Biologia na czasie 3. Zakres rozszerzony. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe

Kształci kluczowe umiejętności biologiczne, w tym umiejętności badawcze, a także wyjaśnianie związków przyczynowo-skutkowych oraz analizę procesów biologicznych. Rozwija umiejętność rozwiązywania zadań typu maturalnego za pomocą elementu Wiesz, umiesz, zdasz. Pomaga w utrwalaniu wiedzy poprzez...
59,99 * 64,50 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 55,98 zł

Opis

Kształci kluczowe umiejętności biologiczne, w tym umiejętności badawcze, a także wyjaśnianie związków przyczynowo-skutkowych oraz analizę procesów biologicznych.

Rozwija umiejętność rozwiązywania zadań typu maturalnego za pomocą elementu Wiesz, umiesz, zdasz.

Pomaga w utrwalaniu wiedzy poprzez powtarzanie istotnych treści z klasy 1 i klasy 2, niezbędnych do zrozumienia zagadnień omawianych na lekcji, dzięki elementowi Przypomnij sobie.

FAQ

Sekcja Q&A

Kto jest autorem "Biologia na czasie 3. Zakres rozszerzony. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe"?
Franciszek Dubert, Marek Guzik, Anna Helmin, Jolanta Holeczek, Stanisław Krawczyk, Władysław Zamachowski są autorami tej książki.
Są autorami zaledwie kilku podręczników, jednak te treści są bardzo wartościowe. Zdarza się, że autorzy podręczników szkolnych mają wysokie kompetencje w dziedzinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko 1 - 2 materiałów edukacyjnych, skupiając się bardziej na zgłębianiu dziedziny nauki. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. Dla niewielu zdarza się, że łączenie doświadczenia, a także wiedzy, z ich przekazywaniem idą w parze.
 
Jakie wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Szkolny niezbędnik Biologia na czasie 3. Zakres rozszerzony. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe został opracowany przez Wydawnictwo Nowa Era.

 
Jaki numer zatwierdzenia MEN ma ten podręcznik szkolny?
1010/3/2021 - numer dopuszczenia MEN tego podręcznika szkolnego. Nr MEN, czyli numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, umieszczony na podręczniku szkolnym informuje kupującego o tym, że minister oficjalnie dopuścił podręcznik do użytku w edukacji. Z ciekawostek: termin podręcznik powinien dotyczyć wyłącznie książki do nauki posiadającej właśnie nr dopuszczenia MEN.

Czy podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Podręcznik jest zgodny z wytycznymi programu nauki obowiązującymi na dzień nadania numeru. Podręcznik został oznaczony numerem dopuszczenia MEN, co w praktyce oznacza, że został oceniony pod kątem zgodności z ramą programową.

 
Jak upewnić się, czy to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Sprawdź szczegółowo wykaz książek w Twojej szkole w bieżącym roku szkolnym. Skieruj szczególną uwagę na zgodność nr dopuszczenia MEN, tytułu, autora/autorów oraz wydawnictwa. Pamiętaj, że każda placówka może mieć inne wymagania dotyczące podręczników. Dlatego warto uzyskać informacje bezpośrednio od nauczycieli lub z listy podręczników szkolnych otrzymanych w szkole.

 
Dla uczniów której klasy i na jakim poziomie nauki jest wymagany ten wspomniany podręcznik?
Publikacja jest przeznaczona dla uczniów klas LO 3. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, pamiętaj, by dobrać podręcznik dopasowany do poziomu edukacji, na którym znajduje się uczeń.
 
Dla jakiego przedmiotu ta publikacja jest rekomendowana?
To jest publikacja do nauki biologii.

 
Przeczytaj o wydającym opisywany podręcznik:
Nowa Era to wydawnictwo edukacyjne,które dzięki swojemu nowatorskiemu i holistycznemu podejściu do edukacji wyróżnia się na tle innych wydawnictw na rynku. Skupiając się na nowoczesnych metodach pracy z dziećmi w wieku szkolnym, zdobyło zaufanieznacznej liczby nauczycieli i placówek oświatowych na terenie całego kraju.
 
Jaki jest zakres tej książki?
Ten materiał jest przeznaczony do wykorzystania na poziomie rozszerzonym. Dedykowana dla uczniów mocniej zaawansowanych.

 
Z ilu stron składa się ten podręcznik?
"Biologia na czasie 3. Zakres rozszerzony. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe" to książka złożona z 496 stron.
Jest wypełniona treścią edukacyjną podkreśloną grafikami. Zawiera liczne i starannie dobrane informacje, które rozwijają wiedzę z danego przedmiotu.

 
Do jakiej serii podręczników szkolnych należy "Biologia na czasie 3. Zakres rozszerzony. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe"?
Tytuł jest częścią serii edukacyjnej BIOLOGIA NA CZASIE.
Wzorem pozostałych składników z tego cyklu, podręcznik został stworzony celem zapewnienia uczniom kompleksowych materiałów dydaktycznych, które umożliwią im rozwój umiejętności i wiedzy w sposób uporządkowany, jak również logiczny.

 
Przeczytaj o serii opisywanego podręcznika szkolnego:
Biologia na czasie to seria podręczników szkolnych dla uczniów szkół ponadpodstawowych do klas 1-3 domu wydawniczego Nowa Era. Podręczniki zostały tak opracowane, by przypominać uczniom dotychczas poznane treści, stopniowo rozszerzając wiedzę o zagadnienia związane z biotechnologią, inżynierią genetyczną, ochroną środowiska, anatomią człowieka. Sprostają potrzebom uczniów przygotowujących się do matury, w przyszłości studiujących medycynę, biologię, farmację, czy inżynierię genetyczną.

Seria "Biologia na czasie" rekomendowana jest przez nauczycieli biologii uczących w szkołach ponadgimnazjalnych. Jest ceniona m.in. za wykorzystanie szerokiej puli form przekazu wiedzy.
11 zalet serii "Biologia na czasie":

 • zawierają interesujące opracowania kluczowych zagadnień z zakresu biologii,
 • wykorzystują techniki do zapamiętywania przydatne w nauczaniu,
 • wyrównują poziom wiedzy uczniów,
 • otwierają możliwość indywidualizacji postępu nauki,
 • w ich skład wchodzą liczne zadania maturalne,
 • ułatwiają nauczycielom realizowanie programu,
 • zachęcają uczniów do ekspansji biologicznych tematów we własnym zakresie,
 • zawierają kreatywnie opracowane materiały edukacyjne,
 • usprawniają przygotowanie w zakresie podstawowym albo rozszerzonym,
 • ułatwiają systematykę w przygotowaniach do kartkówek i matury,
 • są bogate w dodatki: infografiki, wykresy, przekroje i inne pomoce dydaktyczne.

 
W co jeszcze, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Na stronach internetowych szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: przybory do pisania, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj o zdobyciu zeszytów. Plecak z motywem z ulubionej gry, piórnik z wizerunkiem lubianego zwierzaka... W rok szkolny warto wejść energetycznie i w dobrym stylu. Dobrze dobrane artykuły szkolne dostarczą radości, a wręcz dodać nieco pewności siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą dostarczyć inspiracji do pracy twórczej. Sprawdź wyprawkę do szkoły, z którą, w naszej opinii, warto wejść w rok szkolny.

 
Jeśli zaszła pomyłka podczas zakupów to mogę wymienić lub zwrócić podręcznik?
Produkty nie podlegają wymianie, ale pamiętaj o tym, że nietrafiony podręcznik kupiony online możesz zwrócić, a w zamian zakupić odpowiedni. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak zwracać nietrafione zakupy? Wszystkie informacje znajdziesz tutaj.

 

Szczegóły - Biologia na czasie 3. Zakres rozszerzony. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>