Przygody Fenka. Cechy III. Empatia

Rodzina Fenków ma dzisiaj pecha. Fenia skaleczyła się w kolano, tata stłukł swój ulubiony kubek, a mama nie może znaleźć najładniejszego naszyjnika. Tylko Fenkowi nie przydarzyło się nic złego. Dlaczego w takim razie jest smutny? Wprowadzenie do treści: Czy odczuwacie empatię? Czym właściwie jest...
9,36 * 12,80 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 9,36 zł

Opis

Rodzina Fenków ma dzisiaj pecha. Fenia skaleczyła się w kolano, tata stłukł swój ulubiony kubek, a mama nie może znaleźć najładniejszego naszyjnika. Tylko Fenkowi nie przydarzyło się nic złego. Dlaczego w takim razie jest smutny?

Wprowadzenie do treści:

Czy odczuwacie empatię? Czym właściwie jest empatia? Najprościej można powiedzieć, że jest to "zarażanie się" emocjami. Warto pamiętać, że dzieci uczą się obserwując rodziców. Zatem to, czy nasze dziecko będzie osobą empatyczną zależy m. in. od tego, czy będziemy wykazywać zachowania empatyczne w stosunku do innych osób. Zrozumieć ten temat pozwoli wspólne czytanie nowej książeczki.

Korzyści:

dziecko zrozumie, czym jest empatia dowie się, w jakich sytuacjach można odczuwać emocje wspólnie z innymi przekona się, że współodczuwanie jest cechą pozytywną.

Dominika Gałka jest autorem książki "Przygody Fenka. Cechy III. Empatia".

Publikacja pt. "Przygody Fenka. Cechy III. Empatia" została zakwalifikowana do kategorii Bajki wiersze i opowiadania. Idealnie przydaje się do czytania o każdej porze dnia, również przed snem. Radosne historyjki z morałem dają dziecku wartościową rozrywkę oraz tłumaczą świat. Krótka forma to świetny sposób na to, by kilkuletnie dziecko zachowało uwagę. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Publikacje dla dzieci w wieku 3-7 lat są bardzo pomocnym narzędziem wspierającym wzmożony rozwój malucha w tym czasie.

Czytanie książeczek ma liczne zalety i wspomaga rozwój dzieci na różnych płaszczyznach:

  • Kontakt z książką działa korzystnie na rozwój intelektualny dziecka. Poprawia logiczne myślenie i umiejętność rozwiązywania problemów.
  • Dzięki lekturze rozbudza się w nich ciekawość świata. Ta książeczka z całą pewnością skłoni malucha do zadawania licznych pytań.
  • Ładne, kolorowe obrazki stymulują wyobraźnię, wzmacniają przeżycia i zwiększają kreatywność.
  • Czytanie jest również bardzo dobrym sposobem kształcenia zdolności mówienia i umiejętności opowiadania.
  • Czytanie to wspaniała zabawa dla dziecka i opiekuna. Przeznaczając szkrabowi czas, budujesz z nim więź.

Książkę wydano w miękkiej okładce. Dzięki temu, że jest lekka, wyruszając na zewnątrz, bez przeszkód można ją spakować dziecku do torby lub plecaka.

Jeśli po ukończeniu książki, dziecko będzie miało ochotę na ciąg dalszy perypetii bohaterów tej serii, nie zastanawiaj się - kup dla niego też inne części z serii "Przygody Fenka".

Jest to dość krótka lektura - jej długość: 22 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane książeczki. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może być różne. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długie godziny.

Pozycja Przygody Fenka. Cechy III. Empatia została opublikowana przez Wydawnictwo Edukacyjne Sobik. Jeśli ta książeczka będzie odpowiadała szkrabowi, to zobacz również inne publikacje od tego wydawcy.

Ten tytuł to idealny przykład, że nie musisz wydawać dużych kwot, by zapewnić maluchowi dostęp do wartościowej rozrywki, takiej jak książki lub kolorowanki.