Oblicza geografii 3. Zakres podstawowy. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe

Podręcznik Oblicza geografii 3 do zakresu podstawowego zawiera treści dotyczące geografii fizycznej i społeczno-ekonomicznej Polski. Został przygotowany z myślą o uczniach, którzy nie przystępują do matury z geografii. Ułatwia poznanie wielu aktualnych zagadnień dotyczących naszego kraju. Ułatwia...
51,55 * 57,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 51,99 zł

Opis

Podręcznik Oblicza geografii 3 do zakresu podstawowego zawiera treści dotyczące geografii fizycznej i społeczno-ekonomicznej Polski. Został przygotowany z myślą o uczniach, którzy nie przystępują do matury z geografii. Ułatwia poznanie wielu aktualnych zagadnień dotyczących naszego kraju.

Ułatwia naukę geografii Polski poprzez wyraźne wyróżnienie treści niezbędnych do dalszego kształcenia, cele lekcji podane w elemencie Na tej lekcji dowiesz się, podsumowania zamieszczane po każdej lekcji w elemencie Zapamiętaj oraz Podsumowania na końcu każdego rozdziału.

W przystępny sposób kształci umiejętność pracy z mapą Polski dzięki bogatemu materiałowi kartograficznemu przedstawiającemu różnorodne zagadnienia dotyczące naszego kraju.
Umożliwia szybkie i skuteczne powtórki przed sprawdzianami za pomocą elementu Sprawdź, czy potrafisz!.

Ułatwia analizę elementów środowiska geograficznego najbliższej okolicy dzięki wielu praktycznym wskazówkom zawartym w elemencie W Twoim regionie.

Pozwala doskonalić umiejętność interpretacji danych statystycznych dotyczących naszego kraju, ponieważ zawiera różnorodne mapy, wykresy i tabele.

Wzbudza zainteresowanie ucznia geografią Polski za sprawą elementu Okiem geografa oraz licznych ciekawostek Czy wiesz, że

FAQ

Sekcja FAQ

Kto napisał "Oblicza geografii 3. Zakres podstawowy. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe"?
Autorami książki są Czesław Adamiak, Anna Dubownik, Marcin Świtoniak, Marcin Nowak, Barbara Szyda.
Są autorami niewielu podręczników szkolnych, ale są one wartościowe. Często autorzy podręczników mają zaawansowane stopnie naukowe w dyscyplinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko jeden do dwóch materiałów edukacyjnych, skupiając się bardziej na eksploracji dziedziny nauczania. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. Dla niewielu zdarza się, że łączenie doświadczenia z ich przekazywaniem dalej idą w parze.
 
Które wydawnictwo opracowało tę książkę?
Ten szkolny niezbędnik "Oblicza geografii 3. Zakres podstawowy. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe" został opublikowany przez Wydawnictwo Nowa Era.

 
Jaki numer dopuszczenia MEN charakteryzuje ten podręcznik szkolny?
983/3/2021 - numer dopuszczenia MEN opisywanego podręcznika. Posiadanie nr MEN oznacza, że podręcznik został dopuszczony do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jako ciekowostkę zaznaczmy, że termin podręcznik powinien dotyczyć wyłącznie książki szkolnej posiadającej numer dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Zgadza się, ten podręcznik jest zgodny z wytycznymi programu nauczania obowiązującymi w dniu wydania numeru. Podręcznik posiada numer dopuszczenia MEN, czyli Ministerstwa Edukacji Narodowej, co w praktyce oznacza, że został oceniony pod kątem zgodności z ramą programową.

 
Skąd mam wiedzieć, że to ten podręcznik muszę kupić?
Zweryfikuj uważnie wykaz książek obowiązujących w Twojej szkole w aktualnym roku szkolnym. Zwróć uwagę na zgodność numeru dopuszczenia MEN, tytułu, autora/autorów oraz wydawnictwa. Pamiętaj, że każda szkoła może mieć inne wymagania dotyczące podręczników. Z tego powodu warto uzyskać informacje bezpośrednio od nauczycieli lub z wykazu podręczników szkolnych opublikowanych w szkole.

 
Jaki poziom wiedzy obejmuje ten podręcznik?
Ten materiał jest przeznaczony do wykorzystania na poziomie podstawowym.

 
Do której serii podręczników należy "Oblicza geografii 3. Zakres podstawowy. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe"?
Tytuł ten należy do popularnej serii "Oblicza geografii".
Analogicznie do pozostałych składników z cyklu, podręcznik został stworzony celem zapewnienia uczniom kompleksowych materiałów edukacyjnych, które umożliwią im rozwój wiedzy i umiejętności w sposób uporządkowany i logiczny.

 
O wydawnictwie tego podręcznika:
Nowa Era to wydawnictwo edukacyjne, które wyróżnia się dzięki swojemu nowatorskiemu i holistycznemu podejściu do edukacji. Kładąc nacisk na innowacyjne metody pracy z uczniami, zdobyło zaufaniewielu edukatorów i placówek oświatowych w całym kraju.
 
Ile stron zawiera ta pozycja?
160 jest liczbą stron "Oblicza geografii 3. Zakres podstawowy. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe". Jest wypełniony edukacyjną treścią udoskonaloną graficznie. Zawiera ważne, starannie dobrane materiały, które dostarczają wymaganą wiedzę z danego zakresu.

 
O serii tego podręcznika:
"Oblicza geografii" od domu wydawniczego Nowa Era to zbiór podręczników szkolnych, a także pomocy naukowych przeznaczonych dla uczniów szkół średnich.

Seria zawiera wyczerpujące materiały, które przydadzą się do nauki geografii społeczno-ekonomicznej, fizycznej i geografii naszej ojczyzny. Podręczniki skutecznie przygotowują do matury, zachęcają uczniów do kontynuowania nauki geografii nie tylko w szkole średniej, ale także na na studiach.

Dobrze skonstruowany podręcznik, czytelny atlas geograficzny oraz zeszyt ćwiczeń pełen zadań maturalnych zapewnią przygotowanie do egzaminu maturalnego.

9 powodów, dla których warto skorzystać z cyklu Oblicza geografii:

  • zawierają interesujące opracowania kluczowych tematów,
  • wykorzystują techniki do zapamiętywania pomocne w nauczaniu,
  • podnoszą poziom wiedzy uczniów,
  • składają się z przykładowe testy maturalne,
  • ułatwiają nauczycielom realizację podstawy programowej MEN,
  • zachęcają uczniów do pogłębiania wiedzy we własnym zakresie,
  • zawierają kreatywnie opracowane materiały edykacyjne,
  • ułatwiają systematyczne przygotowywanie się do sprawdzianów i matury,
  • są bogate w dodatki multimedialne, gry, mapy i inne pomoce dydaktyczne.

 
Co powinien posiadać uczeń oprócz podręczników?
Nie zapomnij o odpowiednich zeszytach. Na stronach internetowych szkół często można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: przybory do pisania, przybory do rysowania, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj, że uczniowi otoczonemu artykułami szkolnymi, które lubi, np. piórnik z ulubionym bohaterem czy plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole raźniej. Sprawdź, jakie przybory do szkoły polecamy w Bee.pl. Mamy tak imponujący wybór, że z dużym prawdopodobieństwem znajdziesz coś interesującego.

 
Czy mogę wymienić lub zwrócić kupiony u Was podręcznik?
Nie wymieniamy produktów, ale musisz wiedzieć, że przy zakupie online zawsze możesz zwrócić, i w zamian zamówić ten właściwy. Chcesz wiedzieć więcej o tym, jak można zwracać nietrafione zakupy? Wszystkie informacje znajdziesz tutaj.

 

Szczegóły - Oblicza geografii 3. Zakres podstawowy. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również




Odkryj radość z ogrodnictwa >>