Przygody Fenka. Cechy III. Wytrwałość

Fenek dostał od rodziców wspaniały prezent - rower! Bardzo się cieszy ale jednocześnie trochę się martwi, bo nie umie jeszcze na nim jeździć. Co zrobi Fenek, żeby opanować nową umiejętność, i kto mu w tym pomoże? Bywa, że dzieci zniechęcają się niepowodzeniami. Nie chcą podejmować kolejnych prób,...
9,36 * 12,80 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 9,66 zł

Opis

Fenek dostał od rodziców wspaniały prezent - rower!

Bardzo się cieszy ale jednocześnie trochę się martwi, bo nie umie jeszcze na nim jeździć. Co zrobi Fenek, żeby opanować nową umiejętność, i kto mu w tym pomoże? Bywa, że dzieci zniechęcają się niepowodzeniami. Nie chcą podejmować kolejnych prób, denerwują się, smucą. Przed rodzicem staje wtedy nie lada wyzwanie, aby wytłumaczyć dziecku, dlaczego warto próbować, nie poddawać się, szukać sposobu, aby sprostać zadaniu. Przy czym trzeba również pamiętać o tym, że porażka jest również częścią życia. Wśród cennych rad od Eksperta znajdziecie również te motywujące do większej wytrwałości, a warto uczyć wytrwałości dzieci już od najmłodszych lat i pokazywać im, że na końcu drogi czeka nagroda, np. nowa umiejętność.

Korzyści:

  • dziecko pozna, czym jest wytrwałość;
  • dowie się, że ćwiczenia nowej umiejętności pozwolą na jej opanowanie;
  • zrozumie, jak ważne jest wsparcie bliskich osób.

Za treścią historyjki "Przygody Fenka. Cechy III. Wytrwałość" stoi Dominika Gałka.

Książka pt. "Przygody Fenka. Cechy III. Wytrwałość" została zakwalifikowana do działu Bajki wiersze i opowiadania. Świetnie sprawdza się do czytania o każdej porze dnia, również przed zaśnięciem. Pozytywne historyjki z morałem zapewniają dziecku świetną rozrywkę oraz tłumaczą świat. Krótka forma to doskonały pomysł, aby kilkuletnie dziecko utrzymało uwagę. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Dzieci w wieku 3-7 lat rozwijają się w tym okresie bardzo intensywnie. Zachodzące procesy warto wspierać m.in. za pomocą adekwatnych lektur.

Czytanie książeczek ma mnogie zalety i wspiera rozwój dzieci na wielu płaszczyznach:

  • Poprawia zdolność zrozumienia historii, co wpływa na rozwój intelektualny małego człowieka.
  • Rozbudza w nich ciekawość świata.
  • Kontakt dzieci z kolorowymi obrazkami pomaga kształcić w nich wrażliwość na sztukę i wspomaga rozwój kreatywności dziecka.
  • Czytanie jest również nieocenionym sposobem doskonalenia umiejętności mowy i umiejętności opowiadania.
  • Czytanie to doskonała zabawa dla dziecka i rodzica. Spędzając wartościowy czas z maluchem, budujesz z nim relację.

Publikację wydano w miękkiej okładce. Dzięki temu, że nie waży za dużo, wychodząc z domu na pozadomową przygodę, bez problemu można ją spakować dziecku do torby.

Jeśli po przeczytaniu książeczki, dziecko będzie chciało poznać ciąg dalszy losów bohaterów tej serii, nie zastanawiaj się i sprawdź także inne części z cyklu "Przygody Fenka".

Jest to bardzo krótka produkcja - ma 22 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane książeczki. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długi czas.

Publikacja "Przygody Fenka. Cechy III. Wytrwałość" została opublikowana przez Wydawnictwo Edukacyjne Sobik. Jeśli ta książeczka będzie odpowiadała dziecku, to wybierz także pozostałe tytuły od tego wydawcy.

Jeśli Twój zasób pieniędzy jest niewielki, warto zwrócić uwagę na tę książkę.