Ponad słowami 2. Część 2. Język polski. Zakres podstawowy i rozszerzony. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum

Podręcznik Ponad słowami dla klasy 2 część 2, obejmujący pozytywizm, w przystępny sposób przedstawia obraz epoki literackiej. Pozwala harmonijnie łączyć treści literackie, kulturowe oraz językowe. Charakteryzuje się uporządkowaniem poszczególnych obszarów nauczania w czytelnie oznaczonych blokach....
43,61 * 49,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 42,98 zł

Opis

Podręcznik Ponad słowami dla klasy 2 część 2, obejmujący pozytywizm, w przystępny sposób przedstawia obraz epoki literackiej. Pozwala harmonijnie łączyć treści literackie, kulturowe oraz językowe.

 • Charakteryzuje się uporządkowaniem poszczególnych obszarów nauczania w czytelnie oznaczonych blokach.
 • Umożliwia rozwijanie umiejętności czytania utworów literackich z uwzględnieniem kluczowych dla nich kontekstów: historycznego, artystycznego, filozoficznego i społecznego.
 • Dzięki kompleksowemu opracowaniu tekstów ułatwia ich sprawne i gruntowne omówienie.
 • Ukazuje dialog z tradycją oraz korespondencję literatury z innymi tekstami kultury poprzez ciekawe i różnorodne propozycje współczesnych nawiązań, m.in. literackich i filmowych.
 • Kładzie nacisk na funkcjonalne kształcenie językowe, zintegrowane z kształceniem literackim.
 • Wspomaga rozwijanie umiejętności retorycznych i ich stosowanie w budowaniu wypowiedzi ustnych i pisemnych.
 • Wspiera samokształcenie dzięki przemyślanemu systemowi powtórkowemu w podsumowaniach rozdziałów.
 • Pozwala systematycznie kształcić umiejętności wymagane na maturze, takie jak: interpretacja tekstu, krytyczne czytanie tekstu, kompetencje językowe i tworzenie wypowiedzi.

FAQ

Sekcja FAQ

Kto napisał "Ponad słowami 2. Część 2. Język polski. Zakres podstawowy i rozszerzony. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum"?
Anna Cisowska, Joanna Kościerzyńska, Helena Kusy, Anna Równy, Aleksandra Wróblewska są autorami tej książki.
Są autorami zaledwie kilku podręczników szkolnych, ale są one wartościowe. Często autorzy podręczników szkolnych mają wysokie kompetencje w dziedzinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko niewiele materiałów edukacyjnych, skupiając się bardziej na zgłębianiu dziedziny nauczania. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. Nie dla każdego zdarza się, że łączenie doświadczenia i wiedzy, z ich przekazywaniem dalej idą w parze.
 
Które wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
"Ponad słowami 2. Część 2. Język polski. Zakres podstawowy i rozszerzony. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum" opublikowało Wydawnictwo Nowa Era.

 
Jaki numer zatwierdzenia MEN ma opisywany podręcznik?
1014/4/2020 - nr dopuszczenia MEN tego podręcznika szkolnego. Numer MEN, czyli rozwijając skrót: numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, znajdujący się na podręcznikach szkolnych informuje nauczyciela o tym, że minister oficjalnie dopuścił podręcznik do użytku edukacyjnego. Wbrew obiegowej opinii termin "podręcznik" powinien dotyczyć wyłącznie książki do nauki posiadającej numer dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi obecnego programu nauczania?
Tak, "Ponad słowami 2. Część 2. Język polski. Zakres podstawowy i rozszerzony. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum" został stworzony zgodnie z obowiązującymi w dniu wydania numeru wytycznymi programu nauki. Podręcznik posiada numer dopuszczenia MEN, co w praktyce oznacza, że został zweryfikowany pod kątem merytorycznym.

 
Jak zweryfikować, czy to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
3 kroki do sprawdzenia poprawności zamawianych książek do szkoły z listą potrzebnych:
 • Zdobądź listę niezbędnych do kupienia podręczników w szkole.
 • Zweryfikuj na tytuł, nr MEN, autora, wydawnictwo.
 • Sprawdź, czy wymienione wyżej szczegóły znajdują się w opisie kupowanego produktu.

 
Do której serii podręczników szkolnych należy "Ponad słowami 2. Część 2. Język polski. Zakres podstawowy i rozszerzony. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum"?
Tytuł jest częścią serii "Ponad Słowami".
Wraz z innymi składowymi cyklu, podręcznik ten ma za zadanie dostarczyć kompleksowych materiałów edukacyjnych, które pomogą ich uważnym studentom rozwijać wiedzę jak również umiejętności w sposób zorganizowany oraz systematyczny.

 
Jakiego zakresu wiedzy jest ten podręcznik?
Ten podręcznik jest przeznaczony dla poziomu zarówno podstawowego jak i rozszerzonego.

 
O wydawcy opisywanego podręcznika szkolnego:
Nowa Era to wydawnictwo edukacyjne, które wyróżnia się dzięki swojemu nowoczesnemu i holistycznemu podejściu do edukacji. Skupiając się na innowacyjnyh metodach pracy z dziećmi w wieku szkolnym, zyskało zaufanie tysięcy nauczycieli i szkół na terenie całej Polski.
 
Dla uczniów której klasy i na jakim stopniu edukacji jest wymagany ten wspomniany podręcznik?
Książka została wydana dla uczniów klas LO 2. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, pamiętaj, aby dobrać podręcznik dopasowany do poziomu edukacji, na którym obecnie znajduje się uczeń.
 
Dla jakiego przedmiotu ta książka jest sugerowana?
Przedstawiony podręcznik dedykowany jest jednemu wybranemu działowi nauki, jakim jest język polski.

 
Która to część książki?
To wydanie stanowi 2 część.

 
Ile stron zawiera ta pozycja?
Ten tytuł ma 336 stron. Jest wypełniony edukacyjną treścią udoskonaloną graficznie. Zawarto w nim wartościowe i starannie dobrane materiały, które dostarczają wymaganą wiedzę z danego zakresu.

 
O serii opisywanego podręcznika szkolnego:
Ponad słowami to seria podręczników szkolnych do nauki języka polskiego, od lat cieszy się sławą uczniów oraz nauczycieli. Zalety materiałów edukacyjnych z serii Ponad słowami:

 • Przejrzysty układ treści,
 • Zapewniają ciekawą naukę – formy przekazu ukierunkowane na wymagania współczesnej młodzieży,
 • Kładą duży nacisk na wszechstronną edukację kulturową - nie tylko literatura, ale także teatr, muzyka, film,
 • Wspierają kompleksowe przygotowanie się do matury (część ustna i pisemna),
 • Pomagają przypomnieć wiedzę z wcześniejszych lat nauki,
 • Zawierają pomoce multimedialne wspierające prowadzenie lekcji i zrozumienie treści,
 • Zachęcają uczniów do eksplorowania świata kultury i dyskusji o kulturze i historii literatury polskiej.

 
Co powinien posiadać uczeń oprócz podręczników?
Na stronach www szkół często można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: przybory do pisania, przybory do rysowania, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj o zakupie odpowiednich zeszytów. Pamiętaj, że uczniowi używającemu przedmiotów, które lubi, np. piórnik z ulubionym bohaterem oraz plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole weselej. Sprawdź, jakie przybory szkolne polecamy w Bee.pl. Mamy tak imponujący wybór, że z dużym prawdopodobieństwem znajdziesz coś interesującego.

 
Czy w razie pomyłki mogę wymienić lub zwrócić podręcznik?
Oczywiście, że możesz zwrócić nietrafiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób można zwrócić produkt, dowiesz się tutaj.

 

Szczegóły - Ponad słowami 2. Część 2. Język polski. Zakres podstawowy i rozszerzony. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>