Biologia na czasie 1. Podręcznik i karty pracy dla liceum i technikum. Zakres podstawowy. Szkoła ponadpodstawowa

Biologia na czasie 1. Podręcznik dla liceum i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe Przyspiesza naukę dzięki wyraźnemu wyróżnieniu treści niezbędnych do dalszego kształcenia, celom lekcji podanym w „Zwróć uwagę na”, podsumowaniom zamieszczonym po każdej lekcji w elemencie „W skrócie”...
75,24 * 84,40 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 70,86 zł

Opis

Biologia na czasie 1. Podręcznik dla liceum i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe

 • Przyspiesza naukę dzięki wyraźnemu wyróżnieniu treści niezbędnych do dalszego kształcenia, celom lekcji podanym w „Zwróć uwagę na”, podsumowaniom zamieszczonym po każdej lekcji w elemencie „W skrócie” oraz „Podsumowaniom” zamieszczonym na końcu każdego działu.
 • Ułatwia przyswajanie wiedzy dzięki przypomnieniu podstaw biologii na początku działu w elemencie „To było w szkole podstawowej” oraz praktycznym wskazówkom „Jest na to sposób”.
 • Pomaga w zrozumieniu procesów biologicznych dzięki czytelnym i atrakcyjnym infografikom.
 • Umożliwia szybkie utrwalanie wiadomości i umiejętności dzięki zadaniom powtórzeniowym.

Biologia na czasie 1. Karty pracy ucznia dla liceum i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe

 • Ułatwiają naukę dzięki zadaniom dostosowanym poziomem do wieku ucznia oraz mapom mentalnym Uporządkuj wiedzę systematyzującym informacje z każdej lekcji.
 • Pomagają w szybkich powtórkach przed sprawdzianami dzięki zestawom pytań i odpowiedzi do działu Na wyrywki oraz kartom powtórzeniowym z zadaniami przekrojowymi po dziale.
 • Kształcą umiejętność przetwarzania i analizowania informacji za pomocą tekstów źródłowych

FAQ

Rozwiewamy wątpliwości! Sprawdź sekcję Q&A

Kto napisał "Biologia na czasie 1. Podręcznik i karty pracy dla liceum i technikum. Zakres podstawowy. Szkoła ponadpodstawowa"?
Za treścią książki stoją Anna Helmin, Jolanta Holeczekm, Barbara Januszewska-Hasiec, Joanna Kobyłecka, Jacek Pawłowski, Renata Stencel.
Są autorami paru podręczników, jednak ich treści są wyjątkowo wartościowe. Często autorzy podręczników szkolnych mają zaawansowane stopnie naukowe w dziedzinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko jeden do dwóch podręczników szkolnych, skupiając się na eksploracji dziedziny nauczania. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. W przypadku niewielu zdarza się, że łączenie wiedzy oraz doświadczenia, z ich przekazywaniem dalej idą w parze.

Które wydawnictwo opracowało tę książkę?
Ten szkolny niezbędnik Biologia na czasie 1. Podręcznik i karty pracy dla liceum i technikum. Zakres podstawowy. Szkoła ponadpodstawowa został opublikowany przez Wydawnictwo Nowa Era.


Jaki numer zatwierdzenia MEN posiada ten podręcznik szkolny?
1006/1/2019 jest numerem dopuszczenia MEN podręcznika szkolnego. Potocznie nazywany numerem MEN, czyli rozwijając skrót: numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, znajdujący się na podręcznikach szkolnych informuje o tym, że minister oficjalnie dopuścił podręcznik do użytku w publicznych szkołach. Co ciekawe, termin "podręcznik" powinien być używany wyłącznie w przypadku książki do nauki posiadającej właśnie numer dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Podręcznik jest zgodny z wytycznymi programu nauczania obowiązującymi w dniu wydania numeru. Przed uzyskaniem numeru dopuszczenia podręczniki są weryfikowane przez MEN w kwestii zgodności z ramą programową, jak również z kryteriami jakościowymi.


Jak zweryfikować, czy to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
3 kroki do sprawdzenia zgodności zamawianych książek szkolnych:
 • Zdobądź wykaz podręczników w szkole.
 • Zwróć uwagę na tytuł, nr MEN, autora, wydawnictwo.
 • Sprawdź, czy wymienione powyżej informacje znajdują się na karcie oglądanego produktu.Do której serii podręczników należy "Biologia na czasie 1. Podręcznik i karty pracy dla liceum i technikum. Zakres podstawowy. Szkoła ponadpodstawowa"?
Tytuł ten jest częścią popularnej serii edukacyjnej BIOLOGIA NA CZASIE.
Wzorem pozostałych tytułów z tego cyklu, podręcznik został stworzony celem zapewnienia uczniom kompleksowych materiałów dydaktycznych, które umożliwią im rozwój wiedzy i umiejętności w sposób uporządkowany i logiczny.


Jaki jest poziom wiedzy podręcznika Biologia na czasie 1. Podręcznik i karty pracy dla liceum i technikum. Zakres podstawowy. Szkoła ponadpodstawowa?
Ta książka jest przygotowana do wykorzystania na poziomie podstawowym.


O wydającym ten podręcznik:
Nowa Era to wydawnictwo edukacyjne,wyróżniające się na tle innych dzięki swojemu nowatorskiemu i holistycznemu podejściu do edukacji. Stawiając na nowoczesne metody pracy z uczniami, zdobyło zaufaniewiększości nauczycieli i szkół w całej Polsce.

Do czego służą karty pracy?
Karty pracy to dodatkowe narzędzia edukacyjne zawarte w podręcznikach lub dołączane do nich, które zawierają różne ćwiczenia i zadania.


O serii tego podręcznika:
Biologia na czasie to zbiór podręczników szkolnych dla uczniów szkół ponadpodstawowych do klas 1-3 renomowanego wydawnictwa Nowa Era. Podręczniki zostały tak opracowane, by przypominać uczniom dotychczas poznane treści, stopniowo rozszerzając wiedzę o zagadnienia związane z biotechnologią, inżynierią genetyczną, ochroną środowiska, anatomią człowieka. Sprostają potrzebom uczniów przygotowujących się do matury, w przyszłości studiujących medycynę, biologię, farmację, czy inżynierię genetyczną.

Serię "Biologia na czasie" rekomendują nauczyciele biologii uczących w szkołach ponadgimnazjalnych, którzy cenią ją m.in. za wykorzystanie szerokiej puli form przekazu wiedzy.
11 powodów, dla których warto sięgnąć po serię Biologia na czasie:
 • zawierają interesujące opracowania ważnych zagadnień z dziedziny biologii,
 • wykorzystują kreatywne rozwiązania w nauczaniu,
 • wyrównują poziom wiedzy uczących się,
 • otwierają możliwość indywidualizacji postępu nauki,
 • w ich treści wchodzą liczne zadania maturalne,
 • ułatwiają nauczycielom realizowanie podstawy programowej MEN,
 • zachęcają uczniów do ekspansji biologicznych zagadnień we własnym zakresie,
 • są bogate w kreatywnie opracowane materiały edukacyjne,
 • usprawniają systematyczne przyswajanie w zakresie podstawowym albo rozszerzonym,
 • ułatwiają systematyczne przygotowywanie się do zaliczeń i matury,
 • zawierają dodatki takie jak wykresy, ilustracje, infografiki czy multimedia jako pomoce dydaktyczne.


Co, oprócz podręczników, należy kupić na nowy rok szkolny?
Pamiętaj o zeszytach! Plus na stronach internetowych szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: przybory do pisania, mazaki, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj, że uczniowi używającemu artykułów, które lubi, takich jak piórnik z ulubionym bohaterem oraz plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole trochę weselej. Sprawdź, jakie artykuły i przybory szkolne polecamy w Bee.pl. Mamy tak szeroki wybór, że z dużym prawdopodobieństwem znajdziesz coś interesującego.


Czy mogę zwrócić lub wymienić kupiony u Was podręcznik?
Produkty nie podlegają wymianie, ale musisz wiedzieć, że nietrafiony podręcznik kupiony online możesz zwrócić, a w zamian zakupić odpowiedni. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak można zwracać nietrafione zakupy? Wszystkie informacje znajdziesz na tej stronie.


Szczegóły - Biologia na czasie 1. Podręcznik i karty pracy dla liceum i technikum. Zakres podstawowy. Szkoła ponadpodstawowa

Produkty w zestawie (2)

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>