Oblicza geografii 3. Zakres rozszerzony. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe

Podręcznik Oblicza geografii 3 do zakresu rozszerzonego zawiera treści dotyczące geografii fizycznej i społeczno-ekonomicznej Polski. Został wzbogacony o nowe rozwiązania dydaktyczne i skutecznie przygotowuje ucznia do matury. Ułatwia przygotowanie do matury dzięki elementowi Sposób na zadania...
57,73 * 64,50 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 54,70 zł

Opis

Podręcznik Oblicza geografii 3 do zakresu rozszerzonego zawiera treści dotyczące geografii fizycznej i społeczno-ekonomicznej Polski. Został wzbogacony o nowe rozwiązania dydaktyczne i skutecznie przygotowuje ucznia do matury.

Ułatwia przygotowanie do matury dzięki elementowi Sposób na zadania umieszczonemu na końcu każdego rozdziału.

Umożliwia samodzielne nabywanie najważniejszych umiejętności geograficznych dzięki samouczkom Krok po kroku.

W ciekawy sposób wyjaśniania trudne zjawiska i procesy geograficzne dzięki atrakcyjnym i czytelnym infografikom, rysunkom oraz fotografiom.

Umożliwia szybkie i skuteczne powtórki przed sprawdzianami i kartkówkami dzięki elementom Podsumowanie, Test sprawdzający oraz Zadania powtórzeniowe.

Wzbudza zainteresowanie geografią dzięki elementowi Spojrzenie z bliska oraz licznym ciekawostkom Czy wiesz, że.

FAQ

Rozwiewamy wątpliwości! Sprawdź najczęstsze pytania i odpowiedzi

Kto napisał "Oblicza geografii 3. Zakres rozszerzony. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe"?
Marcin Świtoniak, Marek Więckowski, Roman Malarz, Teresa Wieczorek, Tomasz Karasiewicz to autorzy tego podręcznika.
Są autorami paru podręczników, ale są one wyjątkowo wartościowe. Autorzy podręczników szkolnych mają wysokie kompetencje w dyscyplinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko do dwóch podręczników szkolnych, skupiając się bardziej na zgłębianiu dziedziny nauki. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. W przypadku niewielu zdarza się, że łączenie doświadczenia z ich przekazywaniem dalej idą w parze.
 
Które wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
"Oblicza geografii 3. Zakres rozszerzony. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe" wydało Wydawnictwo Nowa Era.

 
Jaki jest numer zatwierdzenia MEN tego podręcznika?
973/3/2021 jest nr dopuszczenia MEN opisywanego podręcznika. Wskazuje on, że podręcznik został dopuszczony do używania przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Co ciekawe, termin podręcznik powinien być używany wyłącznie w przypadku książki do nauczania posiadającej numer dopuszczenia MEN.

Czy podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Ten podręcznik jest zgodny z obowiązującymi w dniu wydania numeru wytycznymi programu szkolnego. Podręcznik posiada numer dopuszczenia MEN, co oznacza, że został oceniony pod kątem zgodności z ramą programową.

 
Na podstawie czego mam wiedzieć, że to ten podręcznik muszę kupić?
Sprawdź dokładnie wykaz książek w Twojej szkole w aktualnym roku szkolnym. Skieruj szczególną uwagę na zgodność numeru dopuszczenia MEN, tytułu, autora/autorów oraz wydawnictwa. Miej na uwadze, że każda jednostka nauczania może mieć inne wymagania dotyczące wykazu podręczników. Dlatego warto uzyskać informacje bezpośrednio od wychowawców bądź z wykazu podręczników szkolnych opublikowanych przez szkołę.

 
Do której serii podręczników szkolnych należy "Oblicza geografii 3. Zakres rozszerzony. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe"?
Tytuł ten należy do popularnej serii edukacyjnej Oblicza Geografii.
Wzorem pozostałych składników z cyklu, podręcznik został stworzony w celu zapewnienia uczniom spójnych materiałów dydaktycznych, które umożliwią im rozwój wiedzy i umiejętności w sposób uporządkowany, jak również logiczny.

 
Do której klasy i na jakim poziomie edukacji potrzebny jest ten podręcznik?
Publikacja została wydana dla uczniów klas LO 3. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od nauczyciela, to pamiętaj, by dobrać podręcznik dopasowany do poziomu edukacji, na którym jest uczeń.
 
Do nauki, którego przedmiotu potrzebna jest ta publikacja?
Ta publikacja jest przeznaczona do nauki geografii.

 
O wydającym ten podręcznik:
Nowa Era to wydawnictwo edukacyjne,wyróżniające się dzięki swojemu nowoczesnemu i holistycznemu podejściu do edukacji. Skupiając się na nowoczesnych metodach pracy z uczniami, zdobyło zaufaniewiększości edukatorów i placówek oświatowych w całym kraju.
 
Jaki jest zakres wiedzy podręcznika Oblicza geografii 3. Zakres rozszerzony. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe?
Książka ta jest przygotowana dla osób na poziomie rozszerzonym. Dedykowana dla uczniów bardziej zaawansowanych.

 
Ile stron zawiera ta pozycja?
Oblicza geografii 3. Zakres rozszerzony. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe to książka złożona z 368 stron.
Jest wypełniona edukacyjną treścią podkreśloną obrazkami i ilustracjami. Zawiera ważne i starannie dobrane informacje, które rozwijają wiedzę z danego zakresu.

 
O serii opisywanego podręcznika:
Oblicza geografii Nowej Ery to zbiór podręczników, a także pomocy naukowych przeznaczonych dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Składnikami serii są podręczniki na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym.

Elementy serii to wyczerpujące materiały, które przydadzą się w nauce geografii, w szczególności społeczno-ekonomicznej, fizycznej i geografii Polski. Podręczniki wspierają przygotowania do matury, zachęcają uczniów do kontynuowania nauki geografii zarówno w szkole średniej, jak i na studiach.

Z pasją stworzony podręcznik, czytelny atlas geograficzny, a także zeszyt ćwiczeń pełny zadań maturalnych zapewnią przygotowanie do egzaminu maturalnego - po "Oblicza geografii" można się tego spodziewać.

9 powodów, dla których warto posiłkować się wiedzą zawartą w serii Oblicza geografii:

  • zawierają ciekawe opracowania kluczowych zagadnień,
  • wykorzystują techniki do zapamiętywania pomocne w nauczaniu,
  • podnoszą poziom wiedzy uczących się,
  • zawierają liczne zadania maturalne,
  • ułatwiają nauczycielom realizowanie programu,
  • zachęcają uczniów do pogłębiania wiedzy we własnym zakresie,
  • zawierają kreatywne materiały dydaktyczne,
  • ułatwiają systematyczne przygotowywanie się do sprawdzianów i matury,
  • zawierają dodatki multimedialne, gry, mapy i inne pomoce dydaktyczne.

 
W co jeszcze, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Pamiętaj o zeszytach! Plus na stronach internetowych szkół często można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: długopisy, ołówki, kredki, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj, że uczniowi otoczonemu artykułami, które cieszą jego oko, takich jak piórnik z ulubionym bohaterem czy plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole weselej. Sprawdź, jakie artykuły i przybory szkolne polecamy w Bee.pl. Mamy tak imponujący wybór, że z dużym prawdopodobieństwem znajdziesz coś interesującego.

 
Czy jeśli pomylę się podczas zakupów to mogę wymienić lub zwrócić podręcznik?
Nie wymieniamy produktów, ale musisz wiedzieć, że nietrafiony podręcznik kupiony online zawsze możesz zwrócić, i w zamian zakupić odpowiedni. Chcesz wiedzieć więcej o tym, jak można zwracać podręczniki? Komplet informacji znajdziesz na tej stronie.

 

Szczegóły - Oblicza geografii 3. Zakres rozszerzony. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>