Poznajemy przyrodę. Szkoła podstawowa. Klasa 4. Podręcznik

Podręcznik "Poznajemy przyrodę" do klasy 4 pozwala na poznawanie przyrody w sposób odkrywczy i indywidulany. Kompleksowo i równomiernie opracowane treści biologiczne i geograficzne oraz rzetelnie wytłumaczone zagadnienia, wzbogacone zasobami zdjęciowymi oraz graficznymi, pozwalają na pełne...
37,99 * 39,95 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 34,20 zł

Opis

Podręcznik "Poznajemy przyrodę" do klasy 4 pozwala na poznawanie przyrody w sposób odkrywczy i indywidulany. Kompleksowo i równomiernie opracowane treści biologiczne i geograficzne oraz rzetelnie wytłumaczone zagadnienia, wzbogacone zasobami zdjęciowymi oraz graficznymi, pozwalają na pełne omówienie wszystkich zagadnień przyrodniczych.

Atuty podręcznika Poznajemy przyrodę:

  • Nowy podręcznik odpowiada na potrzeby współczesnych uczniów i nauczycieli. 
  • Atrakcyjnie przekazuje wiedzę nawet o najtrudniejszych tematach przyrodniczych. 
  • Kładzie taki sam nacisk na wiedzę biologiczną i geograficzną. 
  • Daje nauczycielowi narzędzia umożliwiające dopasowanie lekcji do potrzeb własnych i uczniów. 
  • Stwarza przestrzeń do aktywnego poznawania przyrody.
  • Prezentuje nowe podejście do przekazywania wiedzy, stawiające na innowacyjne schematy, krótkie, blokowo ułożone teksty czy infografiki, dzięki czemu ułatwia przyswajanie wiedzy.

Podręcznik "Poznajemy przyrodę" do klasy 4 uwzględnia potrzeby postpandemicznej szkoły i uczniów o różnych potrzebach edukacyjnych. Podręcznik rozpoczyna się działem pokazującym, jak bada się przyrodę, a kończy działem, który wspiera nauczyciela w skupieniu uwagi uczniów tuż przed wakacjami. Rzetelnie omówione zagadnienia i równomiernie rozłożony materiał umożliwiają pełne omówienie wszystkich tematów przyrodniczych. Zagadnienia są opisane w sposób merytoryczny, ale również czytelny, rzeczowy i syntetyczny, co sprzyja rozbudzeniu zainteresowania uczniów przyrodą.

FAQ

Sprawdź sekcję zadawane pytania i odpowiedzi

Kto napisał "Poznajemy przyrodę. Szkoła podstawowa. Klasa 4. Podręcznik"?
Katarzyna Przybysz, Anna Romańska, Joanna Gadomska to autorzy tej książki.
Są autorami zaledwie kilku podręczników szkolnych, ale te treści są bardzo wartościowe. Zdarza się, że autorzy podręczników szkolnych mają wyższe stopnie naukowe w dyscyplinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko jeden do dwóch podręczników edukacyjnych, skupiając się na poznawaniu dziedziny nauki. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. Dla niewielu zdarza się, że łączenie doświadczenia z ich przekazywaniem dalej idą w parze.

Które wydawnictwo opracowało tę książkę?
Szkolny niezbędnik "Poznajemy przyrodę. Szkoła podstawowa. Klasa 4. Podręcznik" został przygotowany przez Wydawnictwo WSiP.


Jaki jest numer zatwierdzenia przez Ministerstwo Edukacji Narodowej tego podręcznika szkolnego?
1168/1/2023 to numer dopuszczenia MEN opisywanego podręcznika szkolnego. Informuje on o tym, że podręcznik został dopuszczony do używania przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jako ciekowostkę zaznaczamy, że termin "podręcznik" powinien być używany wyłącznie w przypadku książki do nauczania posiadającej numer dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Tak, "Poznajemy przyrodę. Szkoła podstawowa. Klasa 4. Podręcznik" został przygotowany zgodnie z obowiązującymi w dniu nadania numeru wytycznymi programu nauczania. Podręcznik posiada numer dopuszczenia MEN, czyli Ministerstwa Edukacji Narodowej, co w praktyce oznacza, że został oceniony pod kątem zgodności z ramą programową.


Na podstawie czego mam wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Zweryfikuj uważnie wykaz książek w Twojej szkole w aktualnym roku szkolnym. Zwróć szczególną uwagę na numer dopuszczenia MEN, tytuł, autora/autorów oraz wydawnictwo. Pamiętaj, że każda szkoła może mieć inne wymagania dotyczące podręczników. Dlatego warto jest uzyskać informacje bezpośrednio od nauczycieli bądź z listy podręczników szkolnych udostępnionych przez szkołę.


Do której serii podręczników należy "Poznajemy przyrodę. Szkoła podstawowa. Klasa 4. Podręcznik"?
Tytuł należy do serii Poznajemy przyrodę.
Wzorem pozostałych składników z tego cyklu, podręcznik został stworzony w celu zapewnienia uczniom spójnych materiałów edukacyjnych, które umożliwią im rozwijanie wiedzy i umiejętności w sposób uporządkowany i logiczny.


Jaka jest liczba stron w tym podręczniku?
244 - tyle stron liczy ta książka.
Jest wypełniona edukacyjną treścią upiększoną graficznie. Zawiera znaczące i starannie dobrane materiały, które rozwijają wiedzę z danego zakresu.


Kilka słów o wydającym opisywany podręcznik szkolny:
Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne to jedno z najdłużej funkcjonujących wydawnictw w Polsce, które zaczynało działalność w 1945 roku. Od momentu wydania pierwszego podręcznika, wydano ponad 25 tysięcy tytułów, z łącznym nakładem przekraczającym 2 000 000 000 sztuk. Obecnie WSiP specjalizuje się w tworzeniu materiałów edukacyjnych, takich jak poradniki, kursy, repetytoria i podręczniki, z udziałem uznanych metodyków, naukowców i ekspertów. Oprócz tradycyjnych wydań ma w asortymencie też platformę internetową WSiPnet z wersjami cyfrowymi podręczników, a także Klub Nauczyciela.

W co, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Nie zapomnij o zeszytach. Plus na stronach www szkół często można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: długopisy, ołówki, kredki, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj, że uczniowi otoczonemu przedmiotami, które lubi, takich jak piórnik z ulubionym bohaterem czy plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole raźniej. Sprawdź, jakie produkty szkolne polecamy w Bee.pl. Mamy tak szeroki wybór, że na pewno znajdziesz coś inspirującego.


Czy jeśli zaszła pomyłka podczas kupowania to mogę zwrócić lub wymienić podręcznik?
Oczywiście, że możesz zwrócić nietrafiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz dokonac zwrotu produktu, dowiesz się na tej stronie.


Szczegóły - Poznajemy przyrodę. Szkoła podstawowa. Klasa 4. Podręcznik

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>