Historia 4. Podręcznik. Część 2. Liceum i technikum. Zakres podstawowy

Podręcznik  Historia 4.  Zakres podstawowy został przygotowany  dla uczniów klasy 4 liceów ogólnokształcących i techników, którzy kontynuują naukę przedmiotu historia w zakresie podstawowym. Autorzy podręcznika skupili się na przekazaniu wszystkich  umiejętności, które są niezbędne do zdania...
40,99 * 45,18 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 37,95 zł

Opis

Podręcznik  Historia 4.  Zakres podstawowy został przygotowany  dla uczniów klasy 4 liceów ogólnokształcących i techników, którzy kontynuują naukę przedmiotu historia w zakresie podstawowym.

Autorzy podręcznika skupili się na przekazaniu wszystkich  umiejętności, które są niezbędne do zdania egzaminu maturalnego.  Każdy dział zaczyna się  spisem tematów z danego obszaru.  Bezpośrednio pod tytułem rozdziału znajduje się informacja, jakie umiejętności zostaną opanowane na lekcji. Publikacja w toku narracji zawiera  wytłuszczenia najważniejszych treści, a także hasła na marginesach, które zwracają uwagę na  ważne definicje i pojęcia do zapamiętania.

Te same najistotniejsze nazwy i informacje zostaną jeszcze raz przywołane w  podsumowaniu lekcji. Elementem porządkującym wiedzę są  tabele, wykresy oraz grafiki w postaci przekrojów i schematów. Przygotowanie do matury ułatwiają umieszczone  po każdym temacie zadania do rozwiązania oraz blok ćwiczeniowy na końcu każdego działu  zawierający typowe polecenia egzaminacyjne.

Ogromnym atutem podręcznika są przepiękne zdjęcia.

FAQ

Rozwiewamy wątpliwości! Sprawdź najczęstsze pytania i odpowiedzi

Kto napisał "Historia 4. Podręcznik. Część 2. Liceum i technikum. Zakres podstawowy"?
Janusz Ustrzycki, Mirosław Ustrzycki są autorami tej książki.
Są autorami paru podręczników, ale ich treści są bardzo wartościowe. Często autorzy podręczników szkolnych mają wysokie kompetencje w dyscyplinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko 1 - 2 materiałów szkolnych, skupiając się na poznawaniu dziedziny nauczania. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. Nie dla każdego zdarza się, że łączenie wiedzy z ich przekazywaniem idą w parze.

Które wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Książka Historia 4. Podręcznik. Część 2. Liceum i technikum. Zakres podstawowy została opublikowana przez Wydawnictwo Operon.


Jak zweryfikować, czy to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
By zwiększyć prawdopodobieństwo udanych zakupów książek szkolnych:
1. Zdobądź listę niezbędnych do kupienia podręczników w szkole.
2. Zwróć uwagę na zgodność tytułu, autora, wydawnictwa.
3. Upewnij się, że wymienione informacje znajdują się w opisie oglądanego produktu.


W kontekście którego przedmiotu ta książka jest przydatna?
Przedstawiony podręcznik dedykowany jest jednemu wybranemu działowi nauki, którym jest historia.


Ile stron zawiera ta pozycja?
272 stanowi objętość stronicową książki Historia 4. Podręcznik. Część 2. Liceum i technikum. Zakres podstawowy.
Jest wypełniona edukacyjną treścią upiększoną grafikami. Zawarto w niej wartościowe i starannie dobrane informacje, które dostarczają wymaganą wiedzę z danego przedmiotu.


O wydającym ten podręcznik:
Operon to wydawnictwo pedagogiczne, które specjalizuje się w dostarczaniu publikacji, dotyczących wszystkich poziomów edukacji - od początkowej edukacji szkolnej aż do poziomu szkół ponadpodstawowych. Publikuje materiały pozwalające przygotować się do egzaminów końcowych, które są zgodne z bieżącą podstawą programową i przygotowane we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Repetytoria są urozmaicone wieloma pomocami naukowymi i plikami multimedialnymi, które można kupić w pakietach lub oddzielnie. Takie wszechstronne i kompleksowe podejście do edukacji powoduje, że Operon jest docenianym partnerem dla nauczycieli, uczniów oraz rodziców.

Jaki jest zakres wiedzy podręcznika Historia 4. Podręcznik. Część 2. Liceum i technikum. Zakres podstawowy?
Ta książka jest przygotowana do wykorzystania na poziomie podstawowym.


Która to część książki?
To wydanie stanowi 2 część.


W co jeszcze, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Na stronach internetowych szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: długopisy, ołówki, kredki, artykuły plastyczne i kreatywne. Miej na uwadze nabycie zeszytów. Plecak w ulubionym kolorze, piórnik z wizerunkiem ukochanego bohatera... W rok szkolny warto wejść energetycznie i w dobrym stylu. Dedykowane artykuły wyprawkowe dostarczą radości, a nawet dodać nieco pewności siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą zainspirować do pracy twórczej. Sprawdź produkty do szkoły, z którymi, w naszej opinii, warto rozpocząć rok szkolny.


Czy mogę zwrócić lub wymienić kupiony podręcznik?
Produkty nie podlegają wymianie, ale pamiętaj o tym, że nietrafiony podręcznik kupiony online możesz zwrócić, i w zamian zakupić ten właściwy. Chcesz wiedzieć więcej o tym, jak zwracać podręczniki? Komplet informacji znajdziesz tutaj.


Szczegóły - Historia 4. Podręcznik. Część 2. Liceum i technikum. Zakres podstawowy

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>