Podróże w czasie 4. Historia. Podręcznik. Szkoła podstawowa

W myśl nowej podstawy programowej klasa 4 stanowi oddzielny etap nauki historii propedeutyczny. Podręcznik Podróże w czasie wprowadza uczniów w zagadnienia historii i zapoznaje z najważniejszymi wydarzeniami z dziejów Polski. Składa się z 25 tematów obowiązkowych oraz 11 dodatkowych do wyboru...
37,39 * 42,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 37,65 zł

Opis

W myśl nowej podstawy programowej klasa 4 stanowi oddzielny etap nauki historii propedeutyczny. Podręcznik Podróże w czasie wprowadza uczniów w zagadnienia historii i zapoznaje z najważniejszymi wydarzeniami z dziejów Polski. Składa się z 25 tematów obowiązkowych oraz 11 dodatkowych do wyboru wszystkie ułożone są chronologicznie.

Atutami książki są doskonale opracowane teksty autorski Tomasza Małkowskiego oraz źródłowe, dobrane tak, aby zaciekawić uczniów i umożliwić im ćwiczenie najważniejszych umiejętności młodego historyka. Podręcznik zawiera aktywizujące pytania i polecenia, rozbudowane infografiki, mapy oraz ilustracje. W nowej podstawie programowej duży nacisk położono na rolę postaci w tworzeniu historii, stąd w podręczniku znalazły się liczne biogramy.

Podręcznik jest zgodny z podstawą programową obowiązującą od roku szkolnego 2017/2018.

FAQ

Sprawdź sekcję zadawane pytania i odpowiedzi

Kto napisał "Podróże w czasie 4. Historia. Podręcznik. Szkoła podstawowa"?
Za treść podręcznika odpowiada Tomasz Małkowski.
Jest autorem paru podręczników szkolnych, ale są one wartościowe. Zdarza się, że autorzy podręczników szkolnych mają wysokie kompetencje w dyscyplinie, na temat której piszą. Czy wiesz, że niektórzy autorzy tworzą tylko do 2 materiałów szkolnych, skupiając się bardziej na zgłębianiu dziedziny nauki. Wynikać to może na przykład z konieczności intensywnego zaangażowania w proces pisania. W przypadku niewielu zdarza się, że łączenie wiedzy z ich przekazywaniem dalej idą w parze.

Które wydawnictwo opracowało tę książkę?
Publikacja "Podróże w czasie 4. Historia. Podręcznik. Szkoła podstawowa" została przygotowana przez Wydawnictwo GWO.


Jaki numer zgodności MEN ma ten podręcznik?
829/1/2017 to numer dopuszczenia MEN podręcznika. Numer MEN, czyli numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, znajdujący się na podręcznikach szkolnych informuje kupującego o tym, że minister oficjalnie dopuścił podręcznik do użytku w publicznych szkołach. Co ciekawe, termin "podręcznik" powinien być używany wyłącznie w przypadku książki do nauczania posiadającej właśnie nr dopuszczenia MEN.

Czy podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Tak, "Podróże w czasie 4. Historia. Podręcznik. Szkoła podstawowa" został napisany zgodnie z obowiązującymi na dzień wydania numeru wytycznymi programu nauki. Przed przyznaniem numeru dopuszczenia podręczniki są oceniane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pod kątem zgodności z ramą programową, a także z kryteriami merytorycznymi.


Na podstawie czego mam wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Od weryfikacji poprawności zakupu niezbędnej listy książek do szkoły dzielą Cię trzy kroki:
  • Zdobądź wykaz podręczników w szkole.
  • Zweryfikuj zgodność tytułu, nr MEN, autora, nazwę wydawnictwa.
  • Upewnij się, że wymienione szczegóły znajdują się na stronie opisywanego produktu.Kilka słów o wydającym opisywany podręcznik szkolny:
Założone w 1991 roku przez wybitnego wykładowcę Uniwersytetu Gdańskiego, Adama Mysiora i Małgorzatę Dobrowolską. Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe (GWO) to wydawnictwo edukacyjne o szerokim zasięgu. Znane z publikacji podręczników matematycznych, wykorzystywanych przez większość uczniów polskich szkół.

Jaka jest liczba stron w tym podręczniku?
159 - tyle stron liczy ta książka.
Jest wypełniona edukacyjną treścią podkreśloną graficznie. Zawiera liczne, starannie dobrane informacje, które utrwalają wiedzę z danego zakresu.


Do której serii podręczników należy "Podróże w czasie 4. Historia. Podręcznik. Szkoła podstawowa"?
Tytuł należy do serii "Podróże w czasie".
Wraz z innymi składowymi cyklu, ta książka ma na celu dostarczenie kompleksowych materiałów dydaktycznych, które pomogą ich studentom rozwijać wiedzę, a także umiejętności w sposób systematyczny i zorganizowany.


Dla uczniów której klasy i na jakim szczeblu nauki jest niezbędny ten podręcznik?
Publikacja została wydana dla uczniów klas SP 4. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, pamiętaj, by dobrać podręcznik pasujący do poziomu edukacji, na którym znajduje się uczeń.

Do nauki, którego przedmiotu potrzebna jest ta książka?
Podręcznik został opracowany do nauki konkretnego przedmiotu, to jest: historia.


Co powinien posiadać uczeń oprócz podręczników?
Nie zapomnij o odpowiednich zeszytach! Plus na stronach internetowych szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych zapotrzebowań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: długopisy, ołówki, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj, że uczniowi otoczonemu artykułami szkolnymi, które cieszą jego oko, takich jak piórnik z ulubionym bohaterem albo plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole raźniej. Sprawdź, jakie wyposażenie szkolne polecamy w Bee.pl. Mamy tak szeroki wybór, że na pewno znajdziesz coś interesującego.


Czy jeśli zaszła pomyłka podczas kupowania to czy mogę wymienić lub zwrócić podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić zakupiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób można zwrócić produkt, dowiesz się na tej stronie.


Szczegóły - Podróże w czasie 4. Historia. Podręcznik. Szkoła podstawowa

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>