Matematyka wokół nas. Podręcznik. Klasa 8. Szkoła podstawowa

Struktura każdego tematu jest przejrzysta i uporządkowana: na początku tematu w sekcji Przypomnij sobie są wymienione zagadnienia i umiejętności, które uczeń powinien już znać z poprzednich klas lub lekcji, i powinien je sobie przypomnieć wprowadzenie nowych treści opatrzone jest licznymi...
40,95 * 51,29 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 41,64 zł

Opis

Struktura każdego tematu jest przejrzysta i uporządkowana:

  • na początku tematu w sekcji Przypomnij sobie są wymienione zagadnienia i umiejętności, które uczeń powinien już znać z poprzednich klas lub lekcji, i powinien je sobie przypomnieć
  • wprowadzenie nowych treści opatrzone jest licznymi przykładami niejednokrotnie rozwiązanymi na kilka sposobów, są one przedstawione w sposób przejrzysty i adekwatnie do wieku ucznia i sposobu przyswajania wiedzy
  • treści do zapamiętania są czytelnie wyróżnione, często są bezpośrednimi wnioskami z przykładów
  • w każdym temacie są zadania do samodzielnego rozwiązania. Dodano dużą liczbę zadań elementarnych, pod kątem obliczeń i treści, na wyćwiczenie pojedynczej umiejętności na początku serii zadaniowej.
  • często pojawia się zadanie wymagające niestandardowego rozwiązania, czasem mające więcej niż jedno rozwiązanie (Wyzwanie),
  • na zakończenie występuje pięciozadaniowy test podsumowujący i sprawdzający opanowanie treści omawianych podczas lekcji (Sprawdź się!).

Po każdym rozdziale zawierającym kilka tematów występuje blok powtórzeniowy, w którym znajdują się:

  • Zadania utrwalające – ich rozwiązanie pozwoli uczniom powtórzyć wiadomości przed klasówką,
  • Zadania sprawdzające – zadania zamknięte różnych typów, na wzór zadań egzaminacyjnych; dzięki nim uczeń może samodzielnie sprawdzić opanowanie zagadnień.

Liczne ilustracje zawarte w podręczniku ułatwiają uczniowi opanowanie nowych treści, wzbudzają zainteresowanie tematem, pomagają zrozumieć treść zadania i naprowadzają na właściwe rozwiązanie. W podręczniku znajduja się infografiki mające na celu zaciekawienie ucznia przedmiotem i pokazanie zastosowań matematyki.

Treści i zadania zamieszczone w podręczniku są zgodne z nową podstawą programową i uwzględniają wprowadzone przez nią zmiany.

Treści podręcznika do kl. 8 zostały podzielone na 8 rozdziałów tematycznych oraz 6 działów Powtórzenia:

I. Potęgi i pierwiastki
II. Własności figur płaskich
III. Rachunek algebraiczny i równania
IV. Bryły
V. Wprowadzenie do rachunku prawdopodobieństwa

POWTÓRZENIE

I. Liczby i działania
II. Wyrażenia algebraiczne i równania
III. Figury płaskie
IV. Bryły
V. Elementy statystyki opisowej, kombinatoryki i rachunku prawdopodobieństwa
VI. Przed egzaminem
VI. Okrąg, koło i pierścień kołowy
VII. Symetrie
VIII. Kombinatoryka i rachunek prawdopodobieństwa

W stosunku do poprzedniej wersji podręcznika usunięto treści, które zostały omówione już w kl. 7, np. tematy: Przekształcanie wzorów, Inne wielokąty. Ograniczono treści wprowadzające przy kontynuacji tematyki z kl. 7, np. zrezygnowano z tematów Potęga o wykładniku naturalnym; Pierwiastek kwadratowy i sześcienny; Zapisywanie zależności w postaci wyrażeń algebraicznych. Dodano zestaw zadań nr 3 - próbny zestaw egzaminacyjny. Zrezygnowano z treści wykraczających poza podstawę programową m.in. Przekroje ostrosłupów; Walec, stożek, kula.

FAQ

Sekcja Q&A

Kto jest autorem "Matematyka wokół nas. Podręcznik. Klasa 8. Szkoła podstawowa"?
Za treścią podręcznika stoją Anna Drążek, Ewa Duvnjak, Ewa Kokiernak-Jurkiewicz.
Są autorami niewielu podręczników szkolnych, jednak te treści są bardzo wartościowe. Autorzy podręczników szkolnych mają wysokie kompetencje w dziedzinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko niewiele podręczników szkolnych, skupiając się na zgłębianiu dziedziny nauczania. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. Dla niewielu zdarza się, że łączenie wiedzy z ich przekazywaniem idą w parze.

Jakie wydawnictwo opracowało tę książkę?
"Matematyka wokół nas. Podręcznik. Klasa 8. Szkoła podstawowa" opublikowało Wydawnictwo WSiP.


Jak zweryfikować, czy to ten podręcznik muszę kupić?
Zweryfikuj wykaz książek obowiązujących w Twojej szkole w bieżącym roku szkolnym. Zwróć uwagę na tytuł, autora lub autorów oraz wydawnictwo. Pamiętaj, że każda jednostka nauczania może mieć inne wymagania dotyczące wykazu podręczników. Dlatego warto uzyskać informacje bezpośrednio od nauczycieli lub z wykazu podręczników szkolnych przesłanych przez szkołę.


Z ilu stron składa się ten podręcznik?
328: tyle stron liczy ta książka.
Jest wypełniona treścią edukacyjną udoskonaloną grafikami. Zawarto w niej znaczące i starannie dobrane informacje, które rozwijają wiedzę z danego przedmiotu.


Przeczytaj o wydawnictwie opisywanego podręcznika:
Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, z ponad 70-letnim doświadczeniem, to ceniony gracz na polskim rynku podręczników. Począwszy od publikacji pierwszego podręcznika w 1945 roku, WSiP wydało ogromną liczbę materiałów edukacyjnych, współpracując z cenionymi naukowcami i ekspertami. Oferta wydawnictwa zawiera różne serie podręczników, poradniki, kursy i repetytoria, jak również innowacyjne platformy edukacyjne, takie jak WSiPnet. Ponadto, WSiP prowadzi Klub Nauczyciela, oferując dodatkowe wsparcie dla profesjonalistów w dziedzinie edukacji.

Do jakiej serii publikacji edukacyjnych należy "Matematyka wokół nas. Podręcznik. Klasa 8. Szkoła podstawowa"?
Tytuł należy do serii "Matematyka wokół nas".
Analogicznie do pozostałych tytułów z cyklu, podręcznik został stworzony celem zapewnienia uczniom spójnych materiałów edukacyjnych, których uważna lektura wspomoże rozwój umiejętności i wiedzy w sposób uporządkowany, a przy okazji logiczny.


Co powinien posiadać uczeń oprócz wymaganych podręczników?
Na stronach www szkół często można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: długopisy, ołówki, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Miej na uwadze zdobycie zeszytów! Pamiętaj, że uczniowi otoczonemu przedmiotami, które cieszą jego oko, takich jak piórnik z ulubionym bohaterem czy plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole trochę raźniej. Sprawdź, jakie przybory i inne artykuły szkolne polecamy w Bee.pl. Mamy tak szeroki wybór, że z dużym prawdopodobieństwem znajdziesz coś interesującego.


Czy jeśli zaszła pomyłka podczas kupowania to czy mogę wymienić lub zwrócić podręcznik?
Nie wymieniamy produktów, ale musisz wiedzieć, że przy zakupie online możesz zwrócić, i w zamian kupić ten właściwy. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak zwracać nietrafione zakupy? Komplet informacji znajdziesz na tej stronie.


Szczegóły - Matematyka wokół nas. Podręcznik. Klasa 8. Szkoła podstawowa

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>