Oblicza geografii 1. Zakres rozszerzony. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe

Publikacja ułatwia przygotowanie do matury dzięki elementowi „Sposób na zadania”, umieszczonemu na końcu każdego rozdziału. Umożliwia samodzielne nabywanie najważniejszych umiejętności geograficznych dzięki samouczkom „Krok po kroku”. W ciekawy sposób wyjaśniania trudne zjawiska i procesy...
57,55 * 63,50 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 56,99 zł

Opis

Publikacja ułatwia przygotowanie do matury dzięki elementowi „Sposób na zadania”, umieszczonemu na końcu każdego rozdziału.

 • Umożliwia samodzielne nabywanie najważniejszych umiejętności geograficznych dzięki samouczkom „Krok po kroku”.
 • W ciekawy sposób wyjaśniania trudne zjawiska i procesy geograficzne dzięki atrakcyjnym i czytelnym infografikom, rysunkom oraz fotografiom.
 • Umożliwia szybkie i skuteczne powtórki przed sprawdzianami i kartkówkami dzięki elementom „Podsumowanie”, „Test sprawdzający” oraz „Zadania powtórzeniowe”.
 • Wzbudza zainteresowanie geografią dzięki elementowi „Spojrzenie z bliska” oraz licznym ciekawostkom „Czy wiesz, że...”.

FAQ

Sprawdź sekcję FAQ

Kto napisał "Oblicza geografii 1. Zakres rozszerzony. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe"?
Autorami książki są Roman Malarz, Marek Więckowski, Paweł Kroh.
Są autorami zaledwie kilku podręczników szkolnych, ale są one wartościowe. Często autorzy podręczników szkolnych mają wysokie kompetencje w dziedzinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko niewiele materiałów edukacyjnych, skupiając się na eksplorowaniu dziedziny nauczania. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. Nie u każdego zdarza się, że łączenie doświadczenia, a także wiedzy, z ich przekazywaniem dalej idą w parze.
 
Które wydawnictwo opracowało tę książkę?
Szkolny niezbędnik Oblicza geografii 1. Zakres rozszerzony. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe został przygotowany przez Wydawnictwo Nowa Era.

 
Jaki numer zatwierdzenia MEN ma ten podręcznik?
Numer dopuszczenia MEN opisywanego podręcznika szkolnego to 973/1/2019. Nr MEN, czyli numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, znajdujący się na podręcznikach szkolnych informuje kupującego o tym, że minister oficjalnie dopuścił podręcznik do użytku w szkołach. Co do zasady termin podręcznik powinien być używany wyłącznie w przypadku książki szkolnej posiadającej numer dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi aktualnego programu nauczania?
Tak, "Oblicza geografii 1. Zakres rozszerzony. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe" został napisany zgodnie z obowiązującymi na dzień nadania numeru wytycznymi programu szkolnego. Przed uzyskaniem numeru dopuszczenia podręczniki są weryfikowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pod kątem zgodności z zakresem nauczania i z kryteriami merytorycznymi.

 
Na podstawie czego powinnam lub powinienem wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Od weryfikacji poprawności zakupu książek do szkoły dzielą Cię trzy kroki:
 • Sprawdź listę niezbędnych do kupienia podręczników w szkole.
 • Zweryfikuj na tytuł, nr MEN, autorów, wydawnictwo.
 • Sprawdź, czy wymienione powyżej informacje znajdują się w opisie oglądanego produktu.

 
Do której serii podręczników należy "Oblicza geografii 1. Zakres rozszerzony. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe"?
Tytuł jest częścią serii edukacyjnej "Oblicza geografii".
Analogicznie do pozostałych tytułów z tego cyklu, podręcznik został stworzony celem zapewnienia uczniom spójnych materiałów edukacyjnych, które umożliwią im rozwijanie wiedzy i umiejętności w sposób uporządkowany i logiczny.

 
Jaki zakres obejmuje ten podręcznik?
Ten materiał jest przeznaczony do wykorzystania na poziomie rozszerzonym. Dla uczniów mocniej zaawansowanych.

 
O wydającym opisywany podręcznik:
Nowa Era to nie tylko wydawca podręczników, ale również partner dla rodziców, nauczycieli i uczniów, dostarczający najnowsze pomoce edukacyjne. Swoim innowacyjnym podejściem do nauczania, inspirowane metodologią holistyczną, zdobyło zaufanie dziesiątek tysięcy szkół oświatowych w całym kraju.
 
Ile stron zawiera ta pozycja?
336 to długość podręcznika "Oblicza geografii 1. Zakres rozszerzony. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe".
Jest wypełniony treścią edukacyjną uatrakcyjnioną obrazkami i ilustracjami. Zawiera znaczące, starannie dobrane informacje, które dostarczają wymaganą wiedzę z danego zakresu.

 
Dla uczniów której klasy i na jakim szczeblu nauki jest niezbędny ten podręcznik?
Książka jest przeznaczona dla uczniów klas LO 1. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, to pamiętaj, aby dobrać podręcznik pasujący do poziomu edukacji, na którym jest uczeń.
 
W kontekście którego przedmiotu ta książka jest potrzebna?
To jest książka na temat geografii.

 
O serii tego podręcznika szkolnego:
Oblicza geografii z domu wydawniczego Nowa Era to zbiór podręczników szkolnych i pomocy naukowych przeznaczonych dla uczniów szkół średnich. W skład tej serii wchodzą zarówno podręczniki na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym.

Seria zawiera wyczerpujące materiały przydatne w nauczaniu geografii społeczno-ekonomicznej, fizycznej, jak również geografii naszego kraju. Podręczniki skutecznie wspierają przygotowania do matury, zachęcają uczniów by kontynuować naukę geografii nie tylko w szkole średniej, ale także na na studiach.

Z pasją skonstruowany podręcznik, intuicyjny atlas geograficzny i zeszyt ćwiczeń pełny zadań maturalnych wspomogą przygotowanie do egzaminu maturalnego.

Najważniejsze zalety materiałów z cyklu Oblicza geografii:

 • zawierają interesujące opracowania kluczowych zagadnień,
 • wykorzystują metody do zapamiętywania przydatne w nauczaniu,
 • wyrównują poziom wiedzy uczących się,
 • w ich skład wchodzą liczne zadania maturalne,
 • ułatwiają nauczycielom realizację programu nauczania MEN,
 • zachęcają uczniów do poszerzania wiedzy we własnym zakresie,
 • są bogate w kreatywnie opracowane materiały dydaktyczne,
 • ułatwiają systematykę w przygotowaniach do zaliczeń i matury,
 • są bogate w dodatki multimedialne, gry, mapy i inne pomoce dydaktyczne.

 
Co powinien posiadać uczeń oprócz podręczników?
Na stronach www szkół często można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: przybory do pisania, kredki, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj o nabyciu odpowiednich zeszytów! Pamiętaj, że uczniowi otoczonemu artykułami szkolnymi, które mu się podobają, np. piórnik z ulubionym bohaterem czy plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole raźniej. Sprawdź, jakie przybory i inne artykuły do szkoły polecamy w Bee.pl. Mamy tak duży wybór, że na pewno znajdziesz coś inspirującego.

 
Czy w razie pomyłki mogę zwrócić lub wymienić podręcznik?
Nie wymieniamy produktów, ale musisz wiedzieć, że przy zakupie online możesz zwrócić, a w zamian zakupić odpowiedni. Chcesz wiedzieć więcej o tym, jak można zwracać podręczniki? Wszystkie informacje znajdziesz na tej stronie.

 

Szczegóły - Oblicza geografii 1. Zakres rozszerzony. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>