Oblicza geografii 2. Maturalne karty pracy dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe

Maturalne karty pracy „Oblicza geografii 2” to znana publikacja w nowej odsłonie, skorelowana z podręcznikiem, udoskonalona o nowe rozwiązania zapewniające solidne wsparcie w przygotowaniach do egzaminu maturalnego. Oswajają z formą zadań maturalnych poprzez prezentację zadań typu maturalnego...
27,55 * 30,50 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 26,21 zł

Opis

Maturalne karty pracy „Oblicza geografii 2” to znana publikacja w nowej odsłonie, skorelowana z podręcznikiem, udoskonalona o nowe rozwiązania zapewniające solidne wsparcie w przygotowaniach do egzaminu maturalnego.

 • Oswajają z formą zadań maturalnych poprzez prezentację zadań typu maturalnego uporządkowanych według rozdziałów z podręcznika.
 • Pomagają kształcić umiejętność rozwiązywania zadań maturalnych dzięki przykładowym zadaniom rozwiązywanym krok po kroku.
 • Pomagają wyćwiczyć umiejętności często sprawdzane na maturze dzięki zadaniom CKE wybranym do każdego rozdziału.
 • Ułatwiają wyćwiczenie umiejętności analizy i interpretacji map, fotografii, rysunków i wykresów poprzez rozwiązywanie zadań zawierających różnorodny materiał ilustracyjny.
 • Umożliwiają przekrojowe sprawdzenie wiedzy i umiejętności po klasie 2 za pomocą Zestawu zadań maturalnych, który znajduje się na końcu publikacji.

FAQ

Rozwiewamy wątpliwości! Sprawdź sekcję Q&A

Kto napisał "Oblicza geografii 2. Maturalne karty pracy dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe"?
Autorami książki są Violetta Feliniak, Ewa Jaworska, Bogusława Marczewska, Sebastian Ropel.
Są autorami paru podręczników szkolnych, ale są one bardzo wartościowe. Często autorzy podręczników szkolnych mają wyższe stopnie naukowe w dziedzinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko jeden do dwóch podręczników szkolnych, skupiając się bardziej na poznawaniu dziedziny nauki. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. Nie dla każdego zdarza się, że łączenie doświadczenia, a także wiedzy, z ich przekazywaniem dalej idą w parze.
 
Które wydawnictwo opracowało tę książkę?
"Oblicza geografii 2. Maturalne karty pracy dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe" wydało Wydawnictwo Nowa Era.

 
Skąd powinnam lub powinienem wiedzieć, że to ten podręcznik muszę kupić?
Zweryfikuj dokładnie wykaz książek w Twojej szkole w danym roku szkolnym. Zwróć szczególną uwagę na tytuł, autora bądź autorów oraz wydawnictwo. Pamiętaj, że każda placówka może mieć inne wymagania dotyczące wykazu podręczników. Z tego powodu warto jest uzyskać informacje bezpośrednio od nauczycieli lub z listy podręczników szkolnych opublikowanych w szkole.

 
Kilka słów o wydawnictwie tego podręcznika szkolnego:
Nowa Era to wydawnictwo edukacyjne,wyróżniające się na tle innych dzięki swojemu nowatorskiemu i holistycznemu podejściu do edukacji. Skupiając się na innowacyjnyh sposobach pracy z młodzieżą, zyskało zaufanie dziesiątek tysięcy nauczycieli i placówek oświatowych w całej Polsce.
 
Jaka jest liczba stron w tym podręczniku?
Ta książka ma 160 stron.
Jest wypełniona edukacyjną treścią udoskonaloną obrazkami i ilustracjami. Zawiera znaczące, starannie dobrane materiały, które dostarczają wymaganą wiedzę z danego przedmiotu.

 
Dla uczniów której klasy i na jakim szczeblu edukacji jest wymagany ten wspomniany podręcznik?
Publikacja została wydana dla uczniów klas LO 2. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od nauczyciela, pamiętaj, aby dobrać podręcznik odpowiedni do poziomu edukacji, na którym obecnie jest uczeń.
 
W kontekście którego przedmiotu ta książka jest potrzebna?
Publikacja ta jest stworzona do zrozumienia geografii.

 
Do której serii publikacji edukacyjnych należy "Oblicza geografii 2. Maturalne karty pracy dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe"?
Tytuł ten jest częścią popularnej serii "OBLICZA GEOGRAFII".
Wraz z innymi częściami cyklu, podręcznik ten ma na celu dostarczenie kompleksowych materiałów edukacyjnych, które pomogą ich uważnym studentom rozwijać wiedzę, a także umiejętności w sposób systematyczny i zorganizowany.

 
Jaki zakres obejmuje ten podręcznik?
Ten podręcznik jest dedykowany dla poziomu rozszerzonego. Dla uczniów bardziej zaawansowanych.

 
Do czego służą karty pracy?
Karty pracy to dodatkowe narzędzia edukacyjne zawarte w podręcznikach lub dołączane do nich, które zawierają różne ćwiczenia i zadania.

 
Kilka słów o serii tego podręcznika:
Oblicza geografii z wydawnictwa Nowa Era to seria podręczników szkolnych, a także pomocy naukowych przeznaczonych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Seria zawiera solidnie przygotowane materiały pomocne w nauczaniu geografii, w szczególności społeczno-ekonomicznej, fizycznej i geografii naszej ojczyzny. Podręczniki skutecznie wspierają przygotowania do matury, zachęcają uczących się do kontynuowania nauki geografii nie tylko w szkole średniej, ale także na na studiach.

Z pasją i wiedzą napisany podręcznik, intuicyjny atlas geograficzny i zeszyt ćwiczeń pełen zadań maturalnych zapewnią optymalne przygotowanie do egzaminu maturalnego - po "Oblicza geografii" można się tego spodziewać.

Najważniejsze zalety materiałów z cyklu Oblicza geografii:

 • zawierają ciekawe opracowania ważnych zagadnień,
 • wykorzystują techniki do zapamiętywania przydatne w nauczaniu,
 • podnoszą poziom wiedzy uczniów,
 • składają się z liczne testy maturalne,
 • ułatwiają nauczycielom realizację programu nauczania MEN,
 • zachęcają uczniów do pogłębiania wiedzy we własnym zakresie,
 • zawierają kreatywne materiały dydaktyczne,
 • ułatwiają systematyczne przygotowywanie się do sprawdzianów i matury,
 • są bogate w dodatki przykładowo gry, mapy czy multimedia jako pomoce dydaktyczne.

 
W co, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Nie zapomnij o odpowiednich zeszytach! Plus na stronach internetowych szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: przybory do pisania, mazaki, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj, że uczniowi używającemu przedmiotów, które lubi, takich jak piórnik z ulubionym bohaterem albo plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole trochę weselej. Sprawdź, jakie przybory do szkoły polecamy w Bee.pl. Mamy tak imponujący wybór, że na pewno znajdziesz coś interesującego.

 
Czy w razie pomyłki mogę zwrócić lub wymienić zakupiony podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić zakupiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz dokonac zwrotu produktu, przeczytasz tutaj.

 

Szczegóły - Oblicza geografii 2. Maturalne karty pracy dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>