Myjemy łapki, o tak! Opowieść o higienie

Mały dzik Mati uwielbia bawić się w błotku. Ale gdy słyszy: „Pora na śniadanie!”, biegnie prędko i chce od razu usiąść do stołu – z brudnymi łapkami! Lis Franek podpowiada nowemu koledze z leśnego przedszkola, co powinien przedtem zrobić. Franek wyjaśnia mu również, jak należy myć łapki (nawet gdy...
12,53 * 19,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 12,31 zł

Opis

Mały dzik Mati uwielbia bawić się w błotku. Ale gdy słyszy: „Pora na śniadanie!”, biegnie prędko i chce od razu usiąść do stołu – z brudnymi łapkami! Lis Franek podpowiada nowemu koledze z leśnego przedszkola, co powinien przedtem zrobić. Franek wyjaśnia mu również, jak należy myć łapki (nawet gdy wcale nie wydają się brudne!), dlaczego każdy przedszkolak powinien używać własnego ręcznika i jak można uniknąć przenoszenia zarazków na innych.

To pełna humoru opowieść, która pomaga najmłodszym zrozumieć, dlaczego wszyscy powinniśmy przestrzegać zasad higieny. Uczy, jak prawidłowo myć ręce i jak w prosty sposób chronić się przed zarazkami, które są powodem rozmaitych chorób. Uroczo zilustrowane perypetie sympatycznego warchlaczka Matiego zaciekawią małych czytelników i pomogą zrozumieć przesłanie tej opowieści. Książeczka pomoże rodzicom i opiekunom rozpocząć z dziećmi rozmowę o podstawowych zasadach higieny.

Julia Volmert, dr Magdalena Jałowiec to autor książki "Myjemy łapki, o tak! Opowieść o higienie".

W oryginale publikacja jest zatytułowana: Händewaschen – ich mach mit!.

Jeśli szukasz dla dziecka książeczki, której czytanie sprawi mu wielką radość i zapewni fantastyczną zabawę, wybierz coś z kategorii "Bajki, wiersze i opowiadania" np. "Myjemy łapki, o tak! Opowieść o higienie". Krótka forma to doskonały pomysł, aby dziecko w wieku od trzech do pięciu lat zachowało uwagę. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Dzieci w wieku 3-2 lat rozwijają się w tym okresie wyjątkowo szybko. Zachodzące procesy można wspierać m.in. za pomocą odpowiednich książek.

Czytanie książeczek ma mnogie zalety i wspomaga rozwój dzieci na wielu płaszczyznach:

  • Kontakt z książką ma pozytywny wpływ na rozwój intelektualny malucha. Poprawia logiczne myślenie i umiejętność rozwiązywania problemów.
  • Poprzez lekturę rozbudza się w nich zainteresowanie światem. Ta książka z całą pewnością skłoni go do zadawania licznych pytań.
  • Ilustracje uzupełniające treść pomogą lepiej poznać historię i ją zrozumieć. Są również doskonałym narzędziem rozwoju kreatywności dzieci.
  • Czytanie jest także bardzo dobrym sposobem doskonalenia zdolności mówienia i umiejętności opowiadania.
  • Czytanie to doskonała zabawa dla dziecka i rodzica! Przeznaczając maluchowi czas, budujesz z nim relację.

Publikację wydano w twardej oprawie. Dzięki dobremu jakościowo wykonaniu książka znacznie dłużej zachowa estetyczny wygląd i będzie odporna na zniszczenia.

Jest to stosunkowo krótka lektura - jej długość: 32 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane książki. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długie godziny.

"Myjemy łapki, o tak! Opowieść o higienie" opublikowało Wydawnictwo Jedność. Jeśli ta książeczka przyciągnie uwagę malucha, to sprawdź także inne pozycje tego wydawcy.