Oblicza epok 2.2. Język polski. Podręcznik. Klasa 2. Część 2. Liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony. Nowa edycja

Oblicza epok 2, część 2 to podręcznik do języka polskiego skierowany do uczniów liceum i technikum na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Materiał nauczania jest ułożony chronologicznie i podzielony na jednostki lekcyjne. Wiedza teoretyczna o epoce jest ściśle powiązana z umiejętnościami...
54,98 * 57,40 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 54,33 zł

Opis

Oblicza epok 2, część 2 to podręcznik do języka polskiego skierowany do uczniów liceum i technikum na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Materiał nauczania jest ułożony chronologicznie i podzielony na jednostki lekcyjne. Wiedza teoretyczna o epoce jest ściśle powiązana z umiejętnościami praktycznymi, gdyż materiał jest realizowany przede wszystkim metodą pogłębionej analizy i interpretacji tekstu. Podręcznik wzbogacają miniprzewodniki, pozwalające zebrać i usystematyzować wiedzę, a także blok powtórzeniowy, składający się ze schematu zawierającego najważniejsze informacje o omówionych lekturach, z powtórzenia ważnych pojęć (Przypomnij sobie) i pytań kontrolnych (Sprawdź się).

FAQ

Sprawdź zadawane pytania i odpowiedzi

Kto jest autorem "Oblicza epok 2.2. Podręcznik do języka polskiego do liceum i technikum. Poziom podstawowy i rozszerzony. Nowa edycja"?
Dariusz Chemperek, Adam Kalbarczyk, Dariusz Trześniowski są autorami tego podręcznika.
Są autorami zaledwie kilku podręczników szkolnych, ale są one wartościowe. Zdarza się, że autorzy podręczników szkolnych mają wysokie kompetencje w dziedzinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko do 2 materiałów szkolnych, skupiając się bardziej na poznawaniu dziedziny nauki. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. W przypadku niewielu zdarza się, że łączenie wiedzy oraz doświadczenia, z ich przekazywaniem idą w parze.
 
Jakie wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
"Oblicza epok 2.2. Podręcznik do języka polskiego do liceum i technikum. Poziom podstawowy i rozszerzony. Nowa edycja" wydało Wydawnictwo WSiP.

 
Jak się upewnić, czy to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Od weryfikacji poprawności zakupu listy książek do szkoły dzielą Cię 3 kroki:
1. Zdobądź listę niezbędnych do kupienia podręczników w szkole.
2. Zwróć uwagę na zgodność tytułu, autora, wydawnictwa.
3. Upewnij się, że wymienione wyżej informacje znajdują się na karcie opisywanego produktu.

 
Do jakiej serii publikacji edukacyjnych należy "Oblicza epok 2.2. Podręcznik do języka polskiego do liceum i technikum. Poziom podstawowy i rozszerzony. Nowa edycja"?
Tytuł jest częścią serii "Oblicza Epok".
Podobnie jak pozostałe tytuły z tego cyklu, podręcznik został stworzony celem zapewnienia uczniom kompleksowych materiałów edukacyjnych, których uważna lektura wspomoże rozwijanie umiejętności i wiedzy w sposób uporządkowany, jak również logiczny.

 
Ile stron ma ta pozycja?
374 to długość podręcznika "Oblicza epok 2.2. Podręcznik do języka polskiego do liceum i technikum. Poziom podstawowy i rozszerzony. Nowa edycja".
Jest wypełniony edukacyjną treścią uwydatnioną ilustracjami. Zawiera ważne i starannie dobrane informacje, które rozwijają wiedzę z danego przedmiotu.

 
Jakiego zakresu wiedzy jest podręcznik Oblicza epok 2.2. Podręcznik do języka polskiego do liceum i technikum. Poziom podstawowy i rozszerzony. Nowa edycja?
Książka ta jest dedykowana dla osób na poziomie zarówno podstawowym jak i rozszerzonym.

 
Informacje o wydającym opisywany podręcznik szkolny:
Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne (WSiP) to jedno z najdłużej funkcjonujących wydawnictw na terenie Polski, które rozpoczęło działalność w 1945 roku. Od wydania pierwszego podręcznika, wydano ponad 25 tysięcy tytułów, o łącznym nakładzie przekraczającym 2 mld sztuk. Aktualnie WSiP specjalizuje się w wydawaniu materiałów edukacyjnych, takich jak podręczniki, poradniki, kursy i repetytoria, z udziałem cenionych ekspertów, naukowców i metodyków. Poza tradycyjnymi wydaniami oferuje też serwis internetowy WSiPnet z wersjami cyfrowymi podręczników, a także Klub Nauczyciela.
 
Informacje o serii opisywanego podręcznika szkolnego:
Odkryj 3 cechy książek do nauki języka polskiego z serii Oblicza epok

  • Pomagają przypomnieć wiedzę z wcześniejszych klas,
  • W tej serii liczy się nie tylko literatura, ale także inne media kultury tj. teatr, muzyka, street-art czy kinematografia,
  • Ułatwiają przygotowanie do ustnej i pisemnej matury na poziomie podstawowym lub rozszerzonym.

 
W co jeszcze, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Na stronach www szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: długopisy, ołówki, przybory do rysowania, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj o zakupie zeszytów. Plecak w ulubionym kolorze, piórnik z wizerunkiem ukochanego bohatera... W rok szkolny warto wejść energetycznie i w dobrym stylu! Dobrze dobrane artykuły wyprawkowe mogą dostarczyć radości, a nawet zwiększyć pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą zainspirować do pracy twórczej. Sprawdź przybory i inne artykuły do szkoły, z którymi, w naszej opinii, warto zacząć nowy rok szkolny.

 
Jeśli zaszła pomyłka podczas kupowania to czy mogę zwrócić lub wymienić podręcznik?
Nie wymieniamy produktów, ale musisz wiedzieć, że nietrafiony podręcznik kupiony online możesz zwrócić, i w zamian zakupić ten właściwy. Chcesz wiedzieć więcej o tym, jak zwracać produkty? Komplet informacji znajdziesz tutaj.

 

Szczegóły - Oblicza epok 2.2. Język polski. Podręcznik. Klasa 2. Część 2. Liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony. Nowa edycja

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>