MATeMAtyka 4. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe

Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych „MATeMAtyka” do zakresu podstawowego i rozszerzonego w przystępny sposób wprowadza w zagadnienia matematyczne. Umożliwia lepsze zrozumienie treści prezentowanych na lekcji oraz ułatwia efektywną pracę w domu. Wyróżnienie treści rozszerzonych pozwala świadomie...
56,98 * 64,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 55,63 zł

Opis

Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych „MATeMAtyka” do zakresu podstawowego i rozszerzonego w przystępny sposób wprowadza w zagadnienia matematyczne. Umożliwia lepsze zrozumienie treści prezentowanych na lekcji oraz ułatwia efektywną pracę w domu. Wyróżnienie treści rozszerzonych pozwala świadomie przygotowywać się do egzaminu maturalnego.

  • Małe porcje teorii umożliwiają uczenie się krok po kroku, a powiązania między nimi sprawiają, że wiedza matematyczna układa się w całość.
  • Przypomnienie w toku lekcji treści z poprzednich klas pozwala sprawnie wejść w nowy temat, a wyróżnione kolorem definicje i twierdzenia ułatwiają znalezienie potrzebnych informacji.
  • Nawiązania do sytuacji z życia codziennego sprawiają, że zapamiętywanie i przyswajanie nowych wiadomości jest łatwiejsze.
  • Pokazanie kilku metod rozwiązania tego samego zadania na stronach Sposób na zadanie pozwala porównywać rozwiązania i zapamiętać, że każde zadanie można rozwiązać kilkoma metodami.
  • Zestawy zadań Przed obowiązkową maturą z matematyki i Przed maturą z matematyki po każdym dziale pozwalają na kształcenie na poziomie rozszerzonym umiejętności rozwiązywania zadań typu maturalnego i systematyczne przygotowywanie się do egzaminu maturalnego już od klasy 1.
  • Obszerny dział Powtórzenie pozwala gruntownie powtórzyć materiał z całego czteroletniego cyklu nauczania.

FAQ

Rozwiewamy wątpliwości. Sprawdź FAQ

Kto jest autorem "MATeMAtyka 4. Podręcznik do matematyki dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony"?
Wojciech Babiański, Lech Chańko, Joanna Czarnowska, Jolanta Wesołowska to autorzy tego tytułu.
Są autorami niewielu podręczników, ale są one wyjątkowo wartościowe. Autorzy podręczników mają wysokie kompetencje w dyscyplinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko 1 - 2 materiałów szkolnych, skupiając się bardziej na poznawaniu dziedziny nauki. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. W przypadku niewielu zdarza się, że łączenie doświadczenia oraz wiedzy, z ich przekazywaniem dalej idą w parze.
 
Jakie wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Pozycja "MATeMAtyka 4. Podręcznik do matematyki dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony" została opublikowana przez Wydawnictwo Nowa Era.

 
Jaki jest numer dopuszczenia MEN tego podręcznika?
988/4/2022 jest nr dopuszczenia MEN tego podręcznika. Nr MEN, czyli po rozwinięciu skrótu: numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, umieszczony na podręcznikach szkolnych informuje ucznia o tym, że ministerstwo oficjalnie dopuściło podręcznik do użytku edukacyjnego. Co do zasady termin podręcznik powinien być używany wyłącznie w przypadku książki do nauczania posiadającej numer dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi aktualnego programu nauczania?
Tak, "MATeMAtyka 4. Podręcznik do matematyki dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony" został stworzony zgodnie z obowiązującymi w dniu przyznania numeru wytycznymi programu szkolnego. Podręcznik został oznaczony numerem dopuszczenia MEN, co oznacza, że został zweryfikowany w kwestii zgodności z programem nauczania.

 
Skąd mam wiedzieć, że to ten podręcznik muszę kupić?
Sprawdź dokładnie wykaz książek obowiązujących w Twojej szkole w danym roku szkolnym. Zwróć szczególną uwagę na numer dopuszczenia MEN, tytuł, autora/autorów oraz wydawnictwo. Miej na uwadze, że każda placówka może mieć inne wymagania dotyczące podręczników. Dlatego warto jest uzyskać informacje bezpośrednio od wychowawców bądź z wykazu podręczników szkolnych opublikowanych w szkole.

 
Jaki jest zakres wiedzy tego podręcznika?
Książka ta jest skierowana dla osób na poziomie zarówno podstawowym jak i rozszerzonym.

 
Przeczytaj o wydawcy tego podręcznika:
Nowa Era to nie tylko wydawca podręczników, lecz także partner dla nauczycieli, rodziców i uczniów, zapewniający najnowsze materiały edukacyjne. Swoim nietypowym podejściem do nauczania, inspirowane metodologią holistyczną, zyskało zaufanie tysięcy szkół oświatowych na terenie całego kraju.
 
Dla uczniów której klasy i na jakim szczeblu edukacji jest wymagany ten wspomniany podręcznik?
Książka jest przeznaczona dla uczniów klas LO 4. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od nauczyciela, pamiętaj, by dobrać podręcznik dopasowany do poziomu edukacji, na którym obecnie jest uczeń.
 
Do zgłębiania wiedzy, z którego przedmiotu ta książka jest przydatna?
Podręcznik wydano do nauki przedmiotu matematyka.

 
Z ilu stron składa się ten podręcznik?
344 jest długością książki MATeMAtyka 4. Podręcznik do matematyki dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony.
Jest wypełniona edukacyjną treścią udoskonaloną ilustracjami. Zawiera ważne i starannie dobrane materiały, które utrwalają wiedzę z danego zakresu.

 
W co jeszcze, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Na stronach www szkół często można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: długopisy, ołówki, mazaki, artykuły plastyczne i kreatywne. Miej na uwadze zakup zeszytów. Plecak z motywem z ulubionej gry, piórnik z wizerunkiem ukochanego bohatera... W rok szkolny warto wejść z werwą i w dobrym stylu! Dedykowane artykuły szkolne mogą dostarczyć radości, a nawet zwiększyć pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą zainspirować do pracy twórczej. Sprawdź zestawy do szkoły, z którymi, w naszej opinii, warto zacząć nowy rok szkolny.

 
Czy jeśli pomylę się podczas zakupów to czy mogę zwrócić lub wymienić podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić zakupiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób można dokonac zwrotu produktu, dowiesz się na tej stronie.

 

Szczegóły - MATeMAtyka 4. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>