalety i wspiera rozwój dzieci na różnych płaszczyznach:

  • Kontakt z książkami ma pozytywny wpływ na rozwój intelektualny dziecka. Rozwija logiczne myślenie i umiejętność rozwiązywania problemów.
  • Pobudza w nich zainteresowanie światem.
  • Kontakt dzieci z barwnymi obrazkami kształci w nich wrażliwość na sztukę i wspomaga rozwój kreatywności dziecka.
  • Poza tym lektura książek wspomaga przedszkolaków w rozwoju mówienia oraz opowiadania historii. Powtarzanie zdań trenuje aparat mowy i poszerza ich słownictwo.
  • Czytanie to doskonała zabawa dla dziecka i dorosłego. Przeznaczając maluchowi czas, budujesz z nim relację.

Książka ma twardą oprawę, która zapewnia jej dużo lepszą ochronę przed zagięciami, dzięki czemu dużo większym wyzwaniem jest ją zniszczyć.

Jeśli po ukończeniu książeczki, Twoje dziecko będzie chciało poznać więcej przygód bohaterów tego cyklu, nie czekaj i sprawdź także następne książki z cyklu "KUKU".

Jest to krótka książka - jej długość to 42 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane książki. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długi czas.

"Kuku szuka szczęścia" udostępniło Wydawnictwo Mamania. Jeśli ta książeczka zainteresuje malucha, to zobacz także inne publikacje tego wydawcy.