Oblicza epok 4. Język polski. Podręcznik. Klasa 4

Materiał nauczania jest ułożony chronologicznie i podzielony na jednostki lekcyjne. Wiedza teoretyczna o epoce jest ściśle powiązana z umiejętnościami praktycznymi, gdyż materiał jest realizowany przede wszystkim metodą pogłębionej analizy i interpretacji tekstu – rozpoczynające każdą lekcję...
62,99 * 67,31 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 61,54 zł

Opis

Materiał nauczania jest ułożony chronologicznie i podzielony na jednostki lekcyjne. Wiedza teoretyczna o epoce jest ściśle powiązana z umiejętnościami praktycznymi, gdyż materiał jest realizowany przede wszystkim metodą pogłębionej analizy i interpretacji tekstu – rozpoczynające każdą lekcję komentarze, przydatne wyjaśnienia pojęć kluczowych oraz zadania pod tekstami umożliwiają wnikliwe odczytanie utworów, uczą umiejętności interpretacyjnych, uwrażliwiają na zapisane w tekstach wartości (sekcja Wartości i postawy), rozwijają umiejętności retoryczne uczniów (m.in. argumentowanie, uzasadnianie opinii, dyskusja wokół postawionego problemu), a także pozwalają na integrację treści (w lekcjach literacko-kulturowych wyróżniono kolorystycznie polecenia dotyczące nauki o języku; zaproponowano polecenia dotyczące tworzenia wypowiedzi pisemnych i samokształcące zadania projektowe odnoszące się do problematyki omówionych tekstów).

By pokazać uczniom aktualność dawnej literatury teksty z epoki zestawiono ze współczesnymi kontekstami, również z kultury popularnej – dobranymi zarówno ze względu na podobieństwo motywów, jak i zróżnicowanie środków wyrazu (m.in. film, muzyka, teatr, sztuki plastyczne, street art).

Podręcznik wzbogacają miniprzewodniki, pozwalające zebrać i usystematyzować wiedzę, a także blok powtórzeniowy, składający się ze schematu zawierającego najważniejsze informacje o omówionych lekturach, z powtórzenia ważnych pojęć (Przypomnij sobie) i pytań kontrolnych (Sprawdź się). Zwieńczeniem każdego działu są bloki Analiza tekstu nieliterackiego i Tworzenie własnego tekstu.

FAQ

Rozwiewamy wątpliwości! Sprawdź FAQ

Kto napisał "Oblicza epok 4. Język polski. Podręcznik. Klasa 4"?
Autorami tytułu są Dariusz Chemperek, Adam Kalbarczyk, Dariusz Trześniowski.
Są autorami zaledwie kilku podręczników, ale są one bardzo wartościowe. Zdarza się, że autorzy podręczników szkolnych mają zaawansowane stopnie naukowe w dyscyplinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko do dwóch podręczników edukacyjnych, skupiając się bardziej na zgłębianiu dziedziny nauki. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. W przypadku niewielu zdarza się, że łączenie wiedzy, a także doświadczenia, z ich przekazywaniem dalej idą w parze.

Które wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Szkolny niezbędnik Oblicza epok 4. Język polski. Podręcznik. Klasa 4 został opublikowany przez Wydawnictwo WSiP.


Jaki jest numer zatwierdzenia MEN tego podręcznika szkolnego?
952/7/2022 jest numerem dopuszczenia MEN podręcznika szkolnego. Wskazuje on, że podręcznik został dopuszczony do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jako ciekowostkę zaznaczamy, że termin "podręcznik" powinien dotyczyć wyłącznie książki do nauczania posiadającej właśnie nr dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Ten podręcznik jest zgodny z obowiązującymi na dzień przyznania numeru wytycznymi programu szkolnego. Podręcznik posiada numer dopuszczenia MEN, co w praktyce oznacza, że został oceniony pod kątem merytorycznym.


Jak mogę sprawdzić, czy to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Zweryfikuj dokładnie wykaz książek obowiązujących w Twojej szkole w bieżącym roku szkolnym. Zwróć szczególną uwagę na zgodność nr dopuszczenia MEN, tytułu, autora/autorów oraz wydawnictwa. Miej na uwadze, że każda szkoła może mieć inne wymagania dotyczące wykazu podręczników. Z tego powodu warto uzyskać informacje bezpośrednio od wychowawców bądź z wykazu podręczników szkolnych wywieszonych przez szkołę.


Kilka słów o wydawcy opisywanego podręcznika szkolnego:
Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, z ponad 70-letnim doświadczeniem, to istotny gracz na polskim rynku edukacyjnym. Począwszy od publikacji pierwszego podręcznika w 1945 r., WSiP wydało niezliczoną liczbę publikacji edukacyjnych, współpracując z uznanymi ekspertami i naukowcami. Oferta wydawnictwa obejmuje różne serie podręczników, repetytoria, poradniki i kursy, jak również innowacyjne platformy edukacyjne, takie jak WSiPnet. Dodatkowo, WSiP prowadzi Klub Nauczyciela, oferując dodatkowe wsparcie dla profesjonalistów w dziedzinie edukacji.

Dla uczniów której klasy i na jakim stopniu nauki jest potrzebny ten podręcznik?
Książka została wydana dla uczniów klas LO 4. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, pamiętaj, by dobrać podręcznik odpowiedni do poziomu edukacji, na którym obecnie znajduje się uczeń.

Do zdobywania wiedzy, z którego przedmiotu ta publikacja jest przydatna?
Podręcznik został opracowany z myślą o konkretnym dziale nauki, jaką jest język polski.


Do której serii podręczników szkolnych należy "Oblicza epok 4. Język polski. Podręcznik. Klasa 4"?
Tytuł jest częścią popularnej serii "Oblicza Epok".
Wraz z innymi tytułami z cyklu, ta książka ma na celu dostarczenie kompleksowych materiałów dydaktycznych, które pomogą uczniom rozwijać wiedzę, a także umiejętności w sposób systematyczny i zorganizowany.


Jaka jest liczba stron w tym podręczniku?
Ta książka ma 446 stron.
Jest wypełniona treścią edukacyjną opatrzoną graficznie. Zawiera liczne, starannie dobrane materiały, które rozwijają wiedzę z danego przedmiotu.


Kilka słów o serii opisywanego podręcznika szkolnego:
Odkryj 3 top cechy książek do nauki języka polskiego z serii Oblicza epok
  • Ułatwiają przypominanie wiedzy z wcześniejszych klas,
  • W tej serii liczy się nie tylko literatura, ale także teatr, muzyka, film, street-art,
  • Wspierają przygotowanie do pisemnej, ale też ustnej matury na poziomie podstawowym i rozszerzonym.


Co powinien posiadać uczeń oprócz podręczników?
Nie zapomnij o odpowiednich zeszytach. Na stronach internetowych szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: przybory do pisania, przybory do rysowania, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj, że uczniowi otoczonemu przedmiotami, które lubi, np. piórnik z ulubionym bohaterem albo plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole trochę raźniej. Sprawdź, jakie przybory i inne artykuły szkolne polecamy w Bee.pl. Mamy tak duży wybór, że z pewnością znajdziesz coś inspirującego.


Jeśli pomylę się podczas kupowania to czy mogę zwrócić lub wymienić podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić nietrafiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz dokonac zwrotu produktu, przeczytasz tutaj.


Szczegóły - Oblicza epok 4. Język polski. Podręcznik. Klasa 4

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>