Informatyka Europejczyka. Cześć 2. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych. Zakres podstawowy

Technologia informacyjna i informatyka to dziedziny, których wykorzystanie i dostępność stale rosną, a tempo zachodzących w nich zmian jest nieporównywalne z rozwojem innych dyscyplin. Umiejętność biegłego posługiwania się komputerem i urządzeniami peryferyjnymi oraz znajomość obsługi pakietów...
54,99 * 59,00 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 55,99 zł

Opis

Technologia informacyjna i informatyka to dziedziny, których wykorzystanie i dostępność stale rosną, a tempo zachodzących w nich zmian jest nieporównywalne z rozwojem innych dyscyplin. Umiejętność biegłego posługiwania się komputerem i urządzeniami peryferyjnymi oraz znajomość obsługi pakietów biurowych są obowiązkowe na rynku pracy. Wkrótce każdy z nas będzie musiał legitymować się wiedzą z zakresu programowania oraz gromadzenia, analizowania i prezentowania danych pochodzących z różnych źródeł. Rolą szkoły, a w szczególności nauczyciela przedmiotu, jest zaznajomienie uczniów z tą wiedzą w stopniu, który umożliwi im samodzielne zgłębianie tematu.

Informatyka w szkole ponadpodstawowej na poziomie podstawowym:

  • jest przedmiotem obowiązkowym prowadzonym we wszystkich klasach
  • nie jest przedmiotem maturalnym
  • tanowi podstawę do nauczania informatyki na poziomie rozszerzonym

Dzięki pracy z książką Informatyka Europejczyka. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych. Zakres podstawowy. Część 2 poszerzysz swoje umiejętności programowania w języku Python. Poznasz proste algorytmy liczbowe i tekstowe oraz nauczysz się je stosować. Opanujesz podstawy kryptografii i kryptoanalizy. Sporą część podręcznika zajmują zagadnienia związane z bazami danych. Dowiesz się, jak gromadzić dane pochodzące z różnych źródeł w tabeli arkusza kalkulacyjnego. Z wykorzystaniem odpowiednich narzędzi będziesz przygotowywać dokumenty seryjne, tworzyć tabele i wykresy przestawne. Przygotujesz formularze, kwerendy i raporty w relacyjnej bazie danych.

W skład kompletnego pakietu edukacyjnego dla szkoły ponadpodstawowej wchodzą także podręczniki:

  • Informatyka Europejczyka. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych. Zakres podstawowy. Część 1I
  • Informatyka Europejczyka. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych. Zakres podstawowy. Część
  • Informatyka Europejczyka. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych. Zakres rozszerzony. Część 1
  • Informatyka Europejczyka. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych. Zakres rozszerzony. Część 2

Podręczniki z serii Informatyka Europejczyka ułatwią uczniom zdobywanie wiedzy i umiejętności podczas wykonywania ćwiczeń praktycznych, a nauczycielom ... przekazywanie nowego materiału w interesujący i niebanalny sposób.

Wciśnij Enter i do dzieła!

FAQ

Sekcja Q&A

Kto napisał "Informatyka Europejczyka. Cześć 2. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych. Zakres podstawowy"?
Danuta Korman, Grażyna Szabłowicz-Zawadzka to autorzy tego tytułu.
Są autorami zaledwie kilku podręczników, ale te treści są wyjątkowo wartościowe. Często autorzy podręczników szkolnych mają wysokie kompetencje w dziedzinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko do dwóch podręczników edukacyjnych, skupiając się na eksploracji dziedziny nauczania. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. Dla niewielu zdarza się, że łączenie wiedzy z ich przekazywaniem dalej idą w parze.

Które wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Szkolny niezbędnik "Informatyka Europejczyka. Cześć 2. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych. Zakres podstawowy" został wydany przez Wydawnictwo Helion Edukacja.


Jak zyskać pewność, czy to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Zweryfikuj dokładnie wykaz książek obowiązujących w Twojej szkole w bieżącym roku szkolnym. Zwróć uwagę na tytuł, autora/autorów oraz wydawnictwo. Pamiętaj, że każda szkoła może mieć inne wymagania dotyczące wykazu podręczników. Z tego powodu warto uzyskać informacje bezpośrednio od wychowawców bądź z wykazu podręczników szkolnych otrzymanych w szkole.


Do której serii podręczników szkolnych należy "Informatyka Europejczyka. Cześć 2. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych. Zakres podstawowy"?
Tytuł należy do popularnej serii "Seria Informatyka Europejczyka. Zakres podstawowy oraz rozszerzony".
Wraz z innymi tytułami z cyklu, ta książka ma za zadanie dostarczyć kompleksowych materiałów dydaktycznych, które pomogą uczniom rozwijać wiedzę i umiejętności w sposób zorganizowany oraz systematyczny.


Jakiego zakresu wiedzy dotyczy ten podręcznik?
Ta książka jest przeznaczona do wykorzystania na poziomie podstawowym.


Dla uczniów której klasy i na jakim etapie nauki jest potrzebny ten wspomniany podręcznik?
Książka została wydana dla uczniów klas LO 1-4. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od nauczyciela, to pamiętaj, by dobrać podręcznik pasujący do poziomu edukacji, na którym znajduje się uczeń.

Do zdobywania wiedzy, z jakiego przedmiotu ta publikacja jest rekomendowana?
Przedstawiony podręcznik dedykowany jest jednemu, specyficznemu działowi nauki, jakim jest informatyka.


Ile stron zawiera ta pozycja?
Książka liczy 160 stron.
Jest wypełniona edukacyjną treścią uatrakcyjnioną ilustracjami. Zawarto w niej ważne i starannie dobrane materiały, które utrwalają wiedzę z danego zakresu.


Co, obok podręczników, warto kupić na nowy rok szkolny?
Nie zapomnij o odpowiednich zeszytach. Na stronach www szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: przybory do pisania, kredki, artykuły plastyczne i kreatywne. Plecak z motywem z ulubionej gry, piórnik z wizerunkiem ukochanego bohatera... W rok szkolny warto wejść energetycznie i we własnym stylu! Dedykowane artykuły wyprawkowe mogą dostarczyć radości, a nawet zwiększyć nieco pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą zainspirować do pracy twórczej. Sprawdź wyposażenie szkolne, z którymi warto rozpocząć rok szkolny.


Czy jeśli pomylę się podczas kupowania to czy mogę zwrócić lub wymienić podręcznik?
Nie wymieniamy produktów, ale pamiętaj o tym, że przy zakupie online zawsze możesz zwrócić, i w zamian zakupić odpowiedni. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak zwracać produkty? Wszystkie informacje znajdziesz na tej stronie.


Szczegóły - Informatyka Europejczyka. Cześć 2. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych. Zakres podstawowy

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>