Przygody Fenka. Emocje. Wdzięczność

Czy wiecie co to takiego Lista Wdzięczności? Babcia Fenka z przyjemnością wszystko wyjaśni, nie tylko swojemu wnukowi, ale też wszystkim czytelnikom!
9,67 * 12,80 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 9,66 zł

Opis

Czy wiecie co to takiego Lista Wdzięczności?

Babcia Fenka z przyjemnością wszystko wyjaśni, nie tylko swojemu wnukowi, ale też wszystkim czytelnikom!

Autorem książeczki "Przygody Fenka. Emocje. Wdzięczność" jest Magdalena Gruca, Ewa Zontek.

Świat emocji to trudny temat, nawet dla dorosłego człowieka. Tym bardziej jest takim dla poznającego świat malucha. Dlatego powstają publikacje typu "Przygody Fenka. Emocje. Wdzięczność", które w przystępny sposób opowiadają najmłodszym, na czym polegają uczucia i jak sobie z nimi radzić. To wspaniałe narzędzie, które pomoże dziecku rozwijać empatię i umiejętność nazywania emocji.

Czytanie książeczek ma same zalety i ułatwia rozwój dzieci w różnych aspektach:

  • Kontakt z książkami ma pozytywny wpływ na rozwój intelektualny dziecka. Rozwija logiczne myślenie i umiejętność rozwiązywania problemów.
  • Rozbudza w nich ciekawość świata.
  • Kontakt dzieci z barwnymi obrazkami pomaga kształcić w nich wrażliwość na sztukę i wspomaga rozwój kreatywności dziecka.
  • Czytanie z przedszkolakiem daje mu doskonałą okazję do ćwiczenia i trenowania zdolności mówienia. Rozmawianie z rodzicem o treści korzystnie wpływa na rozwój.
  • Czytanie to super rozrywka dla dziecka i dorosłego! Przeznaczając szkrabowi czas, budujesz z nim więź.

Opowieść jest w miękkiej oprawie. Lekkie i poręczne wydanie sprawia, że wychodząc z domu na wycieczkę, łatwo ją wrzucić do torby lub plecaka dziecka.

Jeśli po lekturze całości książki, Twoje dziecko będzie chciało poznać więcej losów bohaterów tego cyklu, nie wahaj się i sprawdź też inne części z cyklu "Przygody Fenka".

Jest to dość krótka publikacja - ma 20 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane publikacje. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długie godziny.

Pozycja Przygody Fenka. Emocje. Wdzięczność została udostępniona przez Wydawnictwo Edukacyjne Sobik. Jeśli ta książeczka przypadnie do gustu małemu człowiekowi, to sprawdź też inne publikacje tego wydawcy.

Nie musisz wydawać dużych pieniędzy, by zapewnić dziecku dostęp do wartościowej rozrywki, takiej jak książki lub kolorowanki.