Ponad słowami 3. Część 2. Język polski. Zakres podstawowy i rozszerzony. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum

Podręcznik Ponad słowami dla klasy 3 część 2, obejmujący dwudziestolecie międzywojenne oraz wojnę i okupację, w przystępny sposób przedstawia obraz epoki literackiej. Pozwala harmonijnie łączyć treści literackie, kulturowe oraz językowe. Ma uporządkowaną strukturę: poszczególne obszary nauczania są...
44,99 * 49,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 41,82 zł

Opis

Podręcznik Ponad słowami dla klasy 3 część 2, obejmujący dwudziestolecie międzywojenne oraz wojnę i okupację, w przystępny sposób przedstawia obraz epoki literackiej. Pozwala harmonijnie łączyć treści literackie, kulturowe oraz językowe.

 • Ma uporządkowaną strukturę: poszczególne obszary nauczania są podzielone na czytelnie oznaczone bloki.
 • Pozwala na poznanie kontekstu kulturowego epoki dzięki bogatej ikonografii oraz czytelnym infografikom.
 • Umożliwia rozwijanie umiejętności czytania utworów literackich z uwzględnieniem kluczowych dla nich kontekstów: historycznego, artystycznego, filozoficznego i społecznego.
 • Dzięki kompleksowemu opracowaniu tekstów ułatwia ich gruntowne omówienie.
 • Otwiera na nowe wątki interpretacyjne dzięki ciekawie dobranym komentarzom do lektur.
 • Ukazuje dialog z tradycją poprzez ciekawe i różnorodne propozycje współczesnych nawiązań.
 • Kładzie nacisk na funkcjonalne kształcenie językowe, poparte przykładami zarówno z codziennych praktyk komunikacyjnych, jak i z literatury.
 • Pomaga w nauce tworzenia wypowiedzi m.in. dzięki szczegółowym instrukcjom oraz przykładowym pracom.
 • Wspomaga rozwijanie umiejętności retorycznych przydatnych do budowania wypowiedzi ustnych i pisemnych.
 • Pozwala systematycznie kształcić umiejętności wymagane na maturze, takie jak: interpretacja tekstu, krytyczne czytanie tekstu, kompetencje językowe i tworzenie wypowiedzi.

FAQ

Sekcja Q&A

Kto jest autorem "Ponad słowami 3. Część 2. Język polski. Zakres podstawowy i rozszerzony Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum"?
Joanna Kościerzyńska, Anna Cisowska, Małgorzata Matecka, Aleksandra Wróblewska, Joanna Ginter, Anna Równy to autorzy tego tytułu.
Są autorami paru podręczników szkolnych, jednak te treści są wartościowe. Często autorzy podręczników mają zaawansowane stopnie naukowe w dyscyplinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko do 2 materiałów edukacyjnych, skupiając się bardziej na eksplorowaniu dziedziny nauczania. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. Dla niewielu zdarza się, że łączenie doświadczenia z ich przekazywaniem dalej idą w parze.
 
Jakie wydawnictwo opracowało tę książkę?
Publikacja Ponad słowami 3. Część 2. Język polski. Zakres podstawowy i rozszerzony Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum została opracowana przez Wydawnictwo Nowa Era.

 
Skąd powinnam lub powinienem wiedzieć, że to ten podręcznik muszę kupić?
Sprawdź wykaz książek w Twojej szkole w aktualnym roku szkolnym. Zwróć uwagę na zgodność tytułu, autora bądź autorów oraz wydawnictwa. Miej na uwadze, że każda placówka może mieć inne wymagania dotyczące podręczników. Dlatego warto uzyskać informacje bezpośrednio od nauczycieli bądź z wykazu podręczników szkolnych wywieszonych przez szkołę.

 
Do jakiej serii podręczników należy "Ponad słowami 3. Część 2. Język polski. Zakres podstawowy i rozszerzony Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum"?
Tytuł należy do popularnej serii Ponad Słowami.
Wraz z innymi składowymi cyklu, ta książka ma za zadanie dostarczyć kompleksowych materiałów edukacyjnych, które pomogą ich studentom rozwijać wiedzę, a także umiejętności systematycznie i w sposób zorganizowany.

 
Ile stron ma ta pozycja?
464 - tyle stron liczy ten tytuł. Jest wypełniony edukacyjną treścią podkreśloną grafikami. Zawarto w nim znaczące i starannie dobrane materiały, które dostarczają wymaganą wiedzę z danego przedmiotu.

 
Która to jest część podręcznika?
To wydanie stanowi 2 część.

 
Jaki jest zakres tego podręcznika?
Książka ta jest dedykowana dla uczniów na poziomie zarówno podstawowym jak i rozszerzonym.

 
Informacje o wydającym ten podręcznik szkolny:
Nowa Era to wyjątkowe wydawnictwo, które swoją działalnością na krajowym rynku edukacyjnym wnosi świeże spojrzenie na system edukacji. Stając naprzeciw wyzwaniom związanym z edukacją 21. w., zapewnia podręczniki, które zgodne są z zaleceniami Ministerstwa Edukacji Narodowej i komisji egzaminacyjnych.
 
Do której klasy i na jakim stopniu nauki jest potrzebny ten podręcznik?
Książka została wydana dla uczniów klas LO 3. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od nauczyciela, pamiętaj, by dobrać podręcznik odpowiedni do poziomu edukacji, na którym znajduje się uczeń.
 
Do którego przedmiotu jest przeznaczona ta publikacja?
Przedstawiony podręcznik dedykowany jest jednemu działowi nauki, którym jest język polski.

 
Informacje o serii tego podręcznika szkolnego:
"Ponad słowami", seria podręczników szkolnych do nauczania polskiego, która od dawna cieszy się uznaniem uczących się oraz metodyków. Siedem charakterystyk serii Ponad słowami:

 • Ma porządkowane materiały z wyróżnieniem najważniejszych wiadomości, dat, dzieł, artystów,
 • Ma formy przekazu wiadomości spełniają wymagania współczesnej młodzieży,
 • Otwierają oczy na wszechstronną edukację kulturową - nie tylko literatura, ale także teatr, muzyka, film,
 • Zawierają liczne dodatki ułatwiające kompleksowe przygotowanie się do matury (część ustna i pisemna),
 • Pomagają przypomnieć wiedzę z wcześniejszych klas,
 • Poza klasycznimi materiałami w formie pisemnej, zawierają pomoce multimedialne ułatwiające prowadzenie lekcji i zrozumienie treści,
 • Zachęcają uczniów do eksplorowania świata kultury i dyskusji o historii czy cechach literatury polskiej.

 
Co, obok podręczników, warto kupić na nowy rok szkolny?
Na stronach www szkół często można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: przybory do pisania, przybory do rysowania, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj o zakupie zeszytów. Pamiętaj, że uczniowi używającemu artykułów szkolnych, które cieszą jego oko, takich jak piórnik z ulubionym bohaterem lub plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole raźniej. Sprawdź, jakie produkty do szkoły polecamy w Bee.pl. Mamy tak duży wybór, że z pewnością znajdziesz coś interesującego.

 
Czy jeśli pomylę się podczas kupowania to mogę wymienić lub zwrócić podręcznik?
Nie wymieniamy produktów, ale musisz wiedzieć, że przy zakupie online zawsze możesz zwrócić, i w zamian zamówić odpowiedni. Chcesz wiedzieć więcej o tym, jak można zwracać produkty? Komplet informacji znajdziesz tutaj.

 

Szczegóły - Ponad słowami 3. Część 2. Język polski. Zakres podstawowy i rozszerzony. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>