Oblicza geografii 3. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpostawowe: Podręcznik, Maturalne karty pracy

Oblicza geografii 3. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe Podręcznik Oblicza geografii 3 do zakresu rozszerzonego zawiera treści dotyczące geografii fizycznej i społeczno-ekonomicznej Polski. Został wzbogacony o nowe rozwiązania...
85,72 * 96,00 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 80,01 zł

Opis

Oblicza geografii 3. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe

Podręcznik Oblicza geografii 3 do zakresu rozszerzonego zawiera treści dotyczące geografii fizycznej i społeczno-ekonomicznej Polski. Został wzbogacony o nowe rozwiązania dydaktyczne i skutecznie przygotowuje ucznia do matury.

Ułatwia przygotowanie do matury dzięki elementowi Sposób na zadania umieszczonemu na końcu każdego rozdziału.

Umożliwia samodzielne nabywanie najważniejszych umiejętności geograficznych dzięki samouczkom Krok po kroku.

W ciekawy sposób wyjaśniania trudne zjawiska i procesy geograficzne dzięki atrakcyjnym i czytelnym infografikom, rysunkom oraz fotografiom.

Umożliwia szybkie i skuteczne powtórki przed sprawdzianami i kartkówkami dzięki elementom Podsumowanie, Test sprawdzający oraz Zadania powtórzeniowe.

Wzbudza zainteresowanie geografią dzięki elementowi Spojrzenie z bliska oraz licznym ciekawostkom Czy wiesz, że.


Oblicza geografii 3. Maturalne karty pracy dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe

Maturalne karty pracy „Oblicza geografii 3” to znana publikacja w nowej odsłonie, skorelowana z podręcznikiem, udoskonalona o nowe rozwiązania zapewniające solidne wsparcie w przygotowaniach do egzaminu maturalnego.

 • Oswaja z formą zadań maturalnych dzięki zadaniom typu maturalnego uporządkowanym według rozdziałów z podręcznika.
 • Pomaga kształcić umiejętność rozwiązywania zadań maturalnych dzięki przykładowym zadaniom wykonanym krok po kroku.
 • Pozwala ćwiczyć różnorodne umiejętności geograficzne dzięki zadaniom z bogatym materiałem źródłowym.
 • Pomaga wyćwiczyć umiejętności często sprawdzane na maturze dzięki zadaniom z poprzednich matur wybranym do każdego rozdziału.
 • Umożliwia przekrojowe sprawdzenie wiedzy i umiejętności po klasie 3 za pomocą Zestawu maturalnego, który znajduje się na końcu publikacji.

FAQ

Sekcja FAQ

Kto jest autorem "Oblicza geografii 3. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpostawowe: Podręcznik, Maturalne karty pracy"?
Marcin Świtoniak, Marek Więckowski, Roman Malarz, Teresa Wieczorek, Tomasz Karasiewicz, Violetta Feliniak, Bogusława Marczewska, Waldemar Siliczak są autorami tego tytułu.
Są autorami paru podręczników, jednak ich treści są bardzo wartościowe. Często autorzy podręczników mają wysokie kompetencje w dyscyplinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko niewiele podręczników szkolnych, skupiając się bardziej na eksplorowaniu dziedziny nauki. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. Nie dla każdego zdarza się, że łączenie wiedzy, a także doświadczenia, z ich przekazywaniem idą w parze.

Jakie wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
"Oblicza geografii 3. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpostawowe: Podręcznik, Maturalne karty pracy" wydało Wydawnictwo Nowa Era.


Jaki numer zatwierdzenia MEN posiada ten podręcznik szkolny?
973/3/2021 jest nr dopuszczenia MEN opisywanego podręcznika szkolnego. Numer MEN, czyli numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, znajdujący się na podręcznikach szkolnych informuje ucznia o tym, że ministerstwo oficjalnie dopuściło podręcznik do użytku edukacyjnego. Z ciekawostek: termin podręcznik powinien być używany wyłącznie w przypadku książki szkolnej posiadającej właśnie nr dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi obecnego programu nauczania?
Zgadza się, ten podręcznik jest zgodny z wytycznymi programu nauczania obowiązującymi na dzień wydania numeru. Podręcznik został sklasyfikowany numerem dopuszczenia MEN, czyli Ministerstwa Edukacji Narodowej, co w praktyce oznacza, że został oceniony pod kątem merytorycznym.


Jak zweryfikować, czy to ten podręcznik muszę kupić?
Od weryfikacji poprawności zakupu niezbędnej listy książek do szkoły dzielą Cię trzy kroki:
1. Zdobądź listę niezbędnych do kupienia podręczników w szkole.
2. Zwróć uwagę na zgodność tytułu, nr MEN, autora, nazwę wydawnictwa.
3. Upewnij się, że wymienione szczegóły znajdują się na stronie kupowanego produktu.


Jaki zakres wiedzy obejmuje ta książka?
Ten materiał jest przeznaczony do wykorzystania na poziomie rozszerzonym. Dla uczniów bardziej zaawansowanych.


Czym są karty pracy?
Karty pracy są dodatkowymi pomocami dydaktycznymi włączonymi do podręczników lub do nich dołączonymi, które obejmują różnorodne zadania i ćwiczenia.


Do jakiej serii publikacji edukacyjnych należy "Oblicza geografii 3. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpostawowe: Podręcznik, Maturalne karty pracy"?
Tytuł ten jest częścią popularnej serii edukacyjnej Oblicza Geografii.
Wzorem pozostałych składników z tego cyklu, podręcznik został stworzony w celu zapewnienia uczniom kompleksowych materiałów dydaktycznych, które umożliwią im rozwijanie umiejętności i wiedzy w sposób uporządkowany, a przy okazji logiczny.


Informacje o wydającym ten podręcznik:
Nowa Era to wyjątkowe wydawnictwo edukacyjne, które swoją obecnością na krajowym rynku oświatowym wnosi świeże spojrzenie na proces nauczania. Podejmując wyzwania związane z nowoczesną edukacją, zapewnia materiały, zgodne z najnowszymi wytycznymi MEN i komisji egzaminacyjnych.

Informacje o serii opisywanego podręcznika:
Oblicza geografii od wyd. Nowa Era to zbiór podręczników, kart pracy, atlasów pomocy naukowych przeznaczonych dla uczniów szkół średnich. Składnikami serii są zarówno podręczniki na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym.

Seria zawiera solidnie przygotowane materiały, które przydadzą się do nauki geografii ekonomiczno-społecznej, fizycznej i geografii naszego kraju. Podręczniki skutecznie pomagają przygotować się do matury, motywują uczniów by kontynuować naukę geografii zarówno w szkole średniej, jak i na studiach.

Dobrze stworzony podręcznik, intuicyjny atlas geograficzny i zeszyt ćwiczeń pełny zadań maturalnych wspomogą przygotowanie do matury - po "Oblicza geografii" można się tego spodziewać.

9 powodów, dla których warto skorzystać z serii "Oblicza geografii":
 • zawierają ciekawe opracowania wiodących tematów,
 • wykorzystują techniki do zapamiętywania pomocne w nauczaniu,
 • podnoszą poziom wiedzy uczących się,
 • są bogate w liczne testy maturalne,
 • ułatwiają nauczycielom realizowanie podstawy programowej,
 • zachęcają uczniów do poszerzania wiedzy we własnym zakresie,
 • są bogate w kreatywne materiały edykacyjne,
 • ułatwiają systematykę w przygotowaniach do kartkówek i matury,
 • zawierają dodatkowe pomoce dydaktyczne.


Co powinien posiadać uczeń oprócz wymaganych podręczników?
Pamiętaj o zeszytach. Plus na stronach www szkół często można znaleźć informacje dotyczące szczególnych zapotrzebowań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: przybory do pisania, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Plecak z motywem z ulubionej gry, piórnik z wizerunkiem ukochanego bohatera... W rok szkolny warto wejść z werwą i w dobrym stylu! Dobrze dobrane artykuły szkolne mogą dostarczyć radości, a nawet zwiększyć nieco pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą zainspirować do pracy twórczej. Sprawdź wyprawkę szkolną, z którą warto zacząć rok szkolny.


Jeśli pomylę się podczas zakupów to mogę zwrócić lub wymienić podręcznik?
Oczywiście, że możesz zwrócić podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz dokonac zwrotu produktu, dowiesz się tutaj.


Szczegóły - Oblicza geografii 3. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpostawowe: Podręcznik, Maturalne karty pracy

Produkty w zestawie (2)

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>