Informatyka na czasie 1. Zakres rozszerzony. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe

Podręcznik Informatyka na czasie 1 do zakresu rozszerzonego pogłębia wiedzę dotyczącą sieci komputerowych, edytora tekstu, prezentacji, stron WWW, grafiki komputerowej, bezpieczeństwa w internecie oraz arkusza kalkulacyjnego. Ułatwia naukę dzięki wyraźnemu wyróżnieniu istotnych treści oraz...
49,99 * 63,50 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 53,19 zł

Opis

Podręcznik Informatyka na czasie 1 do zakresu rozszerzonego pogłębia wiedzę dotyczącą sieci komputerowych, edytora tekstu, prezentacji, stron WWW, grafiki komputerowej, bezpieczeństwa w internecie oraz arkusza kalkulacyjnego.

  • Ułatwia naukę dzięki wyraźnemu wyróżnieniu istotnych treści oraz informacjom zawartym na marginesie.
  • Umożliwia utrwalenie wiedzy poprzez liczne ćwiczenia oraz zadania o zróżnicowanym stopniu trudności i atrakcyjnej tematyce.
  • Przygotowuje do egzaminu maturalnego już od klasy 1 dzięki zadaniom zamieszczonym po każdym dziale oraz wskazówkom praktycznym przydatnym na maturze.
Spis treści

1. Urządzenia komputerowe w sieci - str. 9

Kartka z historii - str.10

1. Systemy operacyjne w środowisku sieciowym - str.12

1.1. System komputerowy i system operacyjny - str.12

1.2. Budowa systemu operacyjnego i jego zadania - str.14

1.3. Zanim załaduje się system operacyjny - str.17

1.4. Praca w środowisku sieciowym - str.18

1.5. Bezpieczeństwo pracy w systemie operacyjnym - str.19

1.6. Rozwiązywanie problemów z komputerem - str.24

2. Nowe technologie i oprogramowanie - str.29

2.1. Wirtualna i rozszerzona rzeczywistość - str. 30

2.2. Sztuczna inteligencja - str. 31

2.3. Chmury obliczeniowe - str. 32

2.4. Automatyzacja i robotyka - str. 34

2.5. Druk 3D - str. 35

2.6. Licencje oprogramowania - str. 36

2.7. Zagrożenia wynikające z rozwoju technologii - str. 38

3. Projektowanie zestawu komputerowego - str.42

3.1. Jak dobrać elementy zestawu komputerowego - str. 42

3.2. Zestaw komputerowy do domu - str. 44

3.3. Zestaw komputerowy dla gracza - str. 46

3.4. Projektowanie komputera profesjonalnego - str. 48

3.5. Dodatkowe urządzenia - str. 50

4. Sieci komputerowe – budowa i usługi - str.52

4.1. Sieć komputerowa i urządzenia sieciowe- str. 52

4.2. Rodzaje sieci komputerowych - str. 55

4.3. Sieć lokalna LAN - str. 57

4.4. Internet, czyli sieć sieci - str. 60

4.5. Usługi internetowe - str. 68

4.6. Diagnostyka dostępu do sieci Internet - str.71

5. Model warstwowy sieci komputerowych - str.75

5.1. Model warstwowy działania sieci - str. 75

5.2. Model TCP/IP - str. 77

5.3. Enkapsulacja pakietów danych i sterowanie przepływem informacji - str. 81

5.4. Model TCP/IP a model warstwowy OSI - str. 83

6. Protokoły IPv4 i IPv6 - str. 85

6.1. Adresy IP i podział na podsieci - str. 85

6.2. Protokół IPv4 - str. 88

6.3. Protokół IPv6 - str. 90

6.4. Współistnienie protokołów IPv4 i IPv6 - str. 93

FAQ

Sekcja Q&A

Kto jest autorem "Informatyka na czasie 1. Zakres rozszerzony. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe"?
Autorami tytułu są Janusz Mazur, Janusz S. Wierzbicki, Paweł Perekietka, Zbigniew Talaga.
Są autorami niewielu podręczników, ale są one bardzo wartościowe. Często autorzy podręczników mają wysokie kompetencje w dyscyplinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko 1 - 2 podręczników edukacyjnych, skupiając się bardziej na eksplorowaniu dziedziny nauczania. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. Dla niewielu zdarza się, że łączenie wiedzy i doświadczenia, z ich przekazywaniem idą w parze.

Jakie wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
"Informatyka na czasie 1. Zakres rozszerzony. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe" opublikowało Wydawnictwo Nowa Era.


Jaki jest numer dopuszczenia MEN tego podręcznika szkolnego?
1037/1/2019 - numer dopuszczenia MEN tego podręcznika szkolnego. Informuje on o tym, że podręcznik został dopuszczony do używania przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jako ciekowostkę zaznaczmy, że termin "podręcznik" powinien dotyczyć wyłącznie książki szkolnej posiadającej właśnie numer dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Tak, "Informatyka na czasie 1. Zakres rozszerzony. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe" został przygotowany zgodnie z obowiązującymi na dzień nadania numeru wytycznymi programu szkolnego. Podręcznik posiada numer dopuszczenia MEN, co oznacza, że został oceniony pod kątem merytorycznym.


Jak się upewnić, czy to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Sprawdź szczegółowo wykaz książek w Twojej szkole w bieżącym roku szkolnym. Skieruj szczególną uwagę na numer dopuszczenia MEN, tytuł, autora/autorów oraz wydawnictwo. Miej na uwadze, że każda szkoła może mieć inne wymagania dotyczące wykazu podręczników. Z tego powodu warto uzyskać informacje bezpośrednio od wychowawców bądź z wykazu podręczników szkolnych dostępnych w szkole.


Do jakiej serii podręczników szkolnych należy "Informatyka na czasie 1. Zakres rozszerzony. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe"?
Tytuł należy do popularnej serii edukacyjnej INFORMATYKA NA CZASIE.
Wraz z innymi częściami cyklu, ta książka ma za zadanie dostarczyć kompleksowych materiałów edukacyjnych, które pomogą ich uważnym studentom rozwijać wiedzę jak również umiejętności systematycznie i w sposób zorganizowany.


Jaki zakres wiedzy obejmuje ta książka?
Ten podręcznik dedykowany jest dla poziomu rozszerzonego. Dla uczniów bardziej zaawansowanych.


Informacje o wydawcy opisywanego podręcznika:
Nowa Era to wyjątkowe wydawnictwo edukacyjne, które swoją obecnością na krajowym rynku oświatowym wnosi świeże spojrzenie na system nauczania. Stając naprzeciw wyzwaniom związanym z nowoczesną edukacją, dostarcza podręczniki, które zgodne są z najnowszymi rekomendacjami Ministerstwa Edukacji Narodowej i licznych komisji egzaminacyjnych.

Ile stron ma ta pozycja?
448 to liczba stron Informatyka na czasie 1. Zakres rozszerzony. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe. Jest wypełniony treścią edukacyjną uwydatnioną obrazkami i ilustracjami. Zawarto w nim wartościowe i starannie dobrane materiały, które dostarczają wymaganą wiedzę z danego przedmiotu.


Dla uczniów której klasy i na jakim stopniu nauki jest potrzebny ten podręcznik?
Publikacja została wydana dla uczniów klas LO 1. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, pamiętaj, by dobrać podręcznik dopasowany do poziomu edukacji, na którym obecnie znajduje się uczeń.

Do którego przedmiotu jest przeznaczona ta książka?
Podręcznik wydano do nauki przedmiotu informatyka.


W co jeszcze, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Pamiętaj o zeszytach! Na stronach www szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: przybory do pisania, kredki, artykuły plastyczne i kreatywne. Plecak z motywem z ulubionej gry, piórnik z wizerunkiem ukochanego bohatera... W rok szkolny warto wejść pewnie i w dobrym stylu. Dedykowane artykuły szkolne mogą dostarczyć radości, a nawet zwiększyć pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą dostarczyć inspiracji do pracy twórczej. Sprawdź kolekcję do szkoły, z którą, w naszej opinii, warto zacząć nowy rok szkolny.


Czy jeśli pomylę się podczas zakupów to mogę wymienić lub zwrócić podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić zakupiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz dokonac zwrotu produktu, przeczytasz tutaj.


Szczegóły - Informatyka na czasie 1. Zakres rozszerzony. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>