Historia 2. Podręcznik do liceum i technikum. Zakres rozszerzony. Nowa edycja

Historia 2. Liceum i technikum. Podręcznik. Zakres rozszerzony. Nowa edycja 2023-2025 to nowa edycja podręcznika do zakresu rozszerzonego Liczne teksty źródłowe, mapy i infografiki z powodzeniem pomogą kształtować umiejętności interpretowania różnych źródeł historycznych. Zadania typu maturalnego...
66,55 * 70,20 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 64,68 zł

Opis

Historia 2. Liceum i technikum. Podręcznik. Zakres rozszerzony. Nowa edycja 2023-2025 to nowa edycja podręcznika do zakresu rozszerzonego Liczne teksty źródłowe, mapy i infografiki z powodzeniem pomogą kształtować umiejętności interpretowania różnych źródeł historycznych. Zadania typu maturalnego ułatwią oswojenie się z wymaganiami egzaminacyjnymi i przygotowanie do nowej matury. Podręcznik przedstawia dzieje nowożytne do 1815 roku. Wyodrębniono siedem działów : • Kształtowanie się świata nowożytnego • Rzeczpospolita w XVI stuleciu • Europa w świat w wieku wiary i rozumu • Rzeczpospolita w dobie wojen XVII wieku • Europa i Świat w epoce oświecenia • Rzeczpospolita w XVIII wieku • Epoka napoleońska Każdy dział zakończony jest powtórzeniem: Polecenia - źródła - konteksty, które pomogą przygotować się do egzaminu maturalnego. Atuty podręcznika: Dodatkowe elementy i zgodna ze zmianami w podstawie programowej • Treści prezentowane w podręczniku uwzględniają wymagania zmienionej podstawy programowej, dzięki czemu uczeń i nauczyciel mają pewność, że w pełni zrealizują wymagany materiał. • Większa liczba tekstów źródłowych, obudowanych zróżnicowanymi poleceniami, pomoże uczniom lepiej poznać specyfikę i zasady analizy różnych typów źródeł pisanych. • Warsztaty historyka pokazują krok po kroku, jak pracować z różnymi rodzajami źródeł historycznych, co zachęca ucznia do poszukiwania dodatkowych informacji oraz uczy analizy, wyciągania wniosków i umiejętnej, rzeczowej argumentacji. Różnorodne formy graficzne • Przedstawienie wielu treści za pomocą schematów lub diagramów jest przyjazne uczniom, dzięki temu łatwiej przyswajają oni nowe informacje. • Wyraźne i czytelne mapy oraz plany historyczne wraz z poleceniami uczą pracy z różnorodnymi materiałami kartograficznymi oraz ułatwiają lokalizowanie wydarzeń i zjawisk historycznych w przestrzeni. • Osie czasu, nowe schematy i grafy ukazujące przyczyny i skutki wydarzeń historycznych co ułatwia zrozumienie i zapamiętanie treści. Uporządkowana struktura • Syntetyczne podsumowania po lekcjach i po działach pomagają powtórzyć materiał. • Rozbudowane powtórzeniowe osie czasu synchronizują wydarzenia i procesy historyczne z różnych sfer życia społecznego, np. polityki, kultury, gospodarki, wojskowości. • Sekcja Źródła – konteksty – polecenia, czyli teksty źródłowe z dawnych epok, teksty współczesnych twórców nawiązujących do minionych wydarzeń lub inne teksty kultury oraz polecenia pomagają sprawdzić stopień opanowania wiadomości.

FAQ

Sprawdź FAQ

Kto jest autorem "Historia 2. Podręcznik do liceum i technikum. Zakres rozszerzony. Nowa edycja"?
Autorami tytułu są Jolanta Choińska-Mika, Piotr Szlanta, Katarzyna Zielińska.
Są autorami paru podręczników szkolnych, jednak ich treści są wyjątkowo wartościowe. Często autorzy podręczników szkolnych mają wyższe stopnie naukowe w dyscyplinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko jeden do dwóch materiałów edukacyjnych, skupiając się na eksplorowaniu dziedziny nauczania. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. W przypadku niewielu zdarza się, że łączenie doświadczenia oraz wiedzy, z ich przekazywaniem dalej idą w parze.
 
Jakie wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Podręcznik Historia 2. Podręcznik do liceum i technikum. Zakres rozszerzony. Nowa edycja został opracowany przez Wydawnictwo WSiP.

 
Jaki jest numer dopuszczenia MEN tego podręcznika szkolnego?
1146/2/2023 jest numerem dopuszczenia MEN tego podręcznika szkolnego. Nr MEN, czyli numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, znajdujący się na podręcznikach szkolnych informuje kupującego o tym, że ministerstwo oficjalnie dopuściło podręcznik do użytku w edukacji. Co ciekawe, termin "podręcznik" powinien być używany wyłącznie w przypadku książki do nauczania posiadającej nr dopuszczenia MEN.

Czy podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Podręcznik jest zgodny z obowiązującymi w dniu nadania numeru wytycznymi programu nauki. Podręcznik został sklasyfikowany numerem dopuszczenia MEN, co oznacza, że został zweryfikowany w kwestii zgodności z programem nauczania.

 
Jak upewnić się, czy to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Zweryfikuj uważnie wykaz książek obowiązujących w Twojej szkole w danym roku szkolnym. Zwróć uwagę na zgodność numeru dopuszczenia MEN, tytułu, autora/autorów oraz wydawnictwa. Pamiętaj, że każda placówka może mieć inne wymagania dotyczące wykazu podręczników. Dlatego warto uzyskać informacje bezpośrednio od wychowawców lub z listy podręczników szkolnych wywieszonych przez szkołę.

 
Przeczytaj o wydawcy opisywanego podręcznika szkolnego:
Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, z ponad 70-letnim doświadczeniem, to istotny gracz na polskim rynku podręczników. Zaczynając od publikacji pierwszego podręcznika w 1945 roku, WSiP wydało ogromną liczbę materiałów edukacyjnych, współpracując z wybitnymi ekspertami i naukowcami. Oferta wydawnictwa zawiera liczne cykle podręczników, repetytoria, poradniki i kursy, jak również innowacyjne platformy edukacyjne, takie jak WSiPnet. Dodatkowo, WSiP prowadzi Klub Nauczyciela, oferując dodatkowe wsparcie dla profesjonalistów w dziedzinie edukacji.
 
Z ilu stron składa się ten podręcznik?
540 jest długością książki "Historia 2. Podręcznik do liceum i technikum. Zakres rozszerzony. Nowa edycja".
Jest wypełniona edukacyjną treścią uwydatnioną graficznie. Zawarto w niej wartościowe i starannie dobrane informacje, które utrwalają wiedzę z danego przedmiotu.

 
Jakiego zakresu wiedzy jest podręcznik Historia 2. Podręcznik do liceum i technikum. Zakres rozszerzony. Nowa edycja?
Podręcznik jest dedykowany dla poziomu rozszerzonego. Przeznaczona dla uczniów bardziej zaawansowanych.

 
Co powinien posiadać uczeń oprócz wymaganych podręczników?
Nie zapomnij o odpowiednich zeszytach. Plus na stronach www szkół często można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: długopisy, ołówki, kredki, artykuły plastyczne i kreatywne. Plecak w ulubionym kolorze, piórnik z wizerunkiem lubianego zwierzaka... W rok szkolny warto wejść z energią i w dobrym stylu! Dobrze dobrane artykuły szkolne dostarczą radości, a nawet dodać nieco pewności siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą zainspirować do pracy twórczej. Sprawdź zestawy do szkoły, z którymi, w naszej opinii, warto rozpocząć rok szkolny.

 
Czy w razie pomyłki podczas zakupów mogę wymienić lub zwrócić podręcznik?
Produkty nie podlegają wymianie, ale pamiętaj o tym, że przy zakupie online możesz zwrócić, a w zamian zakupić odpowiedni. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak można zwracać produkty? Wszystkie informacje znajdziesz na tej stronie.

 

Szczegóły - Historia 2. Podręcznik do liceum i technikum. Zakres rozszerzony. Nowa edycja

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>